Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 140 kg vagyok mit tegyek?

140 kg vagyok mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon meghíztam és szeretnék minél előbb lefogyni. Már többször is hozzá kezdtem a fogyókúrához, de egyszerűen nem bírom. kb. 60 kg fölösleg van rajtam és úgy szeretnék lefogyni hogy a bőröm se lógjon. Legalább 2 év alatt leszeretnék fogyni. 183 cm magas vagyok 140 kg és 16 éves.

A bőr ilyen korban még rugalmas ezért gondolom hogy nem fog lógni. Kérek ötleteket, biztatásokat de csak értelmesen.


2010. szept. 21. 16:53
 1/10 anonim válasza:
12%
140 kg vagyok mit tegyek? Fogyj le!
2010. szept. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Elöző vagyok. De azt ajánlom szénhidrátot , cukrot ne fogyassz. többet mozogj és több fehérjét vigyél be a szervezetedbe.
2010. szept. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Ha nem betegség miatt van ez,akkor a szüleidet szívesen feljelenteném,vagy legalábbis valami család gondozóhoz elküldeném elbeszélgetni.

Amíg otthon laksz,addig nem fogsz lefogyni.

2010. szept. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sorstárs, megadod az msn címed?
2010. szept. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ekkora súlyfelesleg esetén mindenképp szükség lenne az orvosi kontrollra, ezenkívül mivel fiatal vagy, szüleidtől függ, velük is meg kell beszélned a dolgot. Ha nem akarnak segíteni, váltani, akkor fordulj a családsegítő szolgálathoz.
2010. szept. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem betegség, akkor itt is mehetne a szülőknek egy-egy jól irányzott parasztlengős egy mellékállásban pankrátorként dolgozó nevelési tanácsadótól...


Nézz utána az egészséges étkezésnek neten, kevés szénhidrát, még kevesebb zsír... én Neked drukkolok, kedves Kérdező!

2010. szept. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Almaecet és torna, mozgás!
2010. szept. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt valami őrült diétába kezdesz vizsgáltasd ki magad. Lehet, hogy valami betegség az oka ennek a túlsúlynak.

Ha a kivizsgálás megvolt és nem vagy beteg, akkor pedig kérj tanácsot az orvostól, hogyan tudnál lefogyni. 60 kg plusz az nagyon sok ne akarj egyedül próbálkozni azzal csak kárt okozol magadnak. Ne félj segítséget kérni!

Én szorítok neked! Idővel sikerülni fog!

2010. szept. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Böse ***** válasza:

A fogyáshoz két dolog kell: kevesebb energiát kell felvenned(diéta) és többet kell leadnod(mozgás).

Manapság könnyű elveszni a kamufogyókúrák tengerében, néhány dolgot fontos tudni:

1. A jó "fogyókúra" élethosszig tart, nem két hétig vagy 90 napig. Ha abbahagyod, és újra szemetet eszel újra meghízol.

2. A jó fogyókúra egészséges, nem rövidtávú drasztikus koplalás.

3. 99,9%-ban az az étel egészséges, ami természetes: hús, hal, tojás, zöldség, gyümölcs, magvak. (a tejtermékekről, gabonáról, hüvelyesekről kezd kiderülni hogy egyáltalán nem olyan egészségesek, mint azt hinnénk, de ez hosszú történet)

A mozgásról: a leghatásosabb a kondizás és intervallum kardió. A kondizástól félni szoktak a kezdők, hogy a teremben biztos kiröhögnek, vagy megvernek. Meg fogsz lepődni, mert nagyon segítőkészek az emberek, még a legnagyobb "gyúrós állatok is", bátran kérj tőlük segítséget. Az intervallum kardióról (ha nem tudod mi az keress rá!) pedig bebizonyították, hogy 4 perc felér 30 perc hagyományos, egyenletes kardióval.

Én is hasonló cipőben jártam 3,5 éve, azóta kondizok, egészségesen kajálok, és folyamatosan olvasgatok a témában, úgyhogy tudom miről beszélek.

Ha szeretnél jobban belemászni a témába:

[link]

[link]

Továbbá ajánlom figyelmedbe Szendi Gábor Palolit táplálkozás c. könyvét ( torrenten fönt van :) )

Sok sikert hozzá!

2010. szept. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Böse ***** válasza:
ui.: Az orvosokat hagyd ki ebből, teljesen korlátoltak a témában. Például ha a védőnő a suliban látni fogja hogy fogysz, meg fog dorgálni, hogy csak óvatosan, nehogy még a végén normálisan nézzél ki. "Ne egyél csirkemellet, mert tönkremegy a veséd, egyél főzeléket" stb..
2010. szept. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!