Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mégis mit kellett volna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis mit kellett volna tennem? Csak a gyerekek miatt kellene egy kihűlt házasságban maradnom?

Figyelt kérdés
2 gyermekünk van. A házasságunk már régen nem működött tökéletesen, de próbáltam javítgatni amit tudtam, a férjem szerint minden rendben volt. Januárban a férjem egy beszélgetés alkalmával végül kibökte, hogy már nem szerelmes belém, szeret, de csak mint a barátait és mást nem is akar tőlem. Erre én azt mondtam, hogy váljunk el, de ő erről hallani sem akar. Most az egész családban én vagyok a rossz, mert beadtam a válási papírokat. Mindenki azzal jön, hogy igazán élhetnénk továbbra is így, minek elválni, stb. Tényleg ennyire elítélendő amiért nem akarok egy ál házasságban élni?
2013. ápr. 9. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mindenkinek egy élete van és senkit nem kötelezhetnek bebetonozott boldogtalanságra csak azért mert nekik úgy kényelmesebb lenne.
2013. ápr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Dehogyis,ne hallgass rájuk.

A gyerekeknek is jobb ha a szülők boldogok.

Márpedig te boldog akkor leszel,ha olyan párod lesz,akit szeretsz,és viszont.

2013. ápr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elváltak a szüleim,nem is emlékszem semmire abból mikor együtt voltak,csak a bátyám mesélte,hogy milyen balhék voltak apámmal!Jobb ha elválsz,a gyerekek megszokják.De az tönkre teheti az életüket ha boldogtalan családban élnek!
2013. ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítéllek el, mert azt az elvet vallom, hogy jobb a gyerekeknek egy nyugodt egyedülálló szülővel lenni, mint esetleg folyamatos feszültségben lévő emberek között élnie. Ha próbáltátok a házasságot megmenteni, jobbá tenni, de tényleg nem ment, akkor kár benne maradni.
2013. ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Ne haragudj, de nagyon buta lehet a családod, vagy csak egyszerűen nem nézik a te érdekeidet,nem foglalkoztatja őket, hogy te hogy érzed magad, csak nekik legyen jó. lehet, az ő érdekük, hogy a férjed melletted maradjon, hogy ne kelljen neked anyagilag segíteni, vagy valami. Miért akarna bárki is a saját gyerekének és az unokájának ilyen rossz életet? Én is olyan családban nőttem fel, ahol csak miattam házasodtak össze a szüleim és nagyon rossz volt itthon a légkör, mindig szívesebben voltam máshol, sose akartam hazajönni.
2013. ápr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nálunk is hasonlo volt a szitu a család mindenképp az együtt maradást szorgalmazta.mi váltunk.azota a kapcsolatunk igazán jo a gyereket imádjuk mindketten.
2013. ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A családokban még mindig a régi felfogás dívik, amit isten összekötött, satöbbi, satöbbi. De ne foglalkozz velük, úgy éld az életed, ahogy jónak látod.

Illetve az érveiket azért hallgasd meg, mert más szemszögből látják a dolgot kívülállóként. De elfogadnod nem kell, ha úgy látod, hogy nincs igazuk :)

2013. ápr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
miert nem probaljatok ujraeleszteni a kapcsolatot hiszen valaha o volt az az ember akit mindennel jobban szerettel nem?
2013. ápr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én azért még megpróbálnék elmenni egy párterápiára a férjemmel. Te sem szereted őt már?


Én azt hiszem, hogy normális, ha a kapcsolat átalakul valami erős féle szeretetté, és a szerelem elmúlik idővel, ez még nem baj. Főleg, ha a férjed nem szeretne válni, akkor miért mégy el? Vagy vannak más problémák is, durva veled?


Ha már egyszer összeházasodtatok, akkor biztosan megvolt az a plusz, amiért úgy éreztétek, egy életre párra találtatok. Ha most erre vissza emlékeztek együtt, nem lehet még rendbe hozni?


Egyébként pedig végső esetben nem vagyok a válás ellen, de azért szerintem ha nincs annál nyomosabb indok, mint, hogy a szerelem már elmúlt, akkor meg lehetne együtt próbálni valami újat felépíteni.

2013. ápr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezért még én sem válnék el, bármennyire megköveznek itt, hanem elmennék mindenhová, hogy rendbe hozzam.


Rendben van, hogy nekem is egy életem van, de a gyerekeimnek is csak egy családjuk van/volt.

2013. ápr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!