Szerintetek 35 éves nőnek 66 kg 165 cm-es magassághoz sok-e?
"én pontosan látom,hogy izmos vagyok, és mások is"
Az a lényeg! További jó röplabdázást!
31
Csávó, vagy nő. Ezen esetben nem teljesen mindegy? Nincsen nő hiányom, emiatt ne aggódj.
Olvasd el az előző 2 választ, ott is tökéletesen összefoglalta a válaszoló.
Ha én most leírom neked, hogy mekkora súlyokkal edzem akkor tudni fogod, hogy izmos vagyok-e? Nem. A futásnak pedig kurvára semmi köze ahhoz, hogy izmos-e vagy sem. Állóképesség.
Egyáltalán nem érdekel, hogy nő vagy, vagy férfi. Amivel érveltek, az nonsense. Az, hogy régen mit csinált a kérdező, milyen súlyokat embert, senkit se érdekel. Most mit csinál, mennyire figyel oda magára. De ő láthatóan tökéletes, hűen állítja hogy csupa izom, majd leszól mindenkit. Mi értelme volt kiírni a kérdést?
Igen, biztosan csak az az 50 kilós nő lehet izmos, aki 150 kilóval guggol. Viszont azért az átlagos 50 kilós nőknek ez igen veszélyes mutatvány lenne, és esetleg kórházba is kerülne.
Én pedig elárulom neked, hogy több ezer kilót átmozgatok kondiban, annyi ismétlést végzek.
,, több ezer kilót átmozgatok..."
Tök jó, én minek? Ha csak nem 200 kilókkal szériázol felhúzás során, akkor mit csinálsz te, hogy több ezer kg legyen? Egy izomra bőven elég 3-4 gyakorlat. Gyakorlatonként megcsinálsz 500 sorozatot vagy mi?
Versenysport meg minden ilyen az van, közben pedig totál hülyeségeket irkálsz néha.
Én feladom, izmos vagy. Tessék.
Szerintem aki 10 km-t fut, az _énhozzám képest_, aki 1 km-t se tudok futni, izmosabb. Számomra a férjem is izmos, aki 165 cm és 55 kg, halványan kockás a hasa és kilógnak az erek a karján, nyilván nincsenek hatalmas izmai, de "kilátszanak", olyan mint egy anatómiai tanulmány, vagy hogy fogalmazzak. Köznyelvi értelemben szerintem már ezt a szintet is simán izmosnak nevezzük.
Aki ezzel foglalkozik, az meg gondolom csak a jóval nagyobb izomtömegre érti, hogy izmos.
Úgy látom, abból lett a félreértés.
#33
Figyelj, ha valaki súlyzós edzést végez az előbb vagy utóbb, de izmos lesz, nem? Nyilván a súlyoktól függ, hogy mennyire. Mivel én csak 10 kg-val edzem otthon, ezért nyilván nem akkora izomtömegem lesz, mint annak, aki a 3 vagy 4-szeresével csinálja a kondiban.
De annyira bírom a sok okoskodót itt, hogy ők így látatlanban sokkal jobban tudják, hogy én izmos vagyok-e, vagy sem, mint én.
Párom foglalkozott testépítéssel, Arnold Schwarzenegger könyvéből tanult mindent.
Ő is mondja, hogy izmos vagyok, de egyébként pedig nem szükséges az, hogy bárki is megerősítsen engem, hiszen látom magamon, meg ott a tükör is.
Szóval, az, hogy ti itt tévesen azt állítjátok, hogy nincs izomtömeg rajtam, azzal csak a ti hozzá nem értéseteket erősítitek meg, vagy pedig frusztráltak vagytok.
Attól, hogy valaki nem 100 kg-val edz, még lehet formás és a súly mértékétől számítva izmos.
Ja, és nem vettétek számításba, hogy egy nő biológiailag teljesen más, mint egy férfi, így teljesen másként is hatnak rá fizikálisan a dolgok.
Ezért is látszik, hogy fingotok sincs az egészről.
Én továbbra sem értem, miért tetted fel a kérdést, ha ennyire biztos vagy magadban kérdező. Ha meg tudod, hogy felszaladt pár kiló, és diétázol, edzel, akkor pláne nem. Ha jól érzed magad, és teszel azért, hogy még jobb legyen a formád, akkor hajrá!
A kommentekben felmerült edzés témához annyit tennék hozzá, hogy mérsékelt súlyokkal is lehet izmot építeni. Mindenki oda meg vissza van az elhízott embereknél az ízület témán, merthogy a plusz súly mennyire nyírja őket. De a tested honnan tudja, hogy az zsír, izom, vagy épp edzőtermi súly, amivel terheled? Nyilván ha izmos az ember, az ad egy kis plusz támaszt az ízületeknek, de a gyakori, nagy terhelés bizony tud ártalmas lenni. Ha valakinek kifejezetten jók az ízületei, az egyértelműen jobban tudja terhelni káros következmények nélkül. Ellenben akinek problémás, annak sem kell lemondania arról, hogy izmos legyen. Moderált súllyal, magasabb ismétlésszámmal is működik a dolog, csak kevésbé hatékony, és nehezebb, mivel kisebb súllyal nehezebb elérni a bukást, és sokkal időigényesebb, viszont kevésbé megterhelő az ízületeknek. Szóval körülményesebb, de nem lehetetlen. A másik módszer, amivel lehet izmot fejleszteni, a dinamikus mozgások, illetve a rendszeresség sem elhanyagolható tényező.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!