Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mégis mit gondolnak a nők?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis mit gondolnak a nők? Átérzik a férfi helyzetét ilyenkor?

Figyelt kérdés

Tehát egyre sűrűbben látok olyan kérdéseket, aminek a lényege, hogy minél jobban "lehúzzák" az apukát.

Nem vagyok ellene a válásnak, természetesen megértem azokat a nőket is, akiket bántalmazott a férje, nem dolgozott vagy csak elitta a pénzt. Node nem minden ember ilyen. Nagyon sok válót ismerek, akiknek csak egyszerűen elmúlt a szerelem és külön utakon járnak. Viszont míg ezek a férfiak, van hogy még fát is segítenek bepakolni, vagy bevásárláskor még a volt asszonynak is hoznak ezt azt (És itt nem papucs emberekre kell gondolni) addig azt veszem észre a nőkön, hogy hálátlanul és erkölcstelenül viselkednek.


30 ezer forintos gyerektartások, plusz iskoláztatási pénz, és még azzal sincsenek megelégedve, ha a ház fele az övéké csak.


Kérdezem én, hogy belegondoltak e abba, hogy ha egy férfi megkeresi azt a 80-90 ezer forintot tisztán és ebből odaad 20-at gyermektartásra, közben persze el kell menni albérletbe, mert általában vagy a gyerek miatt a férfi úgy dönt hogy maradjon a ház, vagy a bíróság, akkor még az albérlet is barátok között 20e ft. Tehát mindjárt nincs csak 40 ezre és a rezsit nem is számoltam.


Namost megoldás az is, hogy elmegy másodállásba, de akkor meg élete sincs. Még csak nem is lesz, mert ha a maradék kis idejében lenne rá lehetősége, nemigen hiszem hogy kellene így valakinek. Mert ugye ez nem egy letiltás ami csak 2-3 évig tart.


A rosszindulatú hozzászólókat megelőzve, boldog házasságban élek, nem készülünk válni és nem is egy elhagyott papucs vagyok, csupán érdekel a téma. És érdekel hogy a nők nagy százaléka, miért is képzel alanyi jogot ahhoz hogy tönkretegyen egy családapát. Mert itt aki veszít az a férj... Nő/Gyerek/Lakás +a fizetési kötelezettségek miatt a pénz is odavan



2014. febr. 12. 09:12
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
32%

node, kérdezem én, namost..


okostojás kérdezők ismérvei.

2014. febr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
15%

Nos 2 gyermekes család vagyunk és elég sok vita van köztünk, igen meg fordult már a fejünkben a válás is, de soha nem jutott az eszembe a férjemtől gyerektartást kérni, hiszen ott a családi pótlék, meg a gyes, és mellette ha normális egy nő akkor van félre tett pénze hogy amíg elmegy dolgozni kihúzzák. Csak annyit kérek hogy ha a fiam és a lányom nagyobb lesz adjon nekik zsebpénzt néha. Szerintem ez a helyes hozzá állás.


2 gyermekes család anya

2014. febr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
97%

Ezten sem ertettem soha. Ha en valnek, nem semmiznem ki a ferjem.Mindig az lenne a szemem elött, hogy ezt az embert valaha szerettem.

A gyerektartas kötelezö. A ferfi azt nem az anyanak adja, hanem a gyerek/ek/nek.Ezalol nem nagyon lehet kibujni.

2014. febr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
15%
A nők pénzéhesek. Genetikailag beléjük van kódolva, és igen ha válásra kerül a sor még a gyerekeket is gátlástalanul felhasználják hogy minél több pénzt csikarjanak ki az exférjüktől. Ez van. Meg kell gondolni kétszer is mielőtt valakivel összekötöd az életed, persze sokakból csak a váláskor jön ki ez a dolog.
2014. febr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem így is mindkettőnek ugyanolyan nehéz... A nő egyedül(!) marad a gyerekekkel. A férfi fizet.
2014. febr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
95%
A másik oldalt is meg kellene nézned. Elválnak, legyen az a nő, vagy a férfi hibájából adódóan. Általában az anyánál marad a gyerek. Tehát a férfi egyedül él tovább, míg a nőnek ott a gyerek is, akit etetni kell, öltöztetni, iskolai dolgokat megvásárolni, befizetni. Szóval a nő is ott marad 80-90 ezres fizetéssel, amiből rezsit kell fizetni, magát PLUSZ a gyereket is el kell látnia. Kap családi pótlékot igen..no de az mennyi? Édes kevés. Úgyhogy igen, elvárható, hogy apuka is kivegye a részét az anyagiakban is és a gyereknevelésben is. Természetesen azért a gyerektartást én is úgy nézném, hogy mi az az összeg ami azért nem kockáztatja a férfi megélhetését. (A bíróság is ez alapján határozza meg az összeget.) Hogy mások miért akarnak minél többet, mint ami egyébként járna? Nem tudom, talán bosszúvágy, talán okkal érzik azt, hogy elégtételt kell venniük az exférjen. A középutat kell megtalálni.
2014. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
86%

Egy nő ismerősöm is olyan, mint amit feljebb írtál. Próbálja lehúzni a gyereke apjáról a plusz pénzt, mert a gyereknek olyan "luxus" igényei vannak, amit nem engedhet meg magának a nő, de apától ki lehet zsarolni.


Nem értem ez mire jó.

Ha elvált nő lennék, szemmel tartanám azt is, hogy a gyerekem apjának is kell laknia valahol (szemét dombon mégse lakhat, oda nem vihetné a gyereket), meg ennie is kell (és legyen mit adnia a gyereknek is) stb.

Ha azt látnám, hogy az új párjára költ feleslegesen, a gyerekére meg nem, akkor más lenne a szitu.

2014. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
86%
4. Nem minden nö penzehes. Ne altalanosits!
2014. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
68%
Én nem vagyok egyedülálló anya (sőt semmilyen), de szerinted 30 ezer forint gyerektartás sok???
2014. febr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
85%

"69/C. § (1) A tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos


jövedelmének 15-25%-ában kell megállapítani. A gyermektartásdíj


meghatározásánál figyelemmel kell lenni:


a) a gyermek tényleges szükségleteire,


b) mindkét szülő jövedelmi és vagyoni viszonyaira,


c) a szülők háztartásában eltartott más - saját, illetőleg mostoha -


gyermekekre,


d) a gyermek saját jövedelmére is."


Oké válasszuk ketté a dolgokat:


Férfi keresete 90 ezer, albérlete 20 ezer barátok között. Marad 70 ezer. Tegyük fel garzon, aminek alacsony a rezsije, erre is elmegy 25 ezer. 90 ezer 20%-át küldi, ami 18 ezer. Marad 27 ezer kajára. TÉNYLEG ROSSZ, de élhető még!


DE!

Anyuka keres 90 ezret plusz 12000-et, plusz 18 ezer gyerektartást. Ez így 120 ezer forint.

Ebből fizeti a családi ház rezsijét, ami kb. 60 ezer. Marad 60 ezer. Fizeti az ovit/iskolát, gyerekruhát, gyerekcipőt (nem hóbort, a gyerek növésben van!), a tankönyveket, a menzát stb. Erre számoljunk átlagosan havi 20 ezret. Most figyelj 40 ezer maradt kajára két főre.

És a gyerek nem volt még beteg, nem volt semmilyen programon stb.

2014. febr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!