Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váljak el vagy éljünk tovább...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váljak el vagy éljünk tovább egy kihűlt házasságban?

Figyelt kérdés

12 éve vagyunk együtt, 3 gyermekünk van. A házasságunkat nem nevezném rossznak, mert elélünk egymás mellett, mindketten megyünk a magunk útján. Nekem egyre jobban hiányzik, hogy legyen egy társam, akivel beszélgethetek, tervezhetek, hozzábújhatok, ezért elgondolkoztam a váláson. Az néhány ismerősöm szerint, ennyiért felesleges lenne válni, mert nincsenek viták, veszekedések, anyagilag is jobban megéri mindkettőnknek stb. Nekem viszont ez kevés.

Én várok túl sokat az élettől vagy ennek tényleg másként kellene működnie?


2013. nov. 8. 07:48
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Senki nem veszi el tőle az elmúlt 12 évet és az utcára sem dobom ki, lenne hová mennie! Ő volt az aki úgy gondolta, én/mi kevesek vagyunk neki. Ő eddig is élte a maga tökéletes életét, ami nekem mostanra egy csapdára hasonlít.

Nekem nem menne szeretőt tartani, neki nem gond, én nem tudnék a gyerekek nélkül meglenni, ő már 2 hónapja nem beszélt velük, én szeretnék valakivel közös jövőt tervezni, de ő maximum a haverokkal tartott buli menüjét akarja megvitatni.

2013. nov. 8. 13:26
 22/29 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező (#21) amit most leírtál meg a kérdés között van némi ellentmondás... ott ugye az áll, hogy "Az néhány ismerősöm szerint, ennyiért felesleges lenne válni, mert nincsenek viták, veszekedések, anyagilag is jobban megéri mindkettőnknek" - itt meg szerető, meg hogy 2 hónapja nem beszél a gyerekeivel... szóval akkor most mi is van? Van szeretője, két hónapja nem beszél a gyerekekkel, de nincsenek viták, veszekedések? Hát holdjáró legyek, ha ezt értem...
2013. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
59%
Én értem.Mivel nem tud kijönni ebből a dologból áldozatként,most elkezdte sározni a férjét.Attól ez még egy gerinctelen lépés lenne és minimális empátiával ez felfogható,már,akinek van.Máson átgázolva boldognak lenni,az elég nagy fakírságra utal.Ez van.
2013. nov. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
69%
Bizony nekem is úgy tűnik, mintha egy kérdező-válaszadók közötti sakkjátszma részese lennék. Ha valaki ezt lépi, akkor a kérdező azt és így tovább. Mintha taktikázna.
2013. nov. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Nem sározni akarom a férjemet, ez az igazság. 5 éve kezdtek elromlani a dolgok, akkor azt hittem elhanyagoltam a legkisebb gyermek miatt, mert elég hasfájós volt és sokat sírt. Megpróbáltam mindent, programok kettesben, csini ruha, csábító fehérnemű, azután megmondta, hogy ne strapáljam magam és ne lógjak annyit a nyakán. Egy hónap alatt eljutottunk oda, hogy külön szobába költözött. Ez kb 4 éve volt, azóta szex sincs közöttünk. A gyerekekkel addig foglalkozott, amíg kicsik voltak, most már idegesítőnek, hangosnak és irritálónak mondja őket.

Mindezek ellenére nincs veszekedés! Eleinte sokat sírtam, utána már csak a hosszabb kimaradásainál, mostanra már az sem zavar. Engem nem érdekel, hogy kivel, mikor, mit csinál, ő pedig ezt nem nehezményezi. Én elfoglalom magam a gyerekekkel, a munkámmal és a háztartással. Eddig nem volt bennem ennyire erős a vágy, hogy legyen valakim, akire számíthatok, akivel megoszthatom az életemet, de most másra sem tudok gondolni csak arra, hogy le kellene tisztáznom az életemet és újat kellene kezdenem. Ezért is kértem ki néhány ismerősöm véleményét.


Nem értem miért gázolnék át a válással rajta. Annyi változna csak, hogy nem hozzánk járna haza, hanem a 2 utcával arrébb lakó szüleihez. A gyerekeket akkor láthatná amikor csak akarná, ha egyáltalán akarná. Miért venném el a fizetése felét? Eddig is 20-20-20000Ft-ot adott a gyerekekre és 50000Ft-ot az ő részére. Ezután is adná gondolom a 60000Ft-ot és ennyi. Ez azért nem olyan sok a bőven 200 feletti fizetéséhet képest. Hitele nincs, az autók az övéi, már közös vagyonunk sincs.

2013. nov. 8. 14:23
 26/29 anonim ***** válasza:
81%

Nézd, ha ez valóban mind így igaz: intimitás teljes hiánya, megcsalatás, közös vagyon hiánya, közös gyermeknevelés hiánya, visszautasítás, megaláztatás stb. stb. stb. akkor egyrészt nem írtad volna azt, hogy: "A házasságunkat nem nevezném rossznak", másrészt nem az ismerőseidet, meg a GYK közönségét kérdeznéd a folytatásról és nem csak most.

Te tudod egyedül az igazságot, dönteni is neked kell. És ebben a történetben elég sok embernek vannak még szempontjai...

2013. nov. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
57%
A leírtak alapján én gondolkodás nélkül a válási papírokat töltögetném. 29 évesen még igen fiatal vagy ahhoz, hogy így éld le az életed hátralévő részét. Próbáltad megmenteni a házasságodat, nem sikerült.
2013. nov. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
36%

Házasság kihűlése nem ritka, de ez nagyon érdekes eset. Békésen éldegéltek egymás mellett érzelmek nélkül, kívülállók szerint gondolom nagyon szépen. Ez nem is olyan ritka, mint gondolnánk, csak az ebben a „szerencsés”, hogy békés természetetek egy jó adag kötelességérzettel párosul. Voltam így én is sok-sok évig. Mindketten úgy tettünk, mintha nem is lenne ez probléma.

Társadalmi pozíció, család, környezet ezt követeli meg, mert látszólag minden rendben van, kifelé valószínűleg takargatjátok a gondokat. Szerintem ezt még nagyon sokáig lehet csinálni, általában 45- 50 év környékén szoktak ebből legtöbben kilépni, mert addigra a gyerekek már nagyok, részben „ki is repülnek”. Ráadásul ebben a korban szokott rátörni az emberekre az „akarok még valamit az élettől” gondolat. Addig félrelépésekkel szokták „felturbózni” magukat a házastársak, de ebben a férfiak könnyebb helyzetben vannak, mert neked ott van 3 gyerek és Te nem tűnhetsz el egy-két napra. Ha nem is okoz anyagi gondokat a válás, akkor is nehéz döntés, szerintem se lehet csak úgy beleugrani. Azzal még nem biztos, hogy megoldódna a gondod, mert a férjed helyére nem pottyan oda automatikusan egy ideális társ. Pillanatnyilag a gyerekeket nem zavarja ez az állapot, mert nincs veszekedés. Ők szerintem nem is nagyon látnak semmi súlyos gondot, de a válás felbolygatna mindent. Ha éppenséggel sikerülne megtalálni az ideális társat, akkor az megint nagyon összezavarná őket. Nem tudni, miként viselkednének egy új nevelőapával, aki beköltözik hozzád. Ha megtalálnád a tökéletest… majdnem tökéletest… szóval… van itt éppen elég bizonytalanság. Igazából a biztonságra törekvők igyekeznek először megtalálni, aztán válni. Még akkor is sok a gond, mert a gyerekeket sosem tudnád meggyőzni, hogy nem emiatt a bácsi miatt zavartam el az apukátokat. Szerintem még eltart egy darabig nálatok ez az állapot, amíg nem történik valami, ami kizökkentene téged, vagy a férjed. Addig is „tájékozódj” a környezetedben! Ebben a helyzetben félrelépni (láthatatlanul), vagy új társat találni eléggé nehéz, de nem lehetetlen.

2013. nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
51%

Az egyik gond, hogy finoman szólva is kihűlt a kapcsolat, a másik, hogy ha a gyerekei is idegesítik, illetve annyira az apjuk, hogy épp, hogy elviseli őket....


Én is ilyen problémákkal küszködtem, bő 10 évig az asszonnyal, nem éreztem, hogy társam volna, de a gyerekekkel meg jó volt minden.

Szóval csak azért tán én se léptem volna le, - de aztán jött VALAKI.


Szóval csak úgy válni nem tanácsolnám, bár ha neki már senki sem fontos a négy másikból, akkor csak a kényelméhez ragaszkodik.

(Amúgy az én VALAKIM egy még nagyobb csalódás / tévedés / átvágás volt, de az más kérdés.

A gyerekekkel továbbra is nagyon szoros a kapcsolat, tulajdonképpen az anyjukkal is jobb lett a viszonyunk.


Végül is ha igen/nem választ vársz (nyilván) én a válást tanácsolnám. Akkor sem lesz üresebb az életed - életetek, ha ezután mégsem jön senki komoly- de hát miért ne jönne?

2013. nov. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!