Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elválok, új életet akarok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elválok, új életet akarok kezdeni a gyerekekkel. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Külföldre szeretnék menni én a gyerekek és anyám.Apa megakadályozhtaja?Köteles vagyok bejelnteni neki,hogy elmegyek?Ne értsétek fére a gyereket bármikor láthatja..el is hozom öket ö is jöhet.Itt csak arra vonatkozik,hogy én köteles vagyok megmondani,hogy külföldre költözöm?És ö megakadályozhatja?
2010. jan. 1. 16:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ilyen fontos es eletre szolo dologrol ne itt kerdezoskodjel teljesen ismeretlen emberektol! Ez nem egy kaposztas teszta receptje, vagy a kutyad neve amirol szo van! Ez annal sokkal fontosabb!

Termeszetesen kulfoldre koltozhetsz akkor is, ha a volt apanak az nem tetszik. Ha nem egyezik bele a parod, akkor a gyamugy ad engedelyt, hogy mehessetek! Neked kulfoldon lehet egy uj kapcsolatod es egy munkahelyed, amiatt mentek el. Ennyi. Ezt a volt parod ha nem fogadja el, akkor kervenyt nyujtasz be a gyamugyre, es az o engedelyukkel mentek el, viszed a gyereket ki.

Semmi ordongosseg, ne feljel!!!

Sok elvalt no kezdett uj eletet kulfoldon, nekik is sikerult es neked is sikerulni fog kimenni!

Apatol ne feljel, es mindent de mindent pontosan kerdezzel meg HIVATALOS helyeken!

Onkormanyzat

Gyamugy

Ugyved

Okmanyiroda (utlevellel kapcsolatban)

Ne felj, minden jol fog alakulni.

2010. jan. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó: azért a gyámügy CSAK kkor ad engedélyt a máik szülö nélkül, ha a biróság elvette töle a gyerekekhez való jogot. OLyan nics, hogy a szülö feje felett engedélyt ad arra, hogy a gyereket külföldre vigyék.


A kérdezönek: kérdezz utánna egy ügyvédnél, de ott is csak azt fogod hallani, hogy az apa beleegyezése is kell ahhoz, hogy más országba vidd a gyereket. A külföld azért más, mert ott nem a magyar törvények érvényesek, ezért nem is lehet sokat ott érvényesiteni. Az országon belül azért más a helyzet.

A legjobb lenne a férjeddel megbeszélni, nélküle nem fog menni a dolog, különösen, ha csak az a baj, hogy keveset van otthon a gyerekkel meg veled.

(Egyébként ha egy egész szünetre odaadnád neki, akkor nem járna addig dolgozni, vagy hogy gondolod? Ezt kettötöknek kell tisztázni!!!)

2010. jan. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is,amugy természetessen nem azért írtam ide,hogy a válaszok alapján döntsek..de hidd el igaz az a mondás,hogy a kivül álló emberek sokkal jobban látják a dolgokat mint aki bennne él,amugy meg...biztos sok nö átélte már ezt,ezért gondoltam ök tudnának segíteni v. szerinted ez baj??Amugy köszönöm.Az utolsónak persze apát kell védei ugye?Ha oda adom öket mondjuk 2 hónapra az is baj ugye?Ha nem adnám oda öket,akkor meg én lennék a szívtelen anya??Amugy milyen érdekes szegény,hogy menne dolgozni?????Még ö az áldozat??Miért én,hogy fogok mellettük dolgozni???Megoldom.De szegény férfi...nem értelek.Amugy meg nem csak azért váltunk el...de ez is egyik fö ok...a gyerekenek igen is szüksége van apára.Nekem meg férjre..ugy élünk most mint a 20éves házasok..akkor szerinted 20 év mulva ,hogy élnék?Amugy nem akarok ennyire belemenni a részletekbe ,mert nem ez volt a kérdés.De mielött ezt is a szemere vetnéd adtm nei sok esélyt,változott is 2 napra ...szóval erröl ennyit.Köszönöm a válaszokat,várom még azért a kommenteket.üdv
2010. jan. 2. 11:54
 14/16 anonim ***** válasza:
50%

Az utolsó vagyok: elöször is nem tudom, honnan veszed, hogy a férjedet védem? Valamit nagyon nem jól értettél.

Viszont amit irtam, azok tények, elöször nektek kell megegyezni, az apa beleegyezése nélkül nem viheted külföldre a gyereket, mert akkor (a törvény szeritn) gyerekrablást követsz el.

Azt nem irtam, hogy baj, ha odaadod 2 hónapra a gyereket, hanem azt, hogy ha most nincs ideje a gyerekre, mert állandóan dolgozik, akkor mi lenne más, ha már nem élnétek együtt? Ha akkor is dolgozik, akkor ki vigyázna a gyerekre? Most nem az a kérdés, hogy te hogyan oldod meg, amikor nálad van, hanem az, hogy nyugodt lennél, ha nem tudod, hogy a férjed törödik-e a gyerekkel ilyenkor.


Abban viszont ne reménykedj, hogy megváltozik - felnött emberek nem változnak.


Azt viszont nem értem, hogy mit jelent a te szóhasználatodban, hogy ugy éltek, mintha 20 éves házasok lennétek? Mert nekem úgy tünik, hogy ez szerinted valami rossz dolog. Én már több, mint 20 éve élek a férjemmel és csak kivánni tudom mindenknek, hgy ilyen legyen a házassága - most sokkal jobban szeretjük egymást, mint kezdetben, és nem tudnánk elképzelni se, hogy ne legyünk minden nap együtt.

Ha akarsz, irj privát, szivesen veszem, ha valamit még kérdezni vagy átbeszélni szeretnél.

2010. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ügyvéd vagyok, háát, érdekes válaszokat kaptál.


A hatályos jogszabályok szerint akkor is kell a másik szülő hozzájárulása a tartós (!!!) külföldre vitelhez, ha a gyereket elhelyezte a bíróság az egyik szülőnél.

A tartós külföldre vitel valójában az ottani letelepedést jelenti, ez együttjár természetszerűleg a gyerek ottani iskoláztatásával, stb.


Ha a szülői felügyeletet gyakorló szülő a másik szülő hozzájárulása nélkül kiviszi a gyereket, akkor vissza lehet hozatni. Ezt egy New York-i egyezmény mondja ki, amelyet hazánk is ratifikált, tehát magyar jogszabályba foglalták.


DE: amennyiben az a szülő, akinek szülői felügyeleti joga szünetel (tehát az, akinél nincs elhelyezve a gyermek) nem adja meg a hozzájárulását, akkor a gyámhatósághoz lehet és kell fordulni, amely határozatával pótolhatja a szülő hozzájárulását (természetesen, előtte őt is megkérdezik, körültekintően körbejárják az ügyet).


A gyámhatóság határozatát pedig bíróságon is lehet kérni megváltoztatni, a bíróság viszont már véglegesen dönt.

2010. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Beszeltel mar az apaval? Vagy megcsak most valtok?
2010. jan. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!