Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elegem van a férjemből, mégis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elegem van a férjemből, mégis mindenki rám akarja erőltetni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A házasságomban mindig én voltam az alárendelt. Addig nem is volt baj, még mindent úgy tettem ahogy a férjem kívánta. De 17 év után elegem lett. Teljesen megváltoztam miatta és amikor néha magamat adtam volna mindig veszekedés lett a vége. Próbáltam megbeszélni vele a dolgokat, de mindig neki kellett igaza legyen. Én voltam a hülye gyerek, ő meg a szigorú apuka aki majd jól megnevel. A családom teljesen hülyének néz, mert soha nem panaszkodtam így csak azt látták milyen jól élünk. (Az anyagiakkal nem is volt soha gond.) Most azt hiszik csak kitaláltam az egészet és csak megvesztem a jó dolgomba. Hiába próbálom az igazamat megmagyarázni, nem hisznek nekem és persze a két gyermekemre hivatkoznak, hogy bocsássak meg neki. De én úgy érzem én már soha nem tudnék vele élni.
2014. jún. 3. 10:03
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Gyermekeim 10 és 8 évesek. Meg szoktam beszélni velük mindent, ahogy ezt is tettem. Mellettem állnak mindenben. Megkérdeztem tőlük, hogy mit szólnának hozzá ha apa nem lenne mindig velünk. Azt a választ kaptam, hogy legalább nem kiabál minden nap. Sajnos mostanra tényleg ez lett. Mindenbe beleköt bármit csinálok, ha meg nem csinálom akkor abba. Nagyon szeretem a gyerekeimet és nekem tényleg ők az elsők, csak úgy érzem hogy ennek tényleg véget kell vetnem, nem bírom tovább. Az utóbbi 8 hónap csak ígérgetésekkel telt. Aztán 5-7 nap múlva kezdődött minden elölről. Úgy gondolom, hogy azt hitte bármit megtehet velem mert túlságosan ragaszkodtam hozzá és féltem, hogy egyedül maradok a gyerekekkel. De most már ez sem hátráltatna, csak legyen vége. Tudom, hogy a gyerekeimet soha nem hagynám szenvedni. Azt is elfogadnám ha soha többé nem lenne kapcsolatom más férfival, csak hagy legyek végre a magam ura, ne más uralkodjon felettem.
2014. jún. 3. 14:49
 22/47 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó, könnyű ítélkezni , meg bűntudatot kelteni. Nem törvényszerű, hogy egy anya válás után nem foglalkozik a gyerekkel meg új pasit visz haza.

És nem csak a késsel kergetés indok válásra, amit a kérdező átél az is bántalmazás, lelki terror. Olvassátok el a Hétköznapi hímsovinizmus c. írást, fenn van a neten.

A gyerekeknek se jó péda, hogy mindent el kell tűrni.

2014. jún. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
29%

Most komolyan?


Mintha anyámat olvasnám úgy 15 év távlatából. Az alaphelyzet is hasonló, anyám 20 évesen ment hozzá apámhoz, állítólag akkoriban hamar házasodtak. A szüleim is elég sokat veszekedtek, hol egyiknek, hol másiknak volt igaza, nagyon idegesítő volt. Igaz velem és a bátyáimmal nem kiabált se apám, se anyám.

6 éves voltam, amikor elváltak, de ami azután jött, az maga volt a pokol, senkinek sem kívánom. Az a huzavona, pereskedés, hogy kinél lakjuk, még engem is megkérdeztek, de nem tudtam választani, szörnyű érzés volt. Anyámnál kellett maradni végül, de hiába szűnt meg a veszekedés otthon, anyám velünk veszekedett utána minden kis apróságért. És elkezdett uszítani apám ellen. Egyszer nem bírtam tovább és világgá mentem a legjobb barátomhoz. Sajnos hazavittek.

Később az idősebb bátyámnak lett Pesten munkája és albérlete, amikor 18 lettem rögtön hozzá költöztem.


Apám azóta talált hozzá való feleséget, anyám pedig egyedül duzzog magában évek óta. Nem lehet vele mit kezdeni.

Mit tegyél? Nem kellett volna annyira ragaszkodnod hozzá. Most már késő, csak legalább a gyerekeiddel ne legyél olyan, hogy világgá akarjanak menni, ez a legjobb, amit tehetsz, ha az alkalmazkodás nem megy.

2014. jún. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
53%
67%-os, te tényleg elmebeteg vagy.
2014. jún. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:
23-as. Szerintem hozzáállás kérdése, én soha nem tudnék úgy viselkedni a gyerekeimmel. Velem mindig nagyon jól érzik magukat és szeretünk együtt lenni. De az is nagyon sokat számít, hogy ők hogyan állnak a helyzethez. Igaz kicsik még, de látják mennyire rossz most nekem, hiába tartom magam előttük, megérzik. Mellettem állnak és eldöntöttük hárman is megoldunk bármilyen problémát.
2014. jún. 3. 22:18
 26/47 anonim ***** válasza:
5%

A késsel kergetést te találtad ki mert túl sok hülyeséget olvasol, semmi köze az itteni helyzethez. Ők 17 év alatt csak a csúnya szavakig jutottak el. Ez egyáltalán nem rendkívüli, mondj olyan családot, ahol ez hosszú idő alatt még sosem fordult elő.


Létezik olyan, hogy valakivel egyoldalúan csúnyán beszélnek. Létezik olyan is, hogy valakik elválnak. De olyan is létezik, hogy barátokkal, a családdal, a szomszédokkal, szakemberrel vagy egyéb ismerősökkel beszélünk róla ha problémánk van. Olyan is létezik, hogy meghallgatást, lelki támogatást, ötleteket, tanácsot, segítséget kapunk. Szerintem a családodnak igaza van, ha problémád van kommunikálj többet az emberekkel, ennyi a te bajod.

2014. jún. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
0%
A férjednél meg a cseszegetést nem biztos, hogy hajlamok okozzák. Lehet, hogy őt is frusztrálja valami a munkahelyén, vagy valaki, de az is lehet hogy fáj valamije, lehet hogy anyagi vagy más gondjai vannak amiket meg lehetne beszélni, stb.
2014. jún. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
Mondd meg a családtagjaidnak mondjuk, hogy beszéljenek vele. Kérjen bocsánatot ezért meg ezért, meg adjon valami kárpótlást. :)
2014. jún. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%
"Ami nem megy, nem kell erőltetni", szól a mondás.
2014. jún. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

Na most jon a kerdesem, amit mindig lepontoznak:


Dolgozol?


(Mert egy dolgozo embernek erosebb enkepe van, mint egy nem dolgozonak es igy boldogabban is eli meg a hetkoznapokat...)

2014. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!