Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől, miért híztál el?

Mitől, miért híztál el?

Figyelt kérdés
gondolok itt konkrét ételekre amikből sokat ettél, vagy hányszor eszel egy nap vagy valami más oka van?
2020. febr. 18. 10:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Sok oka volt. Nincs 1 ok amit ki tudnék emelni mert több volt.

Gyerekkortól rossz étrend ( fehérlisztes kenyér, tészta és rizs főleg, szüleimnek kevés pénze volt, ezeken éltünk, ezt kaptam enni, kevés hús, nagyon minimàlis zöldség, az is borsó, kukorica, krumpli). Zsebpénzt nem kaptunk a tesómmal, arra se volt keret. Erre az időszakra nem volt befolyàsom, hogy mit ehetek és mit nem. Csúnyàn el is híztam , pedig aktív voltam. Úszàs, iskolai edzések, görkori, bicikli, otthoni torna.

Amikor màr mindenki csesztetett miatta, elkezdtem keveset enni, évekig fogyókúràztam, koplaltam, majd nem bírtam tovàbb, sokat jojózott a súlyom ide- oda, nem volt meg az arany középút:( És felfelé sajnos mindig több jött és gyorsabban, mint ami lement. Ez a módszer sajnos hatalmas hiba volt, és több kàrt okozott mint hasznot. De nem ismertem màs utat a fogyàshoz, mindig mindenki azt magyaràzta, hogy egyek keveset és mozogjak. Szépen hangzik, de nem ment hosszútàvon az, hogy sosem laktam jól, és szinte folyton éhes voltam. Az a tipikus, prédikàlni könnyebb róla, mint megvalósítani dolog.

Felnőttként kiderült, hogy betegségeim is vannak, az egyik a doki szerint nagyon valószínű, hogy gyerekként is megvolt, de akkor sose vizsgàltàk. Így nem lehet biztosan tudni.

Tovàbb próbàlkoztam, de nem sikerült a fogyàs, és lelkileg teljesen padlóra kerültem. Akkor úgy éreztem, hogy belefàradtam és feladtam, elég hosszú időre. Érzelmi evés, szabàlyos függőség alakult ki a rossz szénhidràtok felé. Fehérlisztes tészta màr alapból megvolt gyerekkoromtól, ehhez jött a többi, zsemle, fehérlisztes sós pékàruk, cukros dolgok, csipsz. Ezek megvigasztaltak. Sokan gyengeségnek neveznék. Szerintük biztos igazuk is van, de én ezt akkor màshogy éltem meg. Én egész egyszerűen addigra belefàradtam a küszködésbe. :( Ez van. Utólag senki sem tudja visszacsinàlni azokat a dolgokat, amiket élete soràn elrontott.

Aztàn persze emiatt az időszak miatt egyre rosszabbul lettem, és végülis volt egy hatàr aminél elgondolkodtam azon, hogy vagy rövidesen meghalok, vagy valami végleges és hosszútàvon élhető megoldàst keresek.

Az életet vàlasztottam, és ez lett a legnagyobb motivàcióm is:) nem a külsőségek, nem a csinos alak vagy ruhàk, hanem az élet és az egészség. Most sem a kisebb szàm motivàl a mérlegen, vagy a mérőszalagon, hanem az, hogy jobban érzem magam és javul az egészségem.

Az ilyen éhezős fogyókúràkat zàrtam ki először, tudtam hogy az nem megoldàs. Napokig olvastam, kutakodtam a témàban, és ràtalàltam egy olyan speciàlisabb étrendre ami teràpiàs hatàsú az anyagcserezavaromra, illetve minden vàrakozàsomat felülmúlta egyébként is :) Először fura volt hallani, de úgy voltam vele, hogy nekem màr nincs mit vesztenem, belekezdtem, és tényleg bejött, mert koplalàs, szenvedés, gyakori éhség nélkül, jóllakottan tudok fogyni. Életmódot vàltottam, majdnem 1 éve. Hosszú még az út, de most màr tudom és érzem hogy sikerülni fog. Szépen haladok:) Pusztàn idő kérdése a dolog.

Nekem nagyon bejött, de az biztos, hogy nem való mindenkinek. Aki pl nem szereti a zöldségek nagy részét, vagy a zsíros kajàkat, annak nem ajànlom. Egészséges szervezet esetében sincs feltétlen szükség ilyen étrendre.

2020. febr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Én attól híztam el, hogy elolvastam a kérdésed, és válaszoltam is rá. Francba.. Mehetek megint konditermekbe, köszike.
2020. febr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
59%

Én úgy híztam el, hogy imádok enni és nem ismerek mértéket, amit megkívánok, azt megeszem. Régebben mindennap Mekibe vagy más gyorsétterembe jártam.

+ Utálok mozogni, nem sportolok semmit, max. néha egy kis séta.

A legtöbbet akkor híztam, amikor elkezdtem otthonról dolgozni. Egész nap az ágyban feküdtem a laptopommal, és csak az ajtóhoz mentem ki, amikor jött a futár a pizzával meg a gyrossal. Akkor kb. 3 hónap alatt feljött 15 kg.


(Idióták számára: Mielőtt lepontozol, jó lenne, ha a nyomorék agyaddal felfognád, hogy a kérdésre adtam releváns választ.)

2020. febr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Mindenkinek koszonom a választ.
2020. febr. 18. 19:42
 15/21 anonim ***** válasza:
En elsőre, miutan lefogytam, nem fogtam el, hogy nem azerg kellet fogyjak, mert mindent jól csinalok, hanem mert rossz az eletmódom. Így visszajött minden, de mostmar tudom, hogy mindig oda kell figyeljek a tovabbiakban, ha nem akarok jojózni, mert szerintem ez meg nem az, de borzalmas lehet, ha az embernek ilyen gyorsan valtozik a teste és folyamatosan
2020. febr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Viszonylag sok gyorskaja, alkohol és mozgásszegény életmód.
2020. febr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Elkezdtem egy nagyon erős hormonális gyógyszert szedni betegség miatt. De nem akarom ráfogni mert mellette 12 óráztam váltott műszakban irodában+ napi 2 fornettis péksüti meg minden nap édesség. Hetente meki. 1 év alatt 15 kilót szedtem fel. Most adom le heti 3 edzéssel meg diétával.
2020. febr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Mivel minden más szr az életembe úgy gondoltam legalább a kaja boldogítson film közben. Egy jó pizza, hamburger spagetti és társai. Bár mindent szeretek. Egyre többet jártam mekibe, egyre több volt a nasi csoki csipsz sok cukor plusz a sok hizlalo főétel.

Megbantam.

2020. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Beteg lettem, gyógyszert kell szedni, és ha elkezd tőle fájni a fejem, enni kell valami keveset. Plusz nem tudok annyit mozogni, amennyit szeretnék és kellene.
2020. márc. 12. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Először azért mert jókedvem volt. Utánna lefogytam majd visszahíztam, mert depressziós lettem.
2021. nov. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!