Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váljak el vagy éljünk tovább...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váljak el vagy éljünk tovább egy kihűlt házasságban?

Figyelt kérdés

12 éve vagyunk együtt, 3 gyermekünk van. A házasságunkat nem nevezném rossznak, mert elélünk egymás mellett, mindketten megyünk a magunk útján. Nekem egyre jobban hiányzik, hogy legyen egy társam, akivel beszélgethetek, tervezhetek, hozzábújhatok, ezért elgondolkoztam a váláson. Az néhány ismerősöm szerint, ennyiért felesleges lenne válni, mert nincsenek viták, veszekedések, anyagilag is jobban megéri mindkettőnknek stb. Nekem viszont ez kevés.

Én várok túl sokat az élettől vagy ennek tényleg másként kellene működnie?


2013. nov. 8. 07:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
45%
Ne haragudj, nem szeretnélek megbántani, de akkor is így gondolkodnál, ha a férjedé lenne a ház?
2013. nov. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
68%
12 év?És még csak most akarsz válni,tönkretenni az apukát?Gratula,hogy eddig bírtad!!!Képzeld anyámék is válni akartak,de anyám felkarolta apámat és most is boldogan élnek 35 év házasság után!Az a bajotok nektek,hogy nincs a mindennapi udvarlás a szép szavak,de nem vágjátok hogy azon már túl vagytok?Ott a jóban-rosszban duma.Elkezdenék neked udvarolni és dőlne a sok szép szó már be is vennéd!A férjed ,meg gallyra vágnád!Egy 3 gyerekes anyuka nehezen talál magának párt!Dobd fel a házasságod inkább!Mert ti már a valós életben vagytok,nem pedig tinik.
2013. nov. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
56%

Nézd Kérdező, mondjuk meg kell hagyni, hogy a férjed sem volt kis balek, hogy ilyen felállásban bevállalt 3 gyereket, ezt meg kell hagyni... viszont a kérdésed tökéletes indoklását adja annak, hogy miért kell akkor menekülőre fogni, ha egy kapcsolatban a nő a "gyerekeket akarok tőled" dumával jön...

Az ember ugyanis dönt, hogy akkor ő most a balek "jófiú" lesz, aki végigcsinál 2-3 terhességet, szülést, gyermekágyas időszakot, szépen, türelmesen, biztosítja a család megélhetésének alapját a 6-8 év GYED/GYES időszak alatt végülis nem hogy a nagy semmiért, de azért, hogy aztán az utcán végezze és a fél fizetését is nyúlják még tizenévig, vagy a rosszfiú lesz, aki abortuszba zsarol, aki dobja a terhes/gyerekágyas/GYED-GYES-es nőjét, aki nem hajlandó türelmesnek lenni, megenyhülni (kedvenc szavam:)), aki minden módon bújik ki a tartásdíj alól, akit a babamamaklubok mély megvetése kísér ugyan - (túl lehet élni, de még hogy:)) - de akinek voltaképp az élet naposabbik oldala jut - elsősorban pont a nőknél...

Mondjuk a férjeden nem lehet segíteni, ő már valszeg definitíve elszúrta az életét hosszú távra, de az ilyen ügyek tanulsága kb az, hogy ha az ember férfi, akkor abszolút jobban megéri szemétládának lenni, mint családcentrikusnak, az utóbbi manapság inkább az öngyilok egy formája... ez durván ennyi....

2013. nov. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
65%

Annyira megértelek :(

Napok óta töröm én is a fejem váláson (férjem tett olyant, amit nem tudok feldolgozni). Mi is csak vagyunk, már semmi közös nincs bennünk, nem lehet vele társaságba menni, meg se szólal, már semmi nem érdekli... :(

Napok óta azon agyalok, mit csináljak, hova menjek a 17 éves gyerekemmel. Biztos jobb lesz-e egyedül, vagy inkább maradjak, csenben eléldegélünk?

2013. nov. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Ezt a házat két éve vettem, mert a férjem kérésére eladtuk a közöset. Én erre költöttem a részemet, ő az egyik tesója vállalkozásába fektette.

Mégis hogyan dobjam fel a házasságunkat? Mindketen éljük az életünket, van, hogy napokig nem is találkozunk, ha éppen nem alszik itthon.

Azért 29 évesen még nem érzem magam olyan vénnek, hogy ne tudnék új éltet kezdeni a gyerekekkel és egy új társsal.

2013. nov. 8. 11:30
 16/29 anonim ***** válasza:
63%

Nézd Kérdező (#15), tudod az a baj, hogy neked láthatóan fontosabb saját magad, mint a társad vagy maga a párkapcsolatod. Hogy te ilyen felfogással mit csinálj, arra én férfiként nem tudok tanácsot adni, nekem mindig is az volt a természetes, hogy a kapcsolatnak meg kell adni az utolsó utáni esélyt is, a válás meg az ultima ratio, a kudarc beismerése.

Szóval én csak azt tudom tanácsolni, hogy kerüljük el nagy ívben az olyan kapcsolatot, ahol a másiknak nem alapértelmezetten (szóval ha nincs nagyon nyomós ok vele szemben) fontosabb a párja-párkapcsolata önmagánál, ha jót akarunk magunknak, kerüljük a minden áron "önmegvalósítókat"...

2013. nov. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
"a kapcsolatnak meg kell adni az utolsó utáni esélyt is" Mégis mit kellene csinálnom? 5 éve küzdök és próbálok változtatni, de úgy nehéz, hogy a férjem szerint minden rendben. Ezek szerint ő élheti úgy az életét ahogyan akarja, de nekem nincs jogom boldognak lenni?
2013. nov. 8. 12:03
 18/29 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező (#17), dehogynem, neked is jogod van boldognak lenni - csak nézz magadba, őszintén, képes lennél az általad leírt módon eljárva tényleg boldog lenni? Nem tudom, nekem még az is megkeserítené a szám, ha egy vadidegennel bánnék így, nem hogy a saját párommal...
2013. nov. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

18

Rendben, de akkor mégis mit csináljak?

2013. nov. 8. 12:25
 20/29 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező (#19), tudod, azt könnnyebb megmondani, hogy mit NE csinálj - ahhoz elég, ha van az embernek elemi igazságérzete - az egy sokkal fogósabb kérdés, hogy mit csinálj, na, ahhoz sokkal többet kellene tudni a kapcsolatotokról, a személyiségetekről, a lehetőségeitekről. Mindenesetre ne olyat, hogy abban valaki nyertes, valaki meg vesztes legyen...

No mert Te eddig azon problémáztál tkp, hogy miért pont te legyél a vesztes, akinek úgymond "nincs joga a boldogsághoz"?

Nade miért pont ő legyen az, kitől elszedik az elmúlt 2 évét, a gyerekeit, kidobkák az utcára, elszedik a fél fizetését, azt "csináljon amit akar" - csak mert neked úgymond "jogod van boldognak lenni"????

A dolog nyilván kompromisszumért kiált...

2013. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!