Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váljak el vagy éljünk tovább...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váljak el vagy éljünk tovább egy kihűlt házasságban?

Figyelt kérdés

12 éve vagyunk együtt, 3 gyermekünk van. A házasságunkat nem nevezném rossznak, mert elélünk egymás mellett, mindketten megyünk a magunk útján. Nekem egyre jobban hiányzik, hogy legyen egy társam, akivel beszélgethetek, tervezhetek, hozzábújhatok, ezért elgondolkoztam a váláson. Az néhány ismerősöm szerint, ennyiért felesleges lenne válni, mert nincsenek viták, veszekedések, anyagilag is jobban megéri mindkettőnknek stb. Nekem viszont ez kevés.

Én várok túl sokat az élettől vagy ennek tényleg másként kellene működnie?


2013. nov. 8. 07:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%

Még ha meglenne az a szeretet köztetek és jó barátok lennétek, olyanok, akik megosztanak minden jót és rosszat egymással, ha még lenne együtt közös programotok, amin önfeledten nevettek, ha még egymásnak tennétek apró kedvességeket, akkor még talán lenne értelme együtt maradni. De ti elhidegültetek egymással, együtt éltek, mert kötelező. Már nem beszélgettek, csak vagytok egymás mellett. Számotokra egymásnak semlegesek vagytok. Nem szeretitek egymást, de nem is utáljátok egymást...nekem ez jött le.

Teljesen normális, hogy hiányzik az a plusz az életedből, de rögtön elválni ennyiért próbálkozás nélkül tényleg nem lenne fair dolog. Se egymással szemben, se a gyerekekkel szemben. 12 évet csak úgy nem dob el az ember közönnyel.

Próbáljatok javítani a helyzeten. Van egy film, kábé egy éve láttam. Ebben egy megromlott házasságot javít meg az egyik fél a másikkal, egy nagyon egyszerű tanácsadó kis napló alapján. A lényege az, hogy minden nap, le van benne írva, hogy aznap mit kell tenni...nem pontosan, csak úgy nagyjából. Ilyenek, hogy: ma szólj hozzá kedvesen, és semmiképp ne vitatkozz,ne várj tőle pozitív visszajelzést, akárhogy reagál, te folytasd....minden nap egyre több kedvesség van benne.

Szerintem nem hülyeség. Ha elkezdesz neki kedveskedni, fel lehet éleszteni azt a szerelmet még.

Próbáld meg, de kitartónak kell lenni, hinni kell benne, hogy meg tudod csinálni, nem lehet csak úgy immel-ámmal csinálni, szívből kell, hogy jöjjön.

2013. nov. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
40%
A film címe: Tűzpróba. :) Nagyon jó film, én is láttam.
2013. nov. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Kései Sirató ***** válasza:
100%

A házasságterápiát javaslom, ha végigcsináljátok és nem javul lényeges mértékben a házasság, akkor kezdj el gondolkodni a váláson!

Sok sikert!

2013. nov. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Néhány éve még én is próbálkoztam, de semmi javulás nem volt. A férjem szerint minden rendben, az a lényeg, hogy ne menjünk egymás idegeire és akkor tökéletes a házasság. Egyedül hiába járnék terápiára.

Nem tudom, hogy ő hogyan érez, csak azt, hogy válni nem akar.

2013. nov. 8. 08:39
 5/29 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, tegyük fel gondolatban, hogy elváltok... hogyan tovább? Melyikőtök költözik, mi legyen a gyerekekkel, stb... végig gondoltad már?
2013. nov. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%

Egy valas megrazo kikeszito es leszegenyit mindket felet.

Ne tedd mindig van remeny egy hazassagot mindig ujra lehet eleszteni.

Kozos elmenyek kozos program tobb szex.

2013. nov. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Igen, végiggondoltam. Ő költözne, mert enyém a ház és a gyerekek természetesen velem maradnának. A fizetésem a mostani kiadásainkra nem lenne elég, de ha a férjem kiadásait nem kellene fizetni, akkor bőven kijönnénk belőle. A gyerekek utág gondolom fizetne valamennyi gyerektartást, abból tudnám fedezni az extrákat a gyerekeknek.
2013. nov. 8. 09:12
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Aha.... és a férjed? Vele mi történne?
2013. nov. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Azt neki kellene megoldania. Megy albérletbe vagy a szüleihez vagy a testvéreihez, esetleg valamelyik barátjához.
2013. nov. 8. 09:29
 10/29 anonim ***** válasza:
31%

sosem tudtam díjazni a mártírkodást, így nem értem azokat, akik a gyerek vagy éppen a férj miatt benne maradnak egy nem működő házasságban. hiába nem veszekedtek, az intimitás elveszett, márpedig annak kéne a legnagyobb összekötő erőnek lennie.

a legjobban te látod a helyzetedet, te tudod, hogy volna-e esély/lehetőség másik párt találnod, milyen adottságaid, körülményeid vannak hozzá. ha találnál mást, szerintem ne habozz.

2013. nov. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!