Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meddig legyek még kitartó,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig legyek még kitartó, érdemes várnom rá?

Figyelt kérdés
Fél éve vagyunk együtt a párommal.Nős,van egy gyermek is, de rossz volt a házasságuk, csak a gyerek miatt tartották fent a látszatot. Én feladtam érte a 8 éves kapcsolatomat és össze is költöztünk, együtt éltünk. Anyagi probléma miatt el kell adni a közös házukat és a vagyon és a gyerek miatt visszaköltözött a feleséghez egy időre(gyermek rosszul viseli, hogy apa nem alszik otthon...)Feleségével ilyenkor külön szobában alszanak. Nálam már csak heti egyszer alszik. Azt az ígéretet kaptam, hogy ha elkel a ház el tudnak válni, elrendezi a családot, hogy ott minden jó legyen és visszajön hozzám. napi kapcsolatban vagyunk. Mit tegyek? Becsületes embernek ismertem meg, tudom, hogy jót akar a családjának is, nem csak lelépni, de várjak Rá? Ő csak kitartást kér tőlem minden nap és azt mondja én vagyok a szerelme, engem akar. Ennyire naiv lennék vagy csak ki kell birnom még egy picit?

#gyerek #válás #visszaköltözött
2014. júl. 7. 17:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha úgy 5 percig nem vele foglalkoznál? Megint csak az ő szomorúsága, fogyása stb... Kit érdekel? Felnőtt ember, oldja meg! Te helyette nem tudsz elválni!


Mi van a te szomorúságoddal, a te egészségeddel a te életeddel a te jövőddel? Te áldozat akarsz lenni és az is maradsz, ha így folytatod...

2014. júl. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
100%
Melletted nem kell arra gondolnia miből fizeti ki a számlákat, vagy hogy a gyerekkel orvoshoz kell mennie...stb. Melletted nincsenek hétköznapi gondjai, csak egy minden kívánságát leső bármikor ürítésre kész punci. Ha együtt élne veled és lenne gyereketek ugyanilyen 'gondterhelt' lenne.
2014. júl. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:

A társfüggőség tünetei


A társfüggőség lényege az én, az önálló identitás gyengesége. A társfüggő az, aki csak a másikhoz képest létezik, a másikkal való viszonya alapján értelmezi saját magát. Gyakran látunk olyan kapcsolatokat, ahol a személy - a külvilág számára érthetetlen módon - képtelen kilépni a számára nyilvánvalóan rossz, megterhelő, alapvető igényeit ki nem elégítő, sőt fenyegető kapcsolatból. A társfüggő egész lényét, érzéseit, szándékait, viselkedését, életvitelét egy másik ember és a kettejük viszonya határozza meg. Mintha a saját személyisége el is tűnne ebben a kapcsolatban: mindent azért tesz, hogy a másiknak megfeleljen. Sokszor inkább elviseli még a fizikai agressziót is, ugyanakkor a saját szükségleteit egyre lejjebb és lejjebb adja. Nincs önálló élete, időtöltései, hobbija, általában minden idejét a másikkal igyekszik tölteni. Ugyanígy cserébe is elvárja ugyanezt, rossz néven veszi, ha a párja külön programokat szervezne magának. Gyakran féltékeny, ez tovább rontja önbecsülését. Sokáig tűr, végül aztán kitör, és intoleránssá válik. Gyakran jellemző rá a passzív-agresszív és a manipulatív, mártíromkodó viselkedésmód. Fél a nyílt, őszinte kommunikációtól. Nem azt mondja, amit gondol, nem mer, nem képes önálló véleményt nyilvánítani. Hajlamos a problémák tudomásul nem vételére, valódi érzéseit elfojtja.


Sajátos a kontrollal kapcsolatos attitűdje: felnagyítva, eltúlozva érzékeli saját felelősségét másokra, a világra (ez alapvető jellegzetessége a többi addikciófajtának is). Felelősnek érzi magát a másik ember viselkedéséért, érzelmeiért, jóllétéért, problémáiért; azt hiszi, kötelessége megoldani a problémákat, átvállalni a terheket. Nem engedi, hogy a dolgok a maguk természetes útján történjenek körülötte. Úgy hiszi, ő tudja jobban, másoknak hogyan kellene viselkednie. Ezért kényszeresen igyekszik a kontrollt megszerezni: segíteni, tanácsokat adni, beavatkozni. Ehhez különféle eszközöket használ: bűntudatkeltést, fenyegetést, manipulációt, kényszerítést. Ugyanakkor úgy érzi, őt kontrollálják mások és a külső körülmények.


Ha egy kapcsolatának vége szakad, a társfüggő sokkal jobban megszenvedi, mint mások, hiszen ő csak a partneréhez képest létezett, így létének alapja szűnik meg. Ezért aztán a szakítás után hamar újabb kapcsolatba menekül, hiszen képtelen egyedül lenni. Gyakran kéretlen társa a depresszió és egyéb függőségek is.


A tünetek mögött kötődési problémák állnak. A társfüggő ember kiszámíthatatlannak és megbízhatatlannak éli meg a világot, az embereket, ezért egyrészt bizalmatlanság, gyanakvás hatja át másokkal való kapcsolatait, másrészt nehezen tud ráhangolódni más ember érzelmi állapotára, véleményére. Ezért aztán, hiába tűnik úgy, mintha „másokért élne”, valójában nem tud kitörni önös érdekeiből, és elfogadóan, empátiával, önzetlenül viszonyulni a párjához.


A tapasztalatok azt mutatják, hogy bár férfiak között is előfordul, a kóros kötődésre, társfüggőségre leginkább a nők hajlamosak. Ennek elsősorban társadalmi okai vannak, hiszen a lányokat sokáig arra nevelték, hogy a férfiaktól mindent el kell tűrni, és a családot egy asszonynak minden körülmények között össze kell tartania. Ma már ugyan nincs – vagy nem olyan általános - ez a nyomás, mégis sok nő lép még mindig ilyen önfeladó kapcsolatba; általában azok a nők, akiknek a személyisége nem elég érett, akiknek nincs pozitív énképük, kevés az önbizalmuk, értéktelennek tartják saját magukat. Sokan még ma is úgy tartják, hogy a hagyományos női szerep szinte predesztinál a társfüggőségre; mindenesetre könnyen torzulhat önmagát háttérbe szorító, másokat kontrolláló attitűdbe.

2014. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
100%
Nah,végigolvastam.Hiteget,te meg benyeled.Az enyém már nem is aludt együtt a nejével aztán furamód még 3.gyerek is lett,nyilván a Szentlélektől...Nem ő életed párja,csak szólok.Rajtad múlik meddig pazarolod rá az idődet.
2014. júl. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 A kérdező kommentje:

Szuper! Ez egyre nyilvanvalóbb, hogy hülyeséget csinálok. :(

Azt hiszem elkezdem visszaépíteni az életem, amit azzal kezdek hogy leépítem Őt, bár nehéz lesz.

Köszönöm a hozzászólásaitokat, sokat jelentenek. :)

2014. júl. 12. 11:14
 56/64 anonim ***** válasza:

Frankó! :D

Előtted az Élet!

2014. júl. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
55%

Blablabla...

Tudtad, hogy van családja mégis bele mentél, ha átbasz megérdemled...

2014. júl. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 A kérdező kommentje:
Igen, tudtam,hogy van családja, nekem is volt kapcsolatom, de én lezártam mielőtt egy másikba kezdek. Ők pedig már évek óta nem éltek együtt.
2014. júl. 22. 21:59
 59/64 anonim ***** válasza:
Na és most? Hitegeted még magad, vagy belekezdtél valami másba?
2014. júl. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 A kérdező kommentje:
Hitegetem még magam, hogy ki fogunk ebből jönni jól. Kapott egy határozott időpontot, ameddig vissza kell költöznie hozzám...ha engem akar. Eddig az az ígéret, hogy addigra megoldja a problémáit.
2014. júl. 28. 18:18
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!