Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Ma kezdtem a diétát, jól...

Ma kezdtem a diétát, jól csinálom?

Figyelt kérdés
Reggel mielött elmentem suliba,ittam egy nagy pohár vizet,és ettem egy almát. Ebédre mikor hazajöttem anyukám pörköltjéböl kiszedtem a húst,és abból ettem egy keveset(6-7kis darabot)Aztán egy fél zsömlét,10deka párizsival. Délután 2tojásból sajtos tojásrántotta.És vacsira,ami nekem 7kor lesz aktuális(Mer,sajnos addig nem leszek itthon,amúgyis éjfélkor fekszemle!Eszem tejfölt. Ugy oké?
2009. máj. 6. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Mint 90 napos diéta, tökéletes.


Mint étrend, minősíthetetlen. De sok sikert.

2009. máj. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon kevés.

Örülhetsz ha nem ájulsz el.

Ez így túl kemény lesz a szervezetednek...

2009. máj. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem a 90 napos szétszedi a kajákat. de a pörkölt az fehérje. Zsömle szénhidrát. Tojás fehérje (is) sajt zsír. meg szénhidrát meg fehérje.. akkor mit szedtél szét?

Egyébként kalóriában, rostban, és fehérjében is szegényes, és kevés. Beteg....

2009. máj. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Reggelire egyél bátrabban, azt ugyanis még bőven elégeted a nap folyamán. A gyümölcs jó ötlet, de lehet több szem, vitaminra szükséged van, és főleg a fogyókúra alatt! Ehetsz mellé joghurtot, és egy szelet barna kenyeret is!

Ebédre a párizsi és zsömle helyett jobban jártál volna ha a pörköltből többet eszel tésztával vagy rizzsel, arról legalább tudod, hogy hús (míg a párizsi kétes eredetű). És főtt étel kell a szervezetnek!

A tojásrántotta oké, a tejföl is!


És mozogj mellé valamit! Ez fontos!

2009. máj. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek:):)

harmadik válaszoló,igen szétválassza az ételet..de Félreértettél,a pörköltböl csak a HUST. mindennap megengedett egy szelet kenyér,helyette én fél zsömlét ettem.(Nemhiszem,hogy ezzel ártottam volna a diétának)Sajt,tejtermék,ehetö fehérjenapon.Szerintem a tojás is ehetö....

2009. máj. 6. 18:09
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Tészta vagy rizs a pörkölt mellé? Hát nem mondom, úgy az igazi, de NEM! a 90 naposban. Tészta szénhidrát, rizs keményítő, husi fehérje. Hol itt a szétválasztás? Nem kellene rossz tanácsokat adni a kezdőknek! Sztem a pörkölt sem igazán jó választás, hiszen tuti zsiradékkal készült.

Sült husi,grillcsirke,párolt husi zsiradék nélkül, vagy max. egy pici olivaolajjal. Úgy gondolom, hogy ha már délben húst eszel, nem szerencsés uzsonnára tojást is enni. A hús és a sajt, valamint a tojás és a sajt párosítás mehet, de külön napon.

2009. máj. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én vagyok a tésztás-rizses. Bocs, az előző hsz. előtt figyelmetlen voltam, és nem olvastam el, hogy ez 90 napos.
2009. máj. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen kamu ez a szétválasztás. Ugyanis a gyomorsav nem válogat tudtommal...

Továbbá normális kajákat nem lehet szétválasztani.

Ha a fehérjét fehérjeporként megveszed az szétválasztás de a tojás már nem... Úgy kamu ez a diéta ahogy van de ettől még sokan benyalják...

2009. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A 90 napos diétában tényleg nincs sok tudományosság, mégis működik. A lényeg igazából nem is annyira a szétválasztás, ha jobban megnézed, hanem a rendszeresség, odafigyelés és a mértékletesség. Ha eleve ilyen keveset eszik az ember, akkor is fogy, na nem választ szét. A 90 napos lényege mégis az, hogy mindent ehetsz, csak nem mindegy mit mivel, és mikor. A legjobb dolog benne az, hogy muszáj minden nap gyümit enni, a zöldségek kötelezők a második napon (valljuk be, sokan ezt elhanyagolják), és ehetsz sütit meg csokit is minden negyedik nap (vagyis a harmadik napon, tehát pl. nem mindennap, ha függő vagy, mint én...). A másik, hogy akaratlanul is kontrollálod a bevitt kalóriákat, főleg, ha a szénhidrát nap kivételével elhagyod a kenyeret, és akkor is rozskenyeret, vagy teljes kiörlésűt választasz.

Az tévhit, hogy banánt ne egyél, mert hízlal (ha gyüminapon megeszel mondjuk 5 darabot, akkor is 1200 kcal alatt vagy, ami igencsak fogyókúra már...

Szóval mondjuk (főleg kezdetben):

1. nap Reggeli: 1-2 banán, egy alma vagy más egyéb gyümölcs. Ha éhes vagy tízóraira mehet mégegy alma. A lényeg, hogy ebédig teljen el min. 2 óra.

Ebéd egy normális adag hús vagy hal, sok salátával. Fehérjenapon lehet a salira tenni joghurtos öntetet (házilag gyártva, mustárral, édesítőszerrel - jobb, mint a majonéz), más napokon inkább ecetes lével vagy nagyon pici olajjal, amit ugyan nem ajánlanak, de műkszik úgy is. Vacsira hasonló jellegűt kell enni, mint ebédre, tehát, ha húst ettél, akkor húst, ha halat, akkor halat. Néha lehet keverni azért, akkor is működik (vagyis mondjuk két tojásból rántotta, vagy inkább főttojás, mert azt meg lehet enni kenyér nélkül, stb)

Keményítő (vagyis zöldség) napon párolt, grillezett zöldséget, vagy olyan zöldséges ételt, amiben nincs liszt vagy tejföl (nyugodtan mehet néha egy laza pöriszaft, a zsír is kell a szervezetnek, csak mértékkel). A zöldségnap egyébként elég nehéz, ha pl. ebédlőben eszel, mert minden magyar kaja tele van nyomva liszttel, vagy éppen tejföllel, tejjel van habarva...

Szénhidrát (tésztafélék) napra, ehetsz bármilyen tésztaételt, amin nincs hús vagy sajt. Elvileg kevés zöldség is mehet mellé. Igazából ezt nem értem, hogy miért kell ezeket külön napra tenni. Talán csak szimplán azért, hogy egyél zöldséget, és ne csak tésztákat, meg kenyeret rendszeresen... Szóval ezekhez is lehet sok salit enni. Én néha salit eszem csak kenyérrel ilyenkor, mert nem vagyok oda a tésztáért, ellenben a kenyeret nagyon csípem, sajna... Néhány pogi, pizzatészta pradicsomszósszal, kevés pirított zöldséggel mehet ezen a napon.

Este lehet sütit, vagy fagyit és ugye elvileg kötelezően csokit. Mire az ember leáll a függőséggel (kb 12 nap), már jobban kívánja a sósat. Főleg a gyüminapok miatt... Én süti helyett vacsira rozskenyeret szoktam enni egy kevés margarinnal, paradicsommal és salátával, vagy reszelt répát teszek rá, stb.

Utána gyüminap. Elég kemény, főleg, ha sok az édes gyümi. A legjobb gyümölcssalit csinálni, és "igazi gyümi levével", vagyis nem kész cukros gyümölcslével, felönteni. Előző este csináld meg, hogy összeérjen. Ebédre, vacsira mehet, és jobb inkább 5-6-szor kisebb adagokat enni, mint három nagyobbat, mert úgy folyamatos az energiaellátás, nem esik le a vércukrod, és nem szédülsz, ájulsz, stb. Ha nagyon gáz, egy marék mogyi mehet.

A lényeg az egész alatt, hogy mindent egyél, zöldséget, gyümölcsöt, salátát bőven. Ha vége a kúrának, akkor sem lehet ugyanúgy csinálni mindent, mint azelőtt. Ez akkor hatásos, ha utána életmódot változtatsz, mert valami miatt meghíztál, tehát nem jól csináltad. Norbi alapelveit figyelembe lehet venni, vagyis szénhidrátféléket inkább de., max du. 3-ig, vacsira inkább több fehérjét, és mozogni kell.

Remélem segített, sok sikert!

2009. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem fogod ezt hosszabb időn keresztül tartani tudni, és egészségkárosító hatása van.

Ha csak egy almát eszel, mikor elindulsz suliba, nem fogsz tudni figyelni, az agy rengeteg energiát hazsnál, ehhez szénhidrát kell, egyél mellé joghurtot, vagy valami könnyűt. Önmagában akkor okés, ha egy-két órán belül újra eszel, de egyébként tartsd magad a régi mondáshoz: reggelizzünk mint egy király, ebédeljünk, mint egy polgár, vacsorázzunk, mint egy koldus.

hús mellé zöldséget, tészta mellé szintén, vannak nagyon jó zöldséges-szójaszószos tészta ételek az ázsiai konyhában, finomak is ;)

Hat után már ne egyél, ha teheted, és olvass utána a cukorbeteg étrendeknek, ott jól kalkulált táblázatokat találsz fix szénhidrát értékekkel, öltelekkel, talán segítenek :)

2010. júl. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!