Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Valami jó tipp fogyáshoz? 30...

Valami jó tipp fogyáshoz? 30 kilot szeretnék leadni. Nektek milyen fogyási szokás/ napirend vált be?

Figyelt kérdés

aug. 28. 10:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
27%

10, okoktól függetlenül mindenkinél jelentkezik hormonális eltolódás. Az elhízás során a zsírsejtek száma és mérete nő, ami több leptint és az inzulinszint emelkedését eredményezi.


Az inzulin és leptinrezisztencia nem minden elhízott embert érint ugyanúgy, de elhízottak nagy része tapasztal valamilyen fokú rezisztenciát. Azonban a mérték változhat az egyes emberek között.

aug. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
42%

mivan 72 és 79%-os :D ilyenkor már kiakad a mutató, igaz? :D

várjatok, tudom mi a szintetek: egyél kevesebbet, mozogj többet. Na szerintem akkor ma is meglett századjára leírva, most mindenki megnyugodhat.

aug. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
20%
A hormonális eltolódás szerintem a túl sok szénhidrát és a mozgásszegény életmód + valószínűleg az életkor következménye. A diéta, ha jól csináljuk, akkor szerintem a hormonszintet is rendezi valamilyen szinten. Amúgy én is sokat olvastam/ kutattam a témaban, mert a mondenhol szajkózott kalóriadeficittel semmire se mentem, és rettentő frusztráló volt. Valóban az inzulin a kulcs, de mire erre rájöttem...
aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
27%

13, a hormonális eltolódás pusztán a zsírsejtek növekedésével előjön...azaz simán az elhízással. Hogy ezt ki hogyan érte el, túl sok szénhidráttal, mozgásszegény életmóddal, anyagcseréje belassult, lényegében mindegy, összességében kalóriatöbbletbe került tartósan.

Ezért kalóriát kell csökkentenie, de úgy, hogy már több lett a leptin, és az inzulinszint emelkedettebb lett.

Ezért csak simán kalóriaszámolással nem nagyon fogsz tudni fogyni, ha bármit megeszel, mert elviselhetetlen lesz az éhségérzeted, plusz az inzulinrezsiztenciát is fokozod, ha túl sok a szénhidrát.

Nyilván ha szerencsés vagy, és általában férfiak ezt meg szokták úszni, akkor nem lesz nagy mértékű ez a hormonális eltolódás, ha ki is alakul egy enyhe rezisztencia az elhízás miatt, sima kalóriadeficittel ahogy elkezdesz fogyni, ez rendeződik.

Csak hát az évek óta fogyni képtelen, vagy csak nagyon nehezen tudó embereken, akik jellemzően nők, ez annyira nem fog segíteni.

Egy komolyabb leptinrezisztenciánál az éhségérzet konkrétan elviselhetetlen. Ide kevés a puszta akaraterő. Kezelni nem igazán lehet, állítólag a Saxenda az egyetlen ami csökkentheti.

Diétában a szénhidrátcsökkentéssel, azok megválogatásával, és a feldolgozott ételek kerülésével lehet. Ugyanaz igaz az inzulinrezisztenciára is.

Elképesztő sok embert érint sajnos, és nem is tudnak róla sokan. Jellemzően ha nem tudnak fogyni, éhesek, akkor megkapják, hogy hát biztosan túl sokat zabálsz, csalsz és nincs akaraterőd.

Egyébként a makrók számolása segíti a kalóriák nyomon követését is.

aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
60%
Ha valakinek nem vált be a kalória számolás, az csalt!
aug. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
49%

Igen, a kalóriaszámlálásnak működni KELL. A fizika az fizika akkor is, ha kövér vagy és akkor is, ha pajzsmirigy alulműködésed van.


Hogy ideális-e és mire kell még odafigyelni, arról lehet vitatkozni, de pusztán fogyásra, ha jól csinálod, működni fog.

aug. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
13%
A kalóriaszámlálás már egy meghaladott gondolat, csak hozzánk minden olyan nehezen jut el, sok év késéssel. Nem, nem működik, de próbáld ki majd ha 40+os nő leszel, és jelezz vissza.
aug. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
34%

"A kalória = kalória hívőknek ajánlom a figyelmébe azt a jelenséget, amit simán lehet mérni is, ha valaki akarja.

A gabonaféleségek és a belőlük készült lisztek és a cukrozott cuccok evését követően a vércukor gyorsan megemelkedik és ez sokkal magasabb inzulin reakciót vált ki, mintha ugyanazt a kalóriát jó minőségű zsírban és fehérjében gazdag alapanyagokból és zöldségekből vettük volna magunkhoz.

Az étrendünk hatását tekintve a legfontosabb mutató 👉🏼 a termelődő összes inzulin mennyisége.

Ez fogja meghatározni, hogy hízunk-e vagy nem, nem a kalóriák számolása.

Ezért sajnos 500 kalória csokoládé nem egyenlő 500 kalória hallal és jó minőségű zöldséggel.

Az emberi test nem egy buta kályha, amibe mindegy mit dobálunk, hanem egy bonyolult és rendkívül intelligens, biokémiai folyamatokkal működő rendszer, ami abból építi fel a sejtjeit, amit mi beleteszünk."

forrás: Bocsi Viki

aug. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Senior Séf ***** válasza:
40%
Cseréld le a boltokban kapható élelmiszernek látszó tárgyakat valódi élelmiszerekre.
aug. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

#18

Az inzulinreakció sem ennyire egyszerű. Nem lehet izolációban, az életmód többi része figyelmen kívül hagyásával nyilatkozni róla. Leegyszerűsítve az inzulin azt csinálja, hogy a sejtekhez szállítja a cukrokat. Ha van hova mennie (inzenzív fizikai igénybevétel), akkor az izmokba, ha nincs, akkor a zsírsejtekbe.


Ezért is van, hogy a testépítők között az egyik népszerű 'teljesítményfokozó' pont az inzulin. Ők magasabb szénhidrát tartalmú étrendet is megengedhetnek maguknak, mert "ledolgozzák".


Aki fizikailag passzív annak (mindegy) tényleg számít és fontos figyelni a szénhidrátokra az inzulinrezisztencia/cukorbetegség elkerülése érdekében.

aug. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!