Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elegem van a férjemből, mégis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elegem van a férjemből, mégis mindenki rám akarja erőltetni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A házasságomban mindig én voltam az alárendelt. Addig nem is volt baj, még mindent úgy tettem ahogy a férjem kívánta. De 17 év után elegem lett. Teljesen megváltoztam miatta és amikor néha magamat adtam volna mindig veszekedés lett a vége. Próbáltam megbeszélni vele a dolgokat, de mindig neki kellett igaza legyen. Én voltam a hülye gyerek, ő meg a szigorú apuka aki majd jól megnevel. A családom teljesen hülyének néz, mert soha nem panaszkodtam így csak azt látták milyen jól élünk. (Az anyagiakkal nem is volt soha gond.) Most azt hiszik csak kitaláltam az egészet és csak megvesztem a jó dolgomba. Hiába próbálom az igazamat megmagyarázni, nem hisznek nekem és persze a két gyermekemre hivatkoznak, hogy bocsássak meg neki. De én úgy érzem én már soha nem tudnék vele élni.
2014. jún. 3. 10:03
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
91%
Ha 100%-osan biztos vagy a döntésedben, akkor fel kell vállalnod, hogy otthagyod. A családod nyilván nem fog lebeszélni a fenti okok miatt a férjedről.Vannak dolgok , amikkel kapcsolatban egyedül kell meghoznunk a döntést.
2014. jún. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
87%

Hát erre nehéz mit mondani...Miért hagytad egyáltalán, hogy alárendelt legyél? Ha kezdettől fogva így éreztél, akkor miért kellett gyereket szülni ebbe a kapcsolatba?

Bocs, de úgy néz ki, hogy ezt magadnak főzted. De még nem késő. Állj a sarkadra és cselekedj a saját akaratod szerint.

2014. jún. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
90%
Felnőtt nő vagy, nem tartozol senkinek sem magyarázattal. Úgy élj, ahogy neked jó, senki másnak semmi köze hozzá. Én nem meggyőzném az ismerősöket, rokonokat, hanem megmondanám nyíltan és őszintén, hogy én éltem ebben a házasságban 17 évet, talán csak jobban tudom, hogy érzem benne magam. Mindenki a maga háza táján sepregessen! N30
2014. jún. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
88%
Nincs joguk rád erőltetni a férjedet, de ha belegondolsz, hogy mindig is azt kommunikáltad a családod felé, hogy minden rendben, akkor őket is meg lehet érteni olyan szempontból, hogy nem értik, ezek után miért akarsz válni. Ők nyilván neked (nektek) akarnak jót. Azon kívül, hogy elmagyaráztad nekik, hogy amit eddig hittek, az nem úgy volt, az csak "képmutatás" volt, ne törődj velük és tedd azt, amit jónak látsz, tehát ebben az esetben váljatok el.
2014. jún. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
85%
17 év után jöttél rá? ... ezt a nőknél is kapuzárási pániknak hívják
2014. jún. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem teljesen érthető, hogy ha 17 évig semmiről sem tudtak, most meg vannak döbbenve.

Néma gyereknek... tudod!

Tekintettel a körülményekre, szerintem meg kéne próbálnotok értelmesen beszélni a férjeddel. Anélkül, hogy hibáztatnátok egymást. Mindenki vonja le a tanulságot. Neked pl. azt kéne levonni, hogy azért, mert soha nem adtad magad (mindegy, miért... szerintem csak azért, mert egyrészt egyszerűbb volt így, másrészt mert nem elég erős a személyiséged), a férjed NEM hibáztatható. Tulajdonképpen végig másnak hazudtad magad, mint amilyen valójában vagy. Nagyon jó, hogy ennek véget akarsz vetni, de szerintem nem az azonnali lelépés a módja.

2014. jún. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Nálam ugyan ez a helyzet. 13 év után elegem lett, és nem kapuzárási pánik, 30-as éveim elején vagyok. Én pszichológusnál is voltam, mert én magam sem tudtam feldolgozni, hogy hogy érzek. (gyerekkoromba is mindig én voltam a "jó kislány"). Másfél éve tart a válás, van egy gyermekünk, Vele próbálja megbosszulni az "engedetlenségem." A családom viszont már teljes mértékben mellettem áll, de az elején engem sem értettek meg. Én sokat beszélgettem velük, őszintén elmondtam, hogy milyen volt ez a 13 év. Igazából mondták Ők is, hogy észrevettek dolgokat, de azt hitték, hogy nekem ez így jó, mert én se panaszkodtam soha. Azt fogadták el nehezen, hogy miért most "hülyülök meg".
2014. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
A kapuzárási pániktól még szerintem messze vagyok 32 évesen.
2014. jún. 3. 10:26
 9/47 anonim ***** válasza:
53%
15 évesen házasodtál? :O
2014. jún. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
89%

Hát nem csodálom hogy így érzel, hiszen 15 éves kislány voltál még amikor megismerkedtetek. Gondolom hagytad, hogy a nagy és erős barátod neveljen tovább apud helyett.


Lépj ebből ki nyugodtan, nem vagy lekésve még egy boldogabb életről.


Velem is hasonló volt a helyzet, igaz én 19 évesen mentem férjhez, majd 10 év után elegem lett. Talán addigra nőttem fel igazán ahhoz, hogy kiálljak magamért.


Senkire ne hallgass, csak és kizárólag a saját érzéseidre.

Ha meg valaki nem hiszi el mi a helyzet, hát ne magyarázkodj, csak kérd meg a szüleidet is hogy fogadják el a döntésedet.

2014. jún. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!