Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elválok, új életet akarok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elválok, új életet akarok kezdeni a gyerekekkel. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Külföldre szeretnék menni én a gyerekek és anyám.Apa megakadályozhtaja?Köteles vagyok bejelnteni neki,hogy elmegyek?Ne értsétek fére a gyereket bármikor láthatja..el is hozom öket ö is jöhet.Itt csak arra vonatkozik,hogy én köteles vagyok megmondani,hogy külföldre költözöm?És ö megakadályozhatja?
2010. jan. 1. 16:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Igen. Az apának bele kell egyeznie abba, hogy a gyerek külföldte mehessen. Ha nem egyezik bele, tótágast is állhatsz, de nem viheted ki a csemetét.
2010. jan. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Ha a dolog csak téged érintene, természetesen nem lennél köteles. De ugye a lényeg pont az, hogy te a gyerekeitekkel akarsz külföldre menni, és az ő tartózkodási helyükről joga van minimum tudni az apának, sőt, ha nem tévedek, ennek kettőtök döntésének kell lennie. Azaz neki is bele kell egyeznie, hacsak le nem mond erről a jogáról, vagy valamilyen (komoly indokkal) el nem veszik tőle ezt a jogot. Szerintem mindenképpen beszéld ezt meg vele. Ne azt, hogy kinek mihez van joga, hanem azt, hogy ő mit szeretne, te mit szeretnél, elsősorban azt, hogy a gyerekeknek mi lenne a legjobb, és hogy hogyan tudjátok ezt megoldani. Ha konfliktus van, amit nem tudtok kezelni, akkor már érdemes egy ügyvédet felkeresni, és majd ő megmondja, hogy kinek mik a jogai. Kicsit csavaros ez nekem (hát ugye nem vagyok jogász), mert nálunk is volt gyermekelhelyezés meg hasonlók, és az ügyvédem azt mondta, hogy a gyermekek lakóhelyének megválasztása annak a szülőnek a joga, akinél a gyerekek el vannak helyezve, viszont a láthatás biztosítása is az ő kötelessége. Szóval én ezt úgy értelmezem, hogy amíg nem váltatok el, és nincs kimondva, hogy kinél vannak elhelyezve a gyerekek, addig az apának pont ugyan annyi beleszólási joga van mint neked. Ha már nálad vannak elhelyezve, akkor te dönthetsz, hiszen ahhoz sem kell kikérni a véleményét, hogy akár a szomszéd utácba költöztt, viszont ilyen távolság esetén a láthatás már problémás lehet, így azt neked kell megoldanod. Viszont ez csak az én értelmezésem, és amúgy is, igazából nem az számít, hogy neked, vagy neki milyen jogokat biztosít a törvény (természetesen ezeknek nem kell sérülni), hanem az, hogy közösen meg tudjátok beszélni, hogy mi a legjobb megoldás, és mindig a gyerekek érdekeit szem előtt tartva.
2010. jan. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Ha a gyerekek kiskorúak,tehát 14 éven aluliak akkor csak az apa bele egyezésével mehetnek külföldre.Nekik még útlevél kell,amihez mindkét szülő aláírása kell.
2010. jan. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
Szerencsére az apának bele kell egyeznie, így meg is akadályozhatja. Egyébként meg ha bele is egyezik, akkor is te lennél köteles állni a láthatás költségeit, és hazahozni a gyerekeidet minden láthatáskor.
2010. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
igazuk van az előttem szólóknak
2010. jan. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom mit tehetett a férjed, hogy ez jár neki, de még szerencse tényleg, hogy ez nem ilyen egyszerű.
2010. jan. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ,hogy válaszoltatok volt jó de volt pár ami nem tetszet.Akkor elmondom pont a gyereke miatt válunk el...mert nem jó apa nem foglakozik vele egy fedél alatt lakunk de van ugy,hogy napokig nem is találkozik velük mert amikor elmegy alszanak haza jön alszank.Mindig mondtam is neki ha elválnánk legalább a gyerekek többet láthatnák,mert akkor legalább a láthatás alatt velük van.Nem igy van?Én igy látom.És miért ne kezdhetnék új éltet külföldön??Nem mind1 hol lakunk ?Magyországon is lakhatnák 400km arréb is.Nem mind1 merre van.Én ugy látom jónak..a gyereke jövöjének csak használna..megtanulnának 2 nyelvet késöbb több lehetöségük lenne az életben stb.Nem örökre akarok lehet csak 1-2 évre.És persze mint mondtam én mindig hazahoznám neki öket amikor akarja..söt nem csak láthatáskor akarja akár több napra is.Bármikor ,én miért akarnék rosszat a gyerekeknek.Nem ök válnak csak mi.Amugy gondoljatok bele abba amikor pl.apa kamion soför ismerek olyat aki csak 3-4havonta van otthon.Miért az jobb?Igaz az forditott,de még is.Attól félek csak,hogy nem fogjaaláírni tuti..és csak azért nem,hogy nekem ne legyen jó.Dacból.Ez tuti.És akkor mit tegyek??
2010. jan. 1. 18:37
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne írná alá.Csak úgy kell hozzáállni.

Mondjuk ajánd fel,hogy nyári szünetben két hónapot nála lehetnek,karácsonykor egy hétig.Internetes kapcsolatot is biztosíts.

Ha látja,hogy nem "elvenni"akarod tőle a gyerekeket,hanem csupán jobb életet biztosítani nekik,akkor bele fog menni.

2010. jan. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

17.07-es vagyok.Hát itt sajnos mindig akadnak olyanok akik akkor érzik magukat jól,ha ítélkezhetnek is.A törvény kimomdja hogy külföldre csakis mindkét szülő beleegyezésével mehet a gyerek.Jó hogy vannak a törvényeink,de nem mindig....Nem részletezem,remélem érted hogy hogyan gondolom.

Van igazság abban amiket írtál.Nem is egy olyan ismerősön van aki kamionozik.10 nap itthon 10 úton....

Sok sikert ahhoz hogy az életed helyre jöjjön.

2010. jan. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm 17:07-es :-) Nehéz menet lesz már érzem.
2010. jan. 1. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!