Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan dönthetnék végre?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan dönthetnék végre? Váljak el? Vagy örüljek annak, ami van?

Figyelt kérdés
Nagyon röviden összefoglalom. Ha van kérdés, persze szívesen válaszolok. 12 éve vagyok házas. Én 33, és van egy 10 éves gyönyörű lányom. A férjem rendes ember. Nem marjuk egymást, nincsenek nagy veszekedések. Sajnos én egy betegség miatt évekig nem tudtam dolgozni, most tanulok, de munkám nincs. Szépen elhidegültünk egymástól. Sokkal inkább csak egymás mellett élünk már. Hosszú évek óta gondolkodom rajta, hogy talán meg kéne próbálnom új életet kezdeni, de ennyi év után olyan nehéz, főleg, hogy nincsenek nagy bajok, csak egyszerűen nem vagyunk már boldogok. A szexualitás már egyáltalán nem megy nekem vele sajnos. Nem tudom, hogy lehet ezt bírni. Jártunk már terápián, próbáltuk megbeszélni a dolgokat, felfrissíteni, szóval sok mindent megtettünk, főleg a gyerkőc érdekében, hogy együtt tudjunk maradni.Ő el is van így ezzel (bár nem hiszem, hogy neki is jó lenne ez így), de én már úgy érzem, nem bírom. De félek, hogy mi lenne. Egyedül talán még rosszabb. Tanácstalan vagyok.
2010. jún. 29. 14:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Unalmas házasság,még unalmasabb férj..13 évig éltünk egymás mellett..Néha a férjem azt se vette észre,hogy éppen nem barna hanem szőke hajú vagyok...A szex már évek óta csak álmaimban volt,mi nem is aludtunk egy ágyban mert zavart a horkolása is..Elváltam...majd férjhez mentem újra.A férjem egy szemét bunkó,aki ha valami nem tetszett neki a válasza az volt,hogy "takarodj vissza a volt uradhoz"...Elváltam!Megint. Újra szerelmes lettem..Újra férjhez mentem..Most 5 éve házas vagyok..A szerelem,a rózsaszín köd elmúlt..Megint unalmas a házasság,így nemrég újra kimondta a bíró a válópert...(talán 4 hónapja vagyok újra hajadon)

De megint szerelmes vagyok..És megfogadtam nem megyek férjhez még egyszer!!!

Ez az én történetem..Ha belegondolok,ha az első férjemmel maradok.Akkor mindentől megkímélhettem volna magam..A becsület,a tisztelet,és a megszokás megvolt a férjemnél..csak unalmas volt..Így utólag belátom,hogy én is tehetek azért,hogy nem volt szex,hogy nem volt "élet"a házasságunkban...De hát ez van...így alakult...

2010. jún. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
100%

Ugyanabban a helyzetben vagyok, mint te. Ne hidd, hogy egyedül vagy. Nehéz eldönteni, mit tegyen az ember, mer a döntés végleges. Egyedül magaddal kell tisztáznod, mit akarsz. Ha - ahogy írtad is - nem akarsz így élni még vagy 40 évig, mire vársz? Életed egy van. Nem szabad sem a gyerekre, sem a férjedre hivatkozni, nem szabad rájuk fogni a döntést: vagy vele akarsz élni, vagy nem, ez a lényeg.

Nem kell hinni az ilyen ostobaságokban, hogy a következő kapcsolat sem lesz jobb - miért ne? Nem szabad egyből egy új partner karjaiba omlani, de neked nem is azon kell gondolkozni, hogy a férjed kell, vagy más, hanem azon, hogy TE mit akarsz. Csak TE számítasz, senki más. Ha akarod a férjed - és vársz a kis esélyű csodában, hogy változik minden - maradj vele, de ha látsz egy csepp esélyt is arra, hogy nélküle boldog lehetsz, válj el önmagadért.

Azt mondta egy nagyon jó barátom, a kisfiam (2 éves) nem sínyli meg a válást, azt viszont igen, ha maradok, és boldogtalan leszek. Erre gondolj te is! Szeretheted a gyermeked, de te is ott vagy valahol a rendszerben, nem igaz? Gondolj magadra is.

Még én sem adtam be a válókeresetet, félig-meddig együtt lakunk, bár sokat alszunk kisfiammal a szüleimnél. Az ítélkezési szünet alatt nincs válóper, de én be fogom adni. Még egy napot akarok csak magammal lenni, hogy biztosan dönthessek, és megteszem.

Minden jót!

2010. jún. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy a szerelmet a házasságon KÍVÜL kéne keresned, vagy hoyg ott hamarabb megtalálnád?
2010. jún. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Van egy gyereked és egy megbízható férjed ne rúgj fel mindent csak mert boldogtalan vagy. Ezt érdemlik?

Kezdj új életet keres melót mert lehet hogy inkább ettől vagy boldogtalan, és a sok új barát élmény a szexúális vágyat is felébrezheti.

Menjetek el egy romantikus útra, keres hobbit, ha más nem segít legyen egy nagyon diszkrét kalandod de ne rúgj fel egy nyugot életet.

2010. jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Igen. Ez a legnehezebb felállás.

Főleg a celebek életén látható, akik nyilvánosság előtt élik életüket, hogy többnyire szétmennek, s nagyon gyakori, hogy 1 év "szabadság" után visszatalálnak egymáshoz. A folytatásról ekkor már nem igazán hallani. Lényeg az, hogy ha az ember egy kapcsolatból kilép, többnyire rövidebb-hosszabb próbálkozások során rájön, hogy az sem fenékig tejfel, ha x férfi hülyeségével kellene megalkudni, hiába nagy (vagy volt) a szerelem. Az is elmúlhat.

Ha már terápián is voltatok, akkor szerintem az idő nem igazán hozhat nagy változást. Várni lehet, de lehet, hogy elpazarolt idővé válik az egész. Nem lehet tudni, mi a jó döntés.

Egy dolog, viszont ami ellen nem lehet mit tenni.

Ha huzamos ideje úgy kelsz fel reggel, hogy nem bírod tovább.

Ha egyetlen egyszer, mi több néhányszor megcsillan a remény, hogy változhat az érzelmi hátteretek, akkor esetleg érdemes körülöttetek valamilyen változást provokálni, mert az emberi természet változékony.

A másik, hogy a párodnak is akarnia kell, mert ha csak te dolgozol ezen az "ügyön", akkor jobb ha új életet kezdesz!!!

2010. júl. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Közben megbeszéltük, hogy még egyszer elmegyünk párterápiára. Remélem segít és letisztulnak bennem a dolgok. Ezt az esélyt még meg kell adnom ennek a dolognak. Remélem így vagy úgy, de segíteni fog a döntésben. Nagyon sok elgondolkodtató dolgot írtatok különben. Köszi még egyszer.
2010. júl. 2. 07:51
 17/19 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, csak a másik oldalon. A feleségemmel 15 éve vagyunk együtt, de csak 30 felett vagyunk egy kicsivel. Van egy egy év alatti kisfiunk. Ne kérdezzétek, miért lett a kicsi, ha évek óta unalmas a kapcsolatunk. Én mennék, a feleségem magában szenved. Nem veszekszünk, de nem bírom rászánni magam a végső döntésre, mert fájdalmat okoznék vele, de azt okozok így is, mert most sem jó neki. A kisfiam nagyon-nagyon sajnálom, nem akartam, hogy ez legyen, hogy magukra hagyjam őket. Ilyen helyzetben nincs jó döntés. A élet szar.
2010. júl. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Megértelek. Ma én is ezt érzem, hogy ilyen helyzetben jó döntés nincs. :(

És igen, szegény gyerekek. De azt hiszem Jung mondta egyszer, hogy a gyerekek legnagyobb terhe a szülők meg nem élt élete. Szóval a boldogtalanságunkkal legalább annyit ártunk így is...nehéz ügy.

2010. júl. 4. 07:51
 19/19 anonim ***** válasza:
93%
HA EGYSZER VALAKI FEJÉBEN MEGFORDUL, HOGY JOBB LENNE ELVÁLNI, JOBB LENNE EGYEDÜL, ATTÓL FOGVA MINDEN PERC IDŐHÚZÁS................
2010. júl. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!