Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan örüljek így neki, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan örüljek így neki, ha majd megkéri a barátom a kezem, és hogyan legyek boldog az esküvőmön?

Figyelt kérdés
Két éve vagyunk együtt, már együtt is élünk. A barátom szeretné megkérni a kezemet a közeljövőben, és ezt el is mondja a rokonoknak, barátoknak, ismerősöknek, hogy készüljenek, mert nemsokára esküvő lesz. És mindenki azt mondja neki, hogy hülye, elsieti, meg fogja bánni. Szegényemet úgy elkedvteleníti, meg engem is. Igaz, hogy még fiatalok vagyunk (ő 23, én 21), és ez az első komoly kapcsolatunk, de mi tudjuk, hogy mi együtt szeretnénk leélni az életünket. Boldogok vagyunk együtt, szeretjük és tiszteljük egymást. Kiállunk egymásért, és támogatjuk mindenben a másikat, és ezért is szeretnénk egy éven belül összeházasodni, hogy mostantól törvényesen is egymáséi lehessünk. Erre mindenki jön a negatív tapasztalatokkal, és próbálják lebeszélni róla. Mondjuk eddig elég sikertelenül, mert tudja, hogy mit szeretne, és tudja, hogy szeret engem. De belegondoltam, hogy hogyan fogom így jól érezni magam az esküvőn, amikor az fog járni a fejemben, hogy akik ott vannak, mind azt jósolják, hogy nem sokára úgyis elválunk, hülyeséget csinálunk stb. Igazából nem értem az embereket, hogy miből gondolják, hogy ez lesz a vége. Minket nem láttak veszekedni, nem volt megcsalás a kapcsolatunkban, nem volt szünet, semmi. Tényleg harmóiában élünk egymással. Már azon gondolkodom, hogy titokban kellene összeházasodnunk, és csak két tanú lenne, és akkor nem lennénk a gonosz pletykák céltáblái. De az meg mégsem lenne az igazi. De nem tudom mi legyen. Mert vannak, akik örülnek a boldogságunknak (szüleim, testvéreim, pár barátom, a rokonság egy része is), de nem hívhatok meg úgy egy házaspárt például az esküvőre, hogy a feleséget meghívom, mert ő azt mondja, hogy boldog, hogy egymásra találtunk, de a férjet nem, mert szerinte hülyeséget csinálunk, és fiatalok vagyunk, vagy például a barátom egyik testvére is támogat minket, de másik nem, akkor csak az egyiket hívjam meg, mert csak őt látom szívesen? Ehhez meg nincs pofám. Mit tennétek a helyemben? (Jah még annyit, hogy mindenki azt mondja, hogy persze a szüleim pénzét akarom elverni lagzira, pedig nem így van, mert gyüjtögetünk a barátommal a nagy napra, hogy ne a szülőknek legyen ez anyagi megterhelés, de ezt is hiába mondom, mert mindenki azt mondja, hogy annyi pénzt nem lehet összespórolni tanulás mellett (mert még tanulok, de mellette dolgozok, és több ösztöndíjat is kapok, a barátom viszont dolgozik), és majd úgyis a szülőkhöz fogok menni kérni, és előre sajnálják a szüleimet, hogy erre kell költeniük.)
2011. máj. 25. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem csak savanyú nekik a szőlő. Látnak két boldog embert és rögtön viszket a szőrös talpuk, hogy valahogy, akár szóban is, de belerondítsanak ebbe.

Tényleg fiatalok vagytok, de ha szeretitek egymást, akkor nincs akadály. Ráadásul a közeli hozzátartozóitok is veletek vannak. Szerintem a szűk családra kellene koncentrálni a meghívók kiosztásakor, és akkor nem (vagy alig) lesz olyan, aki ellenetek szavazott. Amúgy meg le vannak tojva.

Sok boldogságot!

2011. máj. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, de ezt egy kicsit elszúrtátok. Akkor kellett volna megmondani, amikor már le van vajazva a dolog és adjátok oda nekik a meghívót. Most valószínűleg amiatt is komolytalannak gondolják a dolgot, mert még nem csináltatok semmit, csak tervben van. Ha már ment volna a dolog, amikor szóltok, akkor nem mondtak volna ilyeneket.

Lehet, hogy várni kéne egy kicsit az esküvővel, amíg már nem éreznéd magad rosszul, mert annak semmi értelme, hogy azon kattogsz, hogy X meg Y elhamarkodottnak tartja a döntésetek. Végül is ez nem verseny, mindegy mikor házasodtok, nem változik semmi. Akkor meg már érdemes úgy házasodni, hogy szép élmény legyen.

2011. máj. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2 tanúval menjetek be az önkormányzathoz és házasodjatok össze. aztán mondjátok el. később lehet lagzit tartani ha akartok.


most már azt mondom,én is így csinálnám,mert anyósom majdnem eret vágott mikor bejeletette a férjem h elvesz. csak anyám örült,meg a sógórnőm. évekbe tellt mire megértették és elfogadták h boldogok vagyunk,addig vészmadárkodtak esküvő előtt és után is,a ceremónián meg anyósom elájult.. mert annyira zokogott.. mert h jaj szegény kicsifia most aztán jól csőbe húzták..:((((((

2011. máj. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ja és mi 6 hó után már esküdtünk.. viszont azóta is boldogok vagyunk-6éve,szóval nem az idő számít.
2011. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Miért is kéne bárki mással foglalkozni? Össze szeretnétek házasodni? Hát tegyétek! Nem számít ki mit szól! Ha ezt szeretnétek, rajta! Mások miatt ne esküdjetek meg titokban. Minden csoda (pletyka) három napig tart.


Ha (mint írod) a pár egyik tagja örül nektek, és szeretnétek meghívni, akkor nem kell a másik negatív féllel foglalkozni. Meg kell hívni őket és kész. Ha pedig a pénz kevés, akkor lehet a "károgó varjakon" spórolni. (Lehet kis esküvőt is (20-30 fő) rendezni. Szülők, testvérek, nagyszülők, keresztszülők. Akit nem hívsz meg, meg fogja érteni. Ha nem, így járt. Ne nektek legyen lekiismeretfurdalásotok, mert az nem képes megérteni, hogy ennyire telik. A mienk pl. 24 fő és 400 ezer volt minddennel hajnalig.)

2011. máj. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Kedves kérdező. Jogos a félelmed, viszont nincs minden veszve. Először is ti ketten ki kell zárjátok a külvilág véleményét. Életed legszebb napját már nehogy azzal töltenéd, hogy azon rágódsz h ki mit gondol. Ez butaság. Én vallásos személy vagyok és figyeld meg,hogy a Biblia milyen nagyszerű tanácsot ad (Máté 19:5-6) . . .Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez, és a kettő e g y test lesz. Úgyhogy ők már nem kettő, hanem e g y test. Amit azért az Isten közös igába fogott, senki ember szét ne válassza.. . . Persze leghelyesebb eljárásmód az lett volna, hogy egyszer átugorjátok a kerítést és utána mondjátok "hoppá" Ez alatt azt értem, hogy meg kellett volna szervezni előbb mindent s átadni nekik a meghívót, nem pedig először szétkürtölni mindent holott még sehol semmi. Sok minden megtorténhet mire az esküvőre kerül a sor. Addig még szakíthattok is. Szóval a lényeg, szervezzétek meg, mindent persze a saját pénzeteken ez egyértelmű mi is így tettük egy fillért nem kértünk a szüleinktől. Utána nem lesznek majd szemrehányások. Neked pedig azt javaslom előbb fejezd be a sulit s utána készülődjetek az esküvővel. A LÉNYEG, NEM HAGYNI HOGY MÁS BEFOLYÁSOLJON elvégre nem ők akarnak házasodni hanem ti. Boldogságot
2011. máj. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy megpróbálod elkezdeni megtanulni, hogy nem lehet úgy élni, hogy mindenkinek megfeleljünk ! Akik a közeli hozzátartozóid, ők örülnek, ezzel biztasd magad, erre koncentrálj, ne a negatívra, mert ha a negatívat veszed alapból elő, akkor nehézkes életed lesz. Még fiatal vagy, tudsz magadon a felfogásodon variálni. Az esküvőn egyébként mindez eszedbe sem fog jutni egyébként úgy gondolom. Meghívót kikülditek annak akit terveztek, látni az esküvőn, ha a párja beszólt, na és ? Ettől nem kell variálni.

Lehet, hogy már tapasztalatból beszélnek. MErt ez a lángoló szerelem, még ha stabil is már, biztos fog változni, de attól ti még örökké egymásé lehettek.

SOkak már sokmindenen átmentek onnan jönnek. Sokan pedig nem tudják miről beszélnek, milyen érzésen mégy át, és nem tudják átélni. Igen fiatalok vagytok még, de azért már annyira mégsem talán. Aztán majd látjátok a jövőben kinek lett igaza. Egy biztos, senki nem úgy házasodik, hogy hm.. egy idő múlva egymás agyára fogunk menni, és lehet el is válunk, és aaahhhh stb. Ezt senki nem érzi mikor tervezi az esküvőjét, és hát mégis ..... Ettől féltenek a korotok miatt, ugyanakkor ha később házasodsz is előfordulhat ez a verzió is.

Szóval magatokkat és a közvetlen hozzátartozókkal foglalkozzatok.

Ma mégegy a kérdéseidre ha valakinek felteszel, vagy megjegyzel valamit, mindig készülj a válaszra, hogy nem biztos, hogy tetszeni fog. De azért nem kell az agyadra menjen.

Sok boldogságot !

2011. máj. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Szeretem az ilyen kényeskedôs-túldramatizálós "sok hûhó semmiért" kérdéseket.
2011. máj. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Valóban fiatalok vagyok még életetek végéig elköteleződni, és valószínűleg mindenki más is így gondolja, aki nem látja, hogyan élitek együtt a hétköznapjaitokat. Sok kapcsolatot láttam már kialakulni és elmúlni, mindössze egyetlen olyan ifjúkori szerelemről tudok, ami tényleg visszaadta a hitem a szerelemben: mégpedig a testvérem a párjával. Látom, hogyan élnek (4 éve), és tudom, hogy ha nekik nincs esélyük, akkor senkinek. Pedig még csak 23 évesek.. Ha ti biztosan úgy érzitek, hogy egymás mellett a helyetek, akkor ne foglalkozzatok a kívülállók véleményével. A helyetekben biztosan hasonlóan döntenének, mint ti, csak éppen nincsenek a helyetekben. Nem feltétlen rosszindulat vezérli őket, inkább nem tekintenek még titeket elég tapasztaltnak a házassághoz, és meg akarnak óvni a kudarctól. A véleményüket majd csak az fogja megváltoztatni, ha a saját szemükkel látják, jól megalapozott döntést hoztatok, és volt értelme a házasságnak.
2011. máj. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia:) Érdekes dolog amit mondasz... Annál is inkább, minthogy a saját történetemet vélem felfedezni az írásodban. Mi is 21 évesek vagyunk (mindketten). Hasonlóan így állunk mint Ti. Mondjuk mi annyival "okosabbak" voltunk, hogy még nem kürtöltük szét a rokonságban. De tudom a véleményét a nagy publikumnak...a legtöbben fél szemmel néznek ránk, "majd elválunk"-gondolják...én meg ezen csak mosolygok. Azt hiszem ezek az emberek akik így látják a dolgokat, csak irigyek és csak szeretnének valaha egy olyan stabil kapcsolatot mint a miénk. Nem mondom, fiatalon ismerkedtünk meg, ha belegondolok, gyerekek voltunk, és igen most is fiatalok vagyunk. De túl éltünk nagyon sok mindent közösen, kitartottunk olyan esetekben egymás mellett tizenévesen, hogy más nem tette volna. Aztán távkapcsolatba is kerültünk (sajnos jelenleg is, s még egy év...) de azt is remekül viseltük (mármint nehéz, de a kapcsolatunk nem sínylette meg)

Vannak közös terveink a jövőre nézve, bizalom, tisztelet és hasonló szép dolgok, melyekre szükség van egy jó kapcsolatba...

A párom orvosit végez, tehát ha utána számolunk van még jó pár éve hátra az egyetemből, mi mégis szeretnénk valamikor a közeljövőben eljegyzést, valamikor meg esküvőt....És igen, a páromat (és idén még engem is) támogatják a szülei, és ha úgy adódik szívesen adnának pénzt az esküvőre, ha lesz miből. (nézzünk utána a régi hagyományok szerint az esküvőt a szülők finanszírozták). Természetesen én jövőtől dolgozni fogok és gyűjtögetünk, de szerintem ha a szülők tudnak, nem szégyen ha támogatnak, a mai sz.r világban elindulni nagyon nehéz a fiataloknak. Ezt csak azoknak mondom akik szerint ez gáz!



Úgyhogy én azt mondom legyetek határozottak, a dologról egyelőre ne beszéljetek, mikor megvan a helyszín, időpont akkor tessék bejelenteni és kész. Akinek tetszik elmegy akinek nem az így járt, nehogy már ez keserítsen el. Én is szeretném, ha az esküvőmön csak a szeretteim lennének, de biztos akad majd egy-két irigyem is...Ez van. Akkor aznap, úgyis én leszek a világon a legboldogabb.

Sok boldogságot!

2011. máj. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!