Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik álláspont...

Szerintetek melyik álláspont van a helyén?

Figyelt kérdés
Le szeretnék adni 10 kilót. Szeretnék enni halat, csirkemellet, párolt zöldségeket, teljes kiőrlésű kenyeret stb. Párom azt mondja felesleges ezeket megvenni, egyek mindent csak kevesebbet és koplaljak. Most komolyan, én vagyok a hülye, hogy azt gondolom így nem fogok lefogyni? Neki van igaza vagy nekem?
2010. aug. 25. 18:01
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
Ja:D
2010. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom, kezdesz szimpi lenni. :P
2010. aug. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

Használt Babakocsi:

A vitapartnered sokkal okosabb nálad.

Mivel szakember vagyok, nem szoktam "civilekkel" vitatkozni ilyen témákban, mert nem látom értelmét. Csak a többieknek szólnék, hogy amit itt összehordtál, az távol áll a valóságtól.

A szénhidrát, -ahogy a cukor sem ,nem esszenciális tápanyag. Tehát a szervezet elő tudja állítani magának más tápanyagokból.

Minden szénhidrát, ami a szervezetbe kerül 1 molekula súlyú cukorra, glükózra bomlik le. Ennek csak a sebessége változik. Ezt a máj alakítja glikogénné (állati keményítő) és az izmokban, májban tárolódik, energiaigény esetén felhasználódik.

A szervezetben a szénhidrát normál esetben soha nem csökken "kritikus szintre" ahogy írtad, mivel fehérjéből előállítható. Ha nem viszel be elég fehérjét, akkor az izomfehérjéket bontja és alakítja glükózzá. A vércukor -szint esését ne keverd ide, mert azt pont a sok cukor miatt felszabaduló inzulin okozza. Az inzulin raktározásra készteti a szervezetet, így "kitakarítja" a vérből a cukrot és elszállítja a zsírsavakat a zsírsejtekbe. Ha csokit eszel nagy mennyiségben, az abban található zsír akkor is raktározódik, ha amúgy a napi kalóriabeviteled nem túlzottan sok. Ez fiatal korban még nem feltétlen baj, de idővel egyre romlik az inzulinérzékenység (főleg helytelen étrend hatására) így adott inzulinválasz eléréséhez egyre több inzulinra lesz szükség. Így az elhízás -ha nem változtatsz a táplálkozásodon- elkerülhetetlen.

A szervezet nem tud akármennyi szénhidrátot tárolni, így a felesleget zsírrá alakítja. Az elhízást az egyszerű szénhidrátok, finomított cukrok okozzák.

Tanulj:


[link]

2010. aug. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!