Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az ha...

Szerintetek normális az ha egy 40éves férfi az anyjával él?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Igazából párkapcsolatom van egy olyan férfival akivel azért rossz a viszonyunk folyamatosan mert neki mindig gondoskodnia kell az anyjáról, nem beteg nem azért,hanem mert idős, relatív az is, mert azért annyira nem öreg,(67éves) és egyedül él,és a párom nem akarja magára hagyni az anyját,sok konfliktusunk van ebből, nem lehet megértetni vele,hogy ez nem normális dolog,hogy nagyon sokat vagyok egyedül miatta, mert neki állandóan dolga van az anyjával, sokszor alszik otthon, és nem nálam, szerintem ez már beteges, vagy nem tudom. Össze költöztünk egyszer már komolyabban, akkor is össze kellett vesznie az anyjával más különben nem ment volna,mert az anyja nem akart egyedül maradni, aztán amikor együtt éltünk az volt a probléma, hogy amikor velem valami vitatkozása volt a páromnak, ami előfordul párok között, nem komoly veszekedés, csak vitatkoztunk valamin, akkor meg szaladt haza és vissza költözik inkább az anyjához, ezt két-három hetente megtette,és már olyan gyakorisággal,történt így,hogy most már nem nálam lakik hanem újra otthon anyukájával, többször szakítottam vele, de nem sikerült lezárnom a kapcsolatom mert amikor keresett,elhittem azt,hogy szeret,és fontos vagyok neki, de ez hülyeség, mert akkor, nem ismétlődött volna meg újra,és most nem kellene ide írkálnom. Az a baj,hogy túl közel lakunk egymáshoz, és amikor hozok egy döntést, és szakítok vele mert ez így nem kapcsolat számomra, csak szenvedés, olyan mintha nekem állandóan bizonyítanom kellene,hogy engem szeressen jobban,vagy nem is tudom?, ez-az egész nem tud működni így,már beláttam, de amikor eldöntöm,hogy végleg végeztem ezzel a kapcsolattal akkor keres,és elhiteti velem,hogy szeret,és nem szeretné ha nem lennék, nem tud megszakadni, mert amikor békül, újra nagyon kedves,rendes,félre tudja tenni az anyját, Én meg újra bedőlők,és nem sok időbe telik, a probléma megint ugyan az!

#férfi #anyjával
2014. febr. 6. 08:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
A normálisnak ez egy variációja. Talán az apa hiányzott a kapcsolatból és az anya a fiát tekintette férfinak, miáltal olyan szoros kapcsolat alakult ki, hogy a fiú sem tudja elhagyni az anyját, mert valamilyen lelkiismeret-furdalás szerű érzése van. Sajnos ez a nem kellően tudatos anyai nevelés eredménye, láttunk már ilyet.
2014. febr. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

Nos, az en parom is az anyjával élt, sot, most is együtt élünk. Nekem nem okoz problémát.

A páromnak agorafobiat pánik rohamai voltak, képtelen volt elhagyni a lakást, igy vett egy hazat, ahol osszekoltoztek. Az édesapja meghalt, igy mar csak anyósom maradt. Beszélgettünk anno arrol, hogy el költözzön e az anyja, de engem nem zavar. Kulon lakresze van, ha nem akarunk, nem is találkozunk.

Mondjuk nálatok nem az együtt élés, hanem az egész kapcsolat problémás.....

2014. febr. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

Az a furcsa, hogy a szülő ilyen korában szokott kb odaköltözni a fiához, vagy a fiúk vissza.

A nagymamám ennyi idősen velünk élt pl..

Az a baj, hogy a leválás nem volt meg, tehát kb 1 pillanatra sem hagyhatja ott az anyját, ha akkor történne vele valami, amikor nincs fpvele, akkro azt a bűntudatot nagyon nehéz, ha nem lehetetlen levetkőzni.

Alapvetően nincsen baj azzal, hogy valaki a szülőkkel lakik, vagy a szülők laknak vele, tehát a fő kérdésre a válaszomaz, hogy lehet normális.

Viszot a ti esetetek más, a párodnak nincs saját élete, hanem minden az anyja körül forog.

Ezt te nem fogod tudni megvaltoztatni.

El kell döntened, hogy tudod tolerálni, vagy sem...

2014. febr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
43%
Ha ő Norman Bates, akkor simán.
2014. febr. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,de sajnos ez a probléma mindennapos
2014. febr. 6. 09:15
 6/25 anonim ***** válasza:
45%
Nekem ez ebben a formában nem normális. Normális az, ha különböző okokból is lakik vki (akár saját párjával, családjával) együtt a szüleivel ennyi idősen, de mindenk érintett ezt tartja a legjobb megoldásnak. Pl. mi is laktunk együtt nagyszüleinkkel, mert egy többgenerációs családi házunk volt, de senki nem érezte kényszernek azt az együttélést. A Te történeted nekem azért nem tetszik, mert szerintem az a normális, ha egy szülőnek az a célja,h a gyereke (főleg már ennyi idősen) egy kiegyensúlyozott párkapcsolatban éljen. Ebben az esetben valószínűleg pont az anyuka viselkedése járul hozzá ahhoz, h a fia nem tart még itt. Az egy teljesen más téma lenne, ha Ti teljesen jól meglennétek, és közösen úgy döntenétek,h mindenkinek az lenne a legjobb, ha anyóssal együtt élnétek. Emellett az is probléma,h ez egy elég alapvető értékrendbeli/felfogásbeli különbség kettőtök között. Ez alapján lehet,h csak az idődet pazarlod vele. Ha sikerül is vhogyan rákényszerítened ezt a pasit arra,h költözzön el teljesen az anyjától, akkor is sorozatos problémák merülnének fel az ő (sztem nem normális) kapcsolatukból adódóan. Arról nem szoktatok beszélgetni,h ki hogyan képzeli el az életét mondjuk úgy 3-4 év múlva?
2014. febr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
46%

az a variáció miért nem állt fent eddig, hogy te költözöl oda? Azért nő létemre én se szívesen hagynám hogy a 67 éves anyám egyedül éljen... és lehet hogy neked nem, de a 67 az igen is idősnek számít már. Tipikusan az a korosztály amit erőszeretettel rabolnak ki.


Van egy 63 éves néni ismerösöm, késői gyerekei vannak akik otthon laknak (24 és 17) sokszor van hogy kimennek bulizni/ elmennek a párjukhoz. Olyankor ha teheti a néni megkér engem hogy aludjak ott, mert fél egyedül maradni estére.. és nem egyszer el is sírta magát, hogy mennyire rossz amikor így egyedül marad, de a gyerekeitől még se kérheti, hogy ne menjenek sehova... (Ha nem tudok elmenni hozzájuk akkor meg az egyik kutyát beviszi a házba, mert volt már hogy azt hitte a a fia jött haza, közben meg besurranó tolvaj volt - szerencsére nem bántotta a nénit)

2014. febr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

7: azért egy nőtől sem várhatja el egy férfi sem, hogy odaköltözzön hozzá+anyjához, mert az fél egyedül. És ha elél 100évig? Akkor sosem lesz magánéletük?

Helyedben én hagynám ezt a pasit, mert sose tud leszakadni anyuciról!

2014. febr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod utolsó válasz adónak aki nem azt tartja normálisnak, hogy azért mert van egy anyja akkor minden más csak másodlagos legyen
2014. febr. 6. 10:11
 10/25 anonim ***** válasza:
90%

Egészséges esetben az a nem normális, hogy ennyi idős férfinak nincs igénye az önállóságra, nem tud elszakadni az anyjától, minden az anyja körül forog, őt használja kifogásnak, zsarolásnak, egyszerűen képtelen felnőni.


Nagyon sok olyan helyzetet el tudok képzelni, amikor normális lehet ez, pl. a pár közös megegyezéssel valamelyikük szüleivel költözik össze pl. anyagi okok miatt, vagy magukhoz veszik az ápolásra szoruló szülőt.

De a ti esetetekben tényleg beteges, amit a párod művel.

Nekem is volt ilyen barátom, már ötvenes és még mindig az anyjával lakik, utánam nem is volt nővel kapcsolata többet.

Ne nagyon számíts rá, hogy megváltozik, ha akarta volna, már megtehette volna.

2014. febr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!