Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik álláspont...

Szerintetek melyik álláspont van a helyén?

Figyelt kérdés
Le szeretnék adni 10 kilót. Szeretnék enni halat, csirkemellet, párolt zöldségeket, teljes kiőrlésű kenyeret stb. Párom azt mondja felesleges ezeket megvenni, egyek mindent csak kevesebbet és koplaljak. Most komolyan, én vagyok a hülye, hogy azt gondolom így nem fogok lefogyni? Neki van igaza vagy nekem?
2010. aug. 25. 18:01
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
"A szervezet az "üzemanyagként" fel nem használt szénhidrátokat zsírrá alakítja, és azt a zsírszövetben raktározza. "
2010. aug. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
A fruktóz, glukóz, szacharóz nagy mennyiségű fogyasztása hypertriglyceridaemiát okozhat. Az ezekből származó foszfátokból az arra hajlamos egyénekben glicerin képződik, amelyből a májban triglycerid alakulhat ki. Tapasztalatok szerint ezekben az esetekben néhány napos szénhidrátszegény diéta a triglyceridszintet képes mérsékelni. A mono- és diszacharidoknak közvetetten negatív hatása, hogy stimulálják az inzulinelválasztást, akár hyperinzulinaemiát is létrehozhatnak, amely elősegíti az atherosclerosis kialakulását. Sokkal kedvezőbb hatása van az összetett szénhidrátok fogyasztásának.
2010. aug. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

Ezt értem, de ezzel semmit nem igazolsz, sőt, még inkább az én állításomat támasztod alá.

Aki meg nem cukorbeteg, normálisan működik a szervezete, az nem fog olyan egetverően sok inzulint termelni, hogy lenullázza a vércukrot. Én még egyszer sem lettem rosszul a sok inzulintól egy táblacsoki után. :D

2010. aug. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Egyébként hitelesebb forrásokból kellene idézgetned.
2010. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Azt írtam, finomított cukorra nincs szükség, nem létfontosságú a szervezetnek. Én 10 éve nem eszek, és még mindig életben vagyok. Szóval ha létfontosságú lenne, elég érdekes, hogy még mindig élek. Ugyanis, ahogy ezt már szintén leírtam, nem kristálycukorra van szüksége a szervezetnek (amiben 0 tápanyag van, ezért is hívják üreskalóriának).Zsírokra pedig igenis szükség van. Zsírok alatt nem szalonnát meg disznózsírt kell érteni. Az olivaolaj is a zsírok csoportjába tartozik, ha nem tudnád... Ha valaki nem visz be elegendő zsírt, csomó hiánybetegsége lesz, mivel nem szívódnak fel a zsírokban oldódó vitaminok, felborul a hormonháztartás stb. A cukorból pedig úgy lesz zsír, de ezt is leírtam, hogy a cukorban iszonyat sok kalória van, és ha valaki nem áll meg 1 kocka csokinál, sokkal több kalóriát visz be, mint amennyit felhasznál a szervezete, vagyis hízni fog! Nem tudom mit nem lehet ezen felfogni! Ezt is leírtam korábban, hogy a mennyiség az első, de hosszú távon a minőségi ételek legalább annyira fontosak. De ha te cukros kajákon akarsz élni, nekem aztán mindegy. Tőlem meghízhatsz 100kilósra, lehet szar alakod és lehet csomó betegséged. Na szia.
2010. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
81%

Kérlek, a vércukorszintem tökéletes, elhízva nem vagyok, bár lehet ez annak is köszönhető, hogy a trenddel ellentétben nem járok midnenhová autóval meg busszal, inkább gyalog meg biciklivel. Pedig minden nap eszek édességet, nem ritka, hogy egy táblacsokit simán elmajszolok. Jé, és lám, élek!

A cukorban meg hiába sok a kalória, az inzulin legfeljebb keményítővé alakítja át. Nem tudom, mit nem lehet érteni azon, amit írok, bár szerintem nem is akarod. Egyébként gratulálok, mert profi módon alkalmazod a szalmabáb-érvelés módszert. Az a kár, hogy ez tipikus érvelési hiba. Rajtad kívül senki nem említett kilószámra cukrokat, csak te.

Egyébként a cukor is tápanyag, szóval zagyvaságokat írsz, miszerint mégsem az. Szerintem olvass inkább pletykalapok helyett tudományos folyóiratokat, és nem fogsz ekkora marhaságot írni. Vagy csak nyisd ki a bioszkönyvet a tápanyagok résznél.

Na menj, és egyél egy halom zsírszalonnát, csak majd ne sírj, amikor magas koleszterin miatt megkappansz.

2010. aug. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Ki beszél erről??? Mondtam ilyet, hogy zsírt kell enni tonnaszámra? mert szerintem egyszer sem. Akkor minek hozod fel másodjára, kis fogyatékos!Talán olvasd el mégegyszer az előző hozzászólásomat! És 3adjára mondom, az első a mennyiség, de a minőség is legalább annyira fontos. Ha valaki mértékletesen eszik mindenből, nem fog hízni, de jobb, ha csak egészséges kajákat eszik. Azt ne mondd nekem, hogy meghalnál, ha nem ennél csokit, meg hogy létfontosságú...Szerinted a csokoládé egészséges?Milyen fontos tápanyagok vannak benne??Légyszi sorold már fel. Ha szerinted az, neked kéne utánanézni dolgoknak. Ha meg te sem gondolod annak, nem kéne úgy kiakadni azon, ha azt mondom, jobb ha nem eszik valaki.
2010. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Jól játszod a h*lyét. Bár lehet, hogy nem is játszod. Nicsak, ha én forgatom ki a te szavaidat, máris ideges leszel? Ez nem csak a te kiváltságod ám, pajti!

Mellesleg tudod, az ember nem úgy működik, hogy grammra kiszámítjuk, hogy mikor mire van szüksége. Az ember életminőségéhez hozzá tartozik, hogy olyasmit is egyen, ami örömöt okoz neki. Egy sport szelettől meg nem kap senki stroke-ot, nem lesz 100 kilós, meg még milyen marhaságokat írtál, ellenben jólesik azt is enni.

És hogy milyen létfontosságú tápanyagok vannak a csokiban? Mondjuk a cukor. Oké, nem létfontosságú, csak szükséges a szervezet normális működéséhez. Nem csak arra van szükség, ami létfontosságú. Te is netezel, tévézel, ágyban alszol, lakásban laksz, holott egyik sem létszükséglet.

Ja, és gondolom soha nem iszol alkoholtartalmú italt, mivel az nem létszükséglet. Soha nem cigizel, és mondjuk a kajáidat sem fűszerezed meg, mert az sem létfontosságú. Igaz?

2010. aug. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Igen, képzeld nem cigizek, soha nem iszom alkoholt és évek óta nagyon odafigyelek az egészséges táplálkozásra és az elegendő mozgásra! Meg is van az eredménye! Sok nő megirigyelheti az alakomat. Nekem meg tök mindegy, ki mit eszik, tőlem lehet valaki 200 kilós is. Én csak elmondtam, mi lenne a legjobb az egészség szempontjából. Innentől kezdve nincs miről beszélni. Aki akarja megfogadja, aki akarja, nem.
2010. aug. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Azért szép kis kötekedést levágtunk itt, nem? :D:$
2010. aug. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!