Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan gyorsitsuk fel az...

Hogyan gyorsitsuk fel az anyagcseret?

Figyelt kérdés
2022. szept. 5. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Miert kellene? F.sni akarsz? 😎
2022. szept. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%

Sehogy. Ez a "lassú/gyors anyagcsere" a valóságban nem létezik se biológiai, se dietetikai szempontból. Tudom, hogy a Femina.hu, meg különböző zárt Facebook csoport szerint igenis létezik, de igazából ez egy teljesen tudománytalan kifejezés, sajnálom. Az anyagcsere egy alapvetően determinált rendszerfolyamat, melynek befolyásolása abban a formában nem lehetséges, mint ahogy azt az anyuka/barátnő/szomszéd mondta neked.

Mi a pontos problémád, ami miatt te anyagcserét szeretnél gyorsítani?

2022. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tobbet akarsz kakalni akkor mozgas es rost.

Ha tobb kaloriat akarsz egetni akkor sport

2022. szept. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

kettes- korabbi kerdesem "Mennyit kellene ezdenem egy nap ehhez?" alatt irtak komemntben, hogy " 1300 kcal kevés volt neked. Így hogy lefogytál ügyesen, lejebb mehetett az alapanyagcsered"


en nem ertek ehhez, azt se tudtam hogy le tud lassulni (de akkor ezek szerint nem tud :D)

ezert irtam a kerdest hogy hogyan lehet visszaallitani

2022. szept. 5. 15:10
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Rostban gazdag ételek és sok víz. Ennél jobbat és természetesebbet nem fogsz találni, plusz emberfüggő is. Napi 3szor széklet szerintem elég gyors, a napi 1szeri is.
2022. szept. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

Az anyagcsere nem tud lassulni meg gyorsulni. Az alapanyagcsere az az energiamennyiseg amit egy nap megeszel ahhoz hogy funkcionaljon a tested es tartod a sulyodat.

Ezt befolyasolja a zsirmentes testtömeg. Tehát egy 100 kilosnak sokkal tobb mint egy 80 kilosnak. Szoval ha tobbet akarsz akkor izmot kell felszedni.

Befolyasolja a nem: a ferfiaknak nagxobb. Ezen nyilvan nem tudsz valtoztatni

Befolyasolja a sport: ezen tudsz valtoztatni

2022. szept. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

#6 ez így nem igaz. Egyrészt nem csak a zsírmentes testtömeg változtatja a BMR-t, hanem pusztán a tömeg. Bármilyen hihetetlen a zsírt is fent kell tartani, az is energiába kerül. Szóval fogyáskor lassul az anyagcsere, csökken a bmr, mert csökken a tömeg, ez normális.

Másrészt van lassú, és gyors anyagcsere. Ezt befolyásolja az izmok mennyisége, és a hormonok. De összességében kisebb súlya van a dolognak, mint sokan előadják. Azonos magasság, súly, izommennyiség esetén maximum is 100-200 kcal, de lehet sokat is mondtam. A nagyobb különbség van inkább az éhségérzetben, amik a hormonok haza tudnak rendesen vágni, a napi aktivitásban, illetve az izommennyiségben. Ha egy izmosabb ember aktív napközben, például sokat és tempósan sétál, nem használ liftet, egész nap pörög, pakol, akkor sokkal többet éget el, mint egy kevesebb izomzatú ember kevesebb aktivitással, mert ő lassan sétál, liftezik, ül... stb, de akár ugyanannyi aktivitással is kevesebbet fog elégetni.

2022. szept. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
a sport gyorsítja az anyagcserét..
2022. szept. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Sport, anabolikus izomtömeg építése, fizikai aktivitás.

Több kalóriát égetsz -> egy nap alatt több tápanyagot dolgoz fel a szervezeted. Ezt értelmezheted anyagcsere-gyorsításnak, hisz gondolom a fogyás a célod.

De van egy olyan sejtésem, hogy nem tervezel sem edzeni sem diétázni, hanem csodakapszulát akarsz ami felgyorsítja az emésztésed és magától lefogyaszt, jól gondolom? Ilyen nincs.

2022. szept. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

#9: többször olvastam már ilyeneket itt a GYK-n... Konkrétan pajzsmirigy-hormonnal "felütött" csodaszert javasolgattak... Ami tényleg felpörgeti a szervezetet, de aztán hosszútávon olyan károkat okozhat, hogy az illetőnek élethosszig szívproblémái, stb .stb. lehetnek.


Sajnos sokan vannak, akik úgy akarnak eredményt, hogy ehhez semmit ne kelljen aktívan hozzátenniük....

2022. szept. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!