Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rossz volt a mai étrendem?...

Rossz volt a mai étrendem? Kérlek adjatok nekem tanácsot.

Figyelt kérdés

Először is köszönöm annak, aki ezt elolvassa és megpróbál segíteni. Két hónapja fogyókúrázok, de még sajnos mindig nem tudom, hogy pontosan mi is az ideális étrend. Az első egy hónapban fogytam 6 kilót, de most már én is belátom, hogy az a koplalásnak volt "köszönhető". Akkor ugyanis csak napi egyszer ettem... ebédeltem és annyi volt egész nap, esténként még gyümölcsöket fogyasztottam, de abból sem sokat. Rájöttem, hogy ez így nem jó,mert nem lehet bírni, ráadásul nem is egészséges... következő hónapban váltottam... most már van reggeli (általában tojás, vagy győri édes jó reggelt, de néha már reggelre is főzeléket eszek, ez persze attól függ, hogy mennyi időm van...) Váltottam, míg korábban ebédre rendszerint valami szénhidrát dús kaját fogyasztottam (pl hús tésztával, hús krumplival, spagetti stb...), addig mostanság a salátákra szoktam rá. Pl Cézár saláta... Korábban undorodtam ezektől, de mostanra nagyon megszerettem őket és senki ne gondolja azt, hogy "füvön" élek, mert ezek számomra néha laktatóbbak mint pl egy tál spagetti. Most már vacsorázni is vacsorázom, általában halkonzervet vagy tojást... Szóval a fehérje adagomat felemeltem, a szénhidrátot meg csökkentettem. Összességében ma ezt ettem:


Reggeli: 3 db győri édes jó reggelt (amúgy egy csomaggal szoktam enni, és mellé 2dl tejet inni, de ma elaludtam és a suli miatt ennyire volt időm, hogy ezt a három szemet bekapjam. Van amikor pl főzeléket szoktam reggelizni. Azt szabad?)

Ebéd: Csirkés saláta. Volt benne csirke, saláta, paprika, paradicsom... és valamilyen kapros szósszal volt leöntve. Ezt követően ettem még egy tonhalas salátát is, de az már csak kis adag volt, mivel a csirkés salátával is jól laktam, csak hát a tonhalt meg imádom.. szóval abban tonhal volt, saláta, paradicsom és répa... meg valamilyen kapros szósszal volt leöntve.

Ezt követően elmentem sétálni, majd hazafelé menet vettem a boltban egy Nestle fitness csokit ( 91kcal)

Vacsora: tükörtojás (3 db tojás volt, mellé nem fogyasztottam semmit.) meg egy nagyobb alma.


+ megittam vagy 2 liter vizet. Ez így most jó volt vagy sem? Abszolút nem vagyok éhes, hála nem azt érzem mint egy hónappal ezelőtt, hogy korgó gyomorral fekszem le...

+ Mindennap szoktam futni egy órát.


Szóval ugye nem ettem keveset? Vagy igen? Mert nyilván így első látásra, hogy az ebédem "saláta" volt mindenki azt hiszi, hogy az szinte semmi, de nagyobb darab húsok voltak benne, szóval laktató volt.


2010. szept. 13. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Ez így teljesen jó, nem szenvedsz hiányt semmiben. De biztos kell fogynod?
2010. szept. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a válaszod! Igen, kell(ene) fogynom. 161 cm vagyok és 60 kiló voltam. Lementem 54 kilóra, majd a napokban már megint 57 kiló voltam, mindezt úgy, hogy nem éreztem, hogy híztam volna... több helyen is azzal indokolták ezt, hogy izmok kerültek rám (a sok futástól) és hogy ne a mérleget nézegessem állandóan, hanem ahogy kinézek. Kétségtelen, hogy jobban nézek ki mint korábban, a nadrág méretem is csökkent egyel, de még mindig van rajtam egy kis "husi"... :D Sosem leszek nádszál, a szüleim sem ilyen alkatúak, és nem is akarok olyan lenni, de azért még szeretnék egy picivel laposabb hasat és vékonyabb combot. Mondjuk most már nem a mérleghez hasonlítom magam, hanem amit a tükörben látok...
2010. szept. 13. 22:07
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

-Győri Jó reggelt ---> tele van cukorral + fehérliszt... (hagyd el!)

-tej --->tejcukor (nem a legjobb)

-saláta--->Te készíted vagy vmi Meki és tsai...ill. vhol készítik,ahol beleraknak olyan dolgokat, amiről nem is tudom milyen "eredetű"...szóval, készítsd el Te magadnak előző nap otthon!!! + szósz??? ---> gondolom cukros és mesterséges adalékokkal felturbózott--->nem kell ez rá, tégy a salátához inkább egy kis olivabogyót szerintem

-a tonhalas salátát 3 órával később is elég lett volna megenned (már megint az a szósz rajta... :/)

-Nestlé Fitness csoki???--->ilyen szemetekkel mégis mi módon lehet, nem is diétázni, hanem ahogy Te írtad, FOGYÓKÚRÁZNI??? --->a fitness előtag csak illúzió :)))

-tükörtojás jó,de elég csak 1nek a sárgája és zöldség mellé


a FUTÁS pedig egyenesen KIVÁLÓ!!! :)))


azt, hogy keveset ettél mi nem tudjuk megmondani, azt mindenkinek saját magának kell "beállítania"!!!

nem úgy fogalmaznék, h keveset v. sokat ettél,hanem nem minőségit!!!(amikbe bele is "kötöttem")

2010. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

második vagyok....

-ne a kalóriát számold első sorban soha és szerintem minden ember le tud fogyni, vagyis el tudja érni a számára megfelelő súlyt, az hülyeség,h "ilyen géneket örököltem" és egyebek!!!


-ja, s a legfontosabb,h a súlyvesztés alapja a megfelelő étrend és nem a mozgás!!! az értend a siker kb. 70%-hoz járul hozzá, a mozgás pedig a többihez, mondjon bárki is bármit, amit írtam minden "fitness-es/testépítő "alátámasztja!!! (ők pedig már csak konyítanak "vmit" hozzá ;D)

2010. szept. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Akkor még ez sem minőségi? :D Pedig most már tényleg eszek sok zöldséget (ami a salátában van) és gyümölcsöt is mindennap (általában almát vagy nektarint). Jó.. akkor a győri édest elhagyom. De ennyi "cukor" adag sincs megengedve egy napra? Akkor mit egyek helyette? Gondolom a kukoricapehely sem jó. Puffasztott rizs? Tonhal kizárva, vacsira is gyakran azt eszem. A salátát anyum szokta hozni valamilyen kínai étteremből, nem tudom pontosan. De most találtam egy recept oldalt ahol vannak fenn saláták és saját kezűleg fogom akkor innentől kezdve elkészíteni. Szósz az van rajta, de nem sok. Oké.. a csokit nem kellett volna.


Akkor ez azt jelenti, hogy ilyen étrenddel na meg futással semmit nem fogyhatok?

2010. szept. 13. 22:21
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

22.14!

Nem azt kérdezte, hogy hogy kell koplalni! A győri édes teljes őrlésűből készül, rostban gazdag, és senki nem mondta, hogy tilos cukrot enni! A tejcukorral sincs semmi probléma, csak annak van, aki véletlenül allergiás rá. A kb 2 dkg (ennyi kalória akkora mennyiségben van) Nestlé fitnestől nem lesz semmi baja, az étel és az élet arra való, hogy élvezzük, ennyi és ilyen édességet mindenki megengedhet magának. A pár deka kapros szósszal se tudom, mit kötözködsz, ha rajtad múlna, már éhen halt volna! Nem 500 kalóriás diétán van!

2010. szept. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat! Igen, én is úgy gondolom, hogy ennyi cukor mennyiség belefér. Ez persze nem jelenti azt, hogy innentől kezdve mindennap győri édes jó reggeltet eszek és mindennap megeszek egy nestlé fitness csokoládét. De több helyen is olvastam, hogy fogyókúra esetén lehet inni kávét, amibe lehet tenni cukrot is, mert nem attól a pár kiskanál cukortól fog megállni az élet. Továbbra is szeretnék fogyni, nem kell egy hónap alatt 6 kilót leadnom, de továbbra is szeretnék pár kilótól megszabadulni. Szóval az ilyen.. vagy ehhez hasonló étrend megfelelne? (kiegészítve természetesen a mindennapi futással)Én úgy érzem, hogy ez jóval jobb étrend, mint a korábbi, amikor egy nap csak egyszer max kétszer ettem, mindenféle szénhidrát dús kaját.
2010. szept. 13. 22:31
 8/13 anonim ***** válasza:

Én az egy óra futást sokallom, ráadásul naponta. Ki akarod készíteni a térdedet?

legyen max fél óra és más napokon biciklizz/ússzál futás helyett.

Amúgy a győri édes kekszeket meg társait én se javasolnám, legyen inkább pl 2 szelet rendes kenyér sonka/sajt zöldség/lekvár stb feltéttel. laktató és a délelőttöt is túléled vele.

2010. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a tanácsod. :) A futás.. na igen.. én is pont a napokban kezdtem el érezni azt, hogy a lábam bizony sajog, szóval valószínűleg vissza fogok venni a tempóból.

2010. szept. 13. 22:47
 10/13 anonim ***** válasza:
ez masszív koplalás, bárki bármit mond, max 900 kcal az egész
2010. szept. 14. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!