Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elegem van a férjemből, mégis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elegem van a férjemből, mégis mindenki rám akarja erőltetni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A házasságomban mindig én voltam az alárendelt. Addig nem is volt baj, még mindent úgy tettem ahogy a férjem kívánta. De 17 év után elegem lett. Teljesen megváltoztam miatta és amikor néha magamat adtam volna mindig veszekedés lett a vége. Próbáltam megbeszélni vele a dolgokat, de mindig neki kellett igaza legyen. Én voltam a hülye gyerek, ő meg a szigorú apuka aki majd jól megnevel. A családom teljesen hülyének néz, mert soha nem panaszkodtam így csak azt látták milyen jól élünk. (Az anyagiakkal nem is volt soha gond.) Most azt hiszik csak kitaláltam az egészet és csak megvesztem a jó dolgomba. Hiába próbálom az igazamat megmagyarázni, nem hisznek nekem és persze a két gyermekemre hivatkoznak, hogy bocsássak meg neki. De én úgy érzem én már soha nem tudnék vele élni.
2014. jún. 3. 10:03
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
Még nem sikerült megfelelő munkát találnom. Addig is kézműveskedek itthon, meg ruhajavításokat szoktam vállalni.
2014. jún. 4. 12:30
 32/47 anonim ***** válasza:

Kosz az oszinte valaszt.


(Amikor a mi hazassagunk tonk szelere kerult es a felesegem megismerkedett valakivel, ami aztan kesobb ki is derult, akkor en arra kertem, hogy valahogy menjen vissza ujra a munka vilagaba. Aztan talaltunk 4 oras allast, ami mellett a gyerekekkel is tud meg foglalkozni es azota 2 nagysagrenddel jobban erzi magat es 2 nagysagrenddel harmonikusabb is a kapcsolatunk. De mi -en legalbbis mindenkeppen- ehhez megjartuk elotte a poklot.)

2014. jún. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
68%
ekkora gyerekek és nem dolgozol? h akarsz a saját lábadra állni? itt nincs asszonytartás! ha se munkád,se pénzed,se lakásod,akkor nem fogod megkapni a gyerekeket
2014. jún. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
0%
Nagy a teher rajta, három embert kell eltartania és még kitudja milyen problémái vannak, ilyenkor mindenki idegesebb. A férjed pozitívumait is kihagytad, kizárólag negatív képet festettél róla. Lehet hogy a melóhiány miatt vagy te is rosszkedvűbb csak. Őszintén szólva én nem látom hogy dolgoztál volna azon, hogy a dolgokat megjavítsd. Nem írtad, hogy elolvastál volna a témában könyveket, hogy beszéltél volna a problémáról ismerőseiddel, hogy valakiktől segítséget kértél volna, hogy szakértőtől időpontot kértél volna, hogy próbáltad volna kideríteni mi a férjed baja pontosan és mi okozza nála a stresszt, a komplexusokat, vagy a hirtelen bekattanásodat. Nem írtál semmi extrém kibírhatatlanságot, csak pár csúnya szó van, amit mostanában nehezebben viselsz. Akik elválnak így hogy ennyire semmit nem tesznek, meg egymást buzdítják rá, azok szerintem egyszerűen lusták és nem elég hűségesek. Ne legyetek ilyenek. Nem azért házasodtok meg, hogyha egy kicsit nyűgösebb kedvetekben vagytok, akkor elváljatok, legyetek felelősségteljesebbek.
2014. jún. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
0%

"Ami nem megy, nem kell erőltetni", szól a mondás."


Akinek ilyen lusta a hozzáállása, az nem is viszi általában semmire. Nem nem megy, hanem ÍGY rosszul megy. Erre az esetre inkább a "Ha egy problémát kimondasz, félig már meg is oldottad." és a "Néma gyereknek anyja sem érti a szavát." szólások illenek.

2014. jún. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

Azért nem dolgoztam eddig mert a kisebbik gyermekem tartós beteg, de szerencsére ez az állapot mostanra már nem áll fenn.

Nem akartam leírni az összes negatív dolgot amit a férjem mellett átéltem. Nem csak néhány rossz szót kaptam. Voltak pozitív dolgok is, de ezeket elhanyagolta. Csak a munkájának élt, mert szerinte annyira kellett a pénz. Nem egyszer beszéltem vele. Ilyenkor mindig kinevetett, hogy biztos megjött. Vagy a gyerekek előtt fenyegetett meg, hogy fogjam be a pofám mert felrúg. És én befogtam, mert elég volt csak hallani ezt a gyerekeknek. Nem tudom mit kellett volna még tennem. Házasságterápia szóba sem jöhetett mert az pénzbe kerül. A többiektől jóformán annyit kaptam, hogy maradjak nyugton mert lehetne rosszabb is. Legalább jól keres.

2014. jún. 8. 17:13
 37/47 anonim ***** válasza:

Egyszerű: vagy hagyod magad továbbra is terrorizálni mások akarata és akarnoksága által, vagy ha eleged van, akkor ráálsz a saját csülkeidre és nem törődsz azzal, hogy ki mit akar, ki mit mond, ki mit tanácsol, hanem azt teszed, amit kizárólag TE akarsz. nem kell senkinek semmi megmagyarázni, sem magyarázkodni, mert a házasságodhoz a férjeden kívül SENKINEK nincs és nem is lehet köze.


Kezdetnek jó szívvel ajánlom az Elvált nők klubja c. klasszist. Nézd meg és erősödj meg általa. Nem az öngyilkos nőt kell követni, hanem a többi csajt. :)

2014. jún. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező keress munkát és lépj.Én 14 év után hagytam el a férjemet a gyerekeim 4 és 10 évesek voltak,én is sokat beszélgettem erről velük előtte,úgyhogy szerencsére nem volt nagy trauma nekik,ez több mint 4 éve volt,azóta már együtt neveljük őket az új párommal,akivel harmonikus,kiegyensúlyozott a kapcsolatuk.Ügyes legyél,sok sikert!
2014. jún. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
0%

Megoldás lehet a válás is, de nem az egyetlen megoldás. Ez egy elég lusta megoldás, közel nullát lennél hajlandó dolgozni vagy segítséget kérni amikor probléma van, inkább lustán csak a másikat hibáztatva lelépnél.


Hogyha rendesen beszélgetnétek a barátaitokkal, családtagokkal, másokkal a házban, egymás ismerőseivel, szakértővel, már rég segítettek volna a hülyeségeiteken, beszélnek a fejével, meghallgatják az ő verzióját is, növelik az önbizalmadat, segítenek melót keresni, ötletet, tanácsot adni, meg te hogy viselkedj mert mindig kettőn áll a vásár, némi segítséget, vagy más megoldásokat már évekkel ezelőtt, akkor sokkal könnyebben élnétek.

Hány ismerősödet hívtad már fel, hogy van némi problémád a tanácsukat szeretnéd kérni és hogy mikor találkozhatnátok egy kicsit beszélgetni? Legközelebb amikor lesz munkád már elmehettek fizetős terápiára is, de van egy rakás ingyenes szolgáltatás is, a családsegítő azt hiszem ingyenes, vannak ingyenes online orvosok női oldalakon akiknek lehet írni, elmehetsz egy paphoz is aki meghallgat, van többféle lelkisegély szolgálat, stb az ismerősökön kívül ezeket is a te feladatod lenne összegyűjteni. Először ennek kéne nekilátni és sok időt energiát befektetni, nem úgy van az hogy lusta vagyok és ha bármilyen területen probléma van kilépek az egészből, ahelyett hogy a javulásért pár gyenge látszatintézkedésen kívül bármit is tennék, nem?

2014. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
0%
Én sem azt mondom, hogyha zaklatnak akkor azt hosszútávon tűrni kell. Viszont kettőn áll a vásár, az sincs rendben hogy te nem kommunikálsz, önkényesen évekig kivonod a családot az őket érintő információból. Nem úgy van az, hogy nekik ahhoz semmi közük, lehet hogy anyagi támogatást fognak adni, vagy hogy hozzájuk fogsz költözni, vagy hogy őket fogja hívogatni a férjed stb. Meg a barátok is növelik az ember önbizalmát, támaszt adhatnak, ötleteket, praktikákat, vagy direkt segítséget, vagy csak kipanaszkodod magad, ezek normális dolgok hogy beszélgetsz az ismerőseiddel időnként. Ez olyan, mint egy alap egyetemista dolog, hogyha nem megy például a matek, akkor olvasol és gyakorolsz a témában többet, eljársz magántanárhoz, vagy másokkal együtt tanulni, több időt fektetsz bele, nem az hogy csak lustán kiiratkozol az egyetemről.
2014. jún. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!