Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most őszintén, szerintetek...

Most őszintén, szerintetek normális dolog ez a diétázás? :-D

Figyelt kérdés

Őszinte véleményeket várok, jah és minnél emberibb módon leirva, mert a hergelő válaszokat lepontozom és másokat is arra biztatok :-) Nekem itt senki se élje ki magát, csak mert nem evett ma 2 almánál többet ! Szóval tényleg akarok erről a témáról kicsit beszélni, talán egy pár ember észhez tér.


Az én szempontomból a diétázás egy hülyeség. Kinzóak, energiarablóak és nem tarthatóak egy életig.

Szerintetek ?


2010. aug. 9. 18:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A diéta és a koplalás közel sem ugyanazt jelentik. A diéta teljesen normális dolog; ha szükség van rá, egy orvos összeállíthatja az étrendet, ők értenek hozzá, abból nem lehet semmi baj. A koplalás viszont állati nagy hülyeség, de sokan nem tájékozódnak, hírből sem ismerik a testtömeg-index fogalmát, nem kérik ki szakember véleményét, csak úgy kitalálják, hogy divatból "diétázni" akarnak és mivel nem értenek hozzá, azt hiszik, hogy a diéta azt jelenti, hogy egész nap nem eszünk egy falatot se.
2010. aug. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
19:34 kerlek a bodybuilder oldalan megkeresned a kedvemert es belinkelned nekem mert nem talalom!
2010. aug. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
51%

inkább diétázzanak az emberek, mint túlsúlyosak legyenek...


van egy rokonom, eszik állandóan... alig bír már menni is. mire jó ez?

2010. aug. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én ha akarnék, akkor sem tudnék éhezni. Iszonyatos fájdalom. Nem értem azokat, akik koplalnak. Annyi helyről hallahatnak az éhezés hátrámyairól: hajhullás, menzesz elmaradása, stb. sőt még akár halál. A csapból is ez folyik, mégsem térnek észhez.

Én nem 5x hanem többször eszem naponta. A lisztet száműznöm kéne az étrendemből, mert lisztérzékeny vagyok, de bevallom, nem mindig megy. Úgy, hogy mindent ettem, csak mértéket tartottam, sikerült lefogynom 9 kilót. És ezt tartom is :)

2010. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

ha valaki olyan buta, hogy két almát eszik egy nap az magára vessen. diéta és koplalás között ég és föld a különbség. szerintem nem normális dolog a diéta, de az sem, hogy valaki a rossz táplálkozásnak köszönhetően el van hízva, van rajta 10-20-30 kg vagy esetleg több felesleg.

a koplalásnak és a sok női magazinban olvasható fogyókúrának értelme nincs. Lébőjtkúra meg a hasonlók, egy vicc. De ebbe inkább bele se mennék. Viszont egy precízen összeállított étrend amiben pontosan ki van számolva a kalóriabevitel és hogy miből mennyit mikor az viszont teljesen rendben van, az csak hatásos lehet. Meg lehet nézni egy testépítő aki 8-10 hét alatt 10-20kg-ot fogy egy versenyre -és mindenféle doppingszer nélkül- a tökéletesen kialakított diétájával. A koplalással amúgy annyit ér el az átlag fogyókúrázó, hogy a szervezete jobban fogja raktározni a zsírt, mert tartalékol. Enni kell, csak rendes tápanyagban gazdag ételeket. Nem pékárut, meg gyorséttermi kaját meg hasonló egyéb dolgokat amik ugyan finomak de garantált elhízás a vége.

és persz Drugs Bunny for president XD

2010. aug. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Egészségesen, mértékkel kell étkezni, pont annyit, ami a napi működéshez szükséges, se keveset, se többet. Ez a legegészségesebb.

Az, hogy valaki ezt minek hívja, az egy másik dolog. Nekem ez jelenti a normális étkezést, de valaki, aki egész nap kétpofára zabál, és reng rajta a háj, az lehet, hogy koplalásnak vagy abnormális diétának nevezi, pedig csak ő zabál túl sokat, többet, mint amennyire szüksége van, és ezért hájas.

2010. aug. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
49%

Én diétázok (fogyókúrázok) de én élvezem.

lehte hogy most ez egy kicsit furán hangzik de élvezem, magam is meglepődök rajta. Eddig nem ettem teljes kirőlésű kenyeret, most már csak azt és nagyon finom szerintem. A so zöldség-gyümölcs nagyon ízlik, nem id gondoltam volna hogy ennyire könnyű:):)

ebéd: mindig van valami főzelék, rizs, zöldségel, leves, husi, eddig 2-3 szendvics volt az ebédem. Nos sokkal jbban élvezem ezt is, normálisan minden nap megebédelek, és jól érzem magam

uzsonna:tejtermék, eddig ezek kimaradtak az életeből, pedig nagyon finomak

vacsora: lecso (amit mindig is utáltam, de egyszer megkóstoltam és azt mondtam h huu de finom) halak (amit eddig nélkülöztem) puffasztott rizs (el nem tudtam képzelni magam hogy ilyeneket egyek, de ngayon ízlik)

szóval nálam ez se nem kínzó, semmi probléma nincs vele

egyik nap chips volt itthon, és meg enm tudtam volna enni belőle, annyira nem kívánom már

sőt most volt egy családi összejövetel, annyi féle süti, hogy de jó ég, én ettem egy gyümölcsöst és kész, és a többit nem kívántam, egyszerűen nem kellett

ja és tök jó sporoltni, élvezem hogy futok, és élvezem hogy könnyebb avgyok és a lábaim egyre jobban formálódnak:D

nem tudom kinek mi a diéta/fogyókúra, de nekem ezek bőven elég, nem vonok meg semmit magamtól, jó igaz hogy este hatkor nem egy tábla csoki a vacsorám, de ez így jó:D

2010. aug. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok vele, mint az utolsó... A diétám miatt annyi finom dolgot ismertem meg, amit eddig nem ettem, de most imádok enni (saláták, zöldségek, husik könnyebb elkészítése stb.), és ezekhez képest a chips meg minden amit régebben ettem, annyira műanyag ízűnek tűnik, hogy nem értem, hogy ehettem meg... a mostani egészséges kajáim annyira gazdag ízűek és annyira finomak, hogy nem tudnék semmi szemét kaját utána megenni...
2010. aug. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

sztem inkább az a gáz, hogy a média meg a társadalom a sovány embereket tartja "egészségesnek". pedig ha megnézed azokat a modelleket, akikkel az egészséges életmódot reklámozzák, hááát biztos hogy salátán kívül nem esznek sok mindent. Ahoz, hogy megfeleljünk a szépségideálnak, száműznünk kell a sót, a cukrot, a szénhidrátot, a vörös húst... és naponta min. fél órát kéne futnunk. (szóval kb az egész napunkat kitenné a jó alak iránti fáradozás)

szerintem az normális testsúlynak valahogy úgy kéne kijönnie, hogy a magasság cm-ben minusz 100. Ebben pont benne van, hogy az ember nem eszi halálra magát csokival, eljár néha mozogni, eszik péksüteményt stb.

2010. aug. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én lassan 30 leszek és nő vagyok. Nos, kb. 22 éves korom óta tudatosan étkezem. Nem vagyok hízékony típus, de egészségesen étkezek, mert szeretem, hogy ideális a súlyom és jól érzem magam a bőrömbe.

Szerencsém van, mert szeretek kocogni, gyalogolni, túrázni, és szeretem a műzlit, a tejtermékeket, a zöldségeket és gyümölcsöket. Főképp csirkét vagy pulykát eszem, de édességet is eszek időnként.

Nekem ez alap, sőt én abszolút nem kívánom a chipseket a készételeket pizza, hamburger....


Szóval én szívesebben eszek inkább egy zöldalmát vagy 30 dkg szilvát:D


Mert én így szeretem...de én ezt nem nevezném diétának...


Diétázni akkor szoktak, ha valakinek hasmenése van (rizs+főtt főtt krumpli)

Illetve ha valaki fogyózik.


Különbség van az egészséges étkezés és a diéta között.

2010. aug. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!