Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan legyek biztos benne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan legyek biztos benne, hogy nem fogom megbánni a döntésemet?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk házasok, van egy 2 éves fiunk. Az utóbbi időben (kb. fél év) teljesen eltávolodtunk egymástól a férjemmel és úgy látom, hogy ez így neki természetes.

Reggeltől estig dolgozik egy korábbi rossz üzlet következménye miatt, amiből származó adósságot csak így tud törleszteni. Felelőtlenül viselkedett, veszélybe sodorta a családot, pedig akkor már terhes voltam, így gondolhatott volna ránk is. Anyagilag a béka segge alatt vagyunk és még maradunk is egy darabig, ez teljesen felőröl bennünket, mert előtte ha nem is luxusban, de szépen megéltünk a fizetésünkből. Most meg azt sem tudom, hogy húzzuk ki a hónap végéig és ez így megy már egy éve csakis azért, mert ő nem bírt magával és belebukott egy üzletbe, ami ellen én kézzel lábbal hadakoztam.

Ezen kívül a szexuális életünk egyenlő a nullával, a terhesség alatt az volt a baj, hogy ott a baba, annyiszor utasított el, hogy teljesen elment tőle a kedvem. Néha kezdeményez, akkor belemegyek, de én már nem kívánom. Mostanában, ha egy-egy napot itthon van (szabadnap), akkor délelőtt elvan egy kicsit a fiával, utána leül a gép elé és internetezik, majd elmegy "ügyeket intézni", mert mindig minden barátjának elintéz mindent, csak mehessen egy kicsit társadalmi életet élni. Délután majd hazajön, akkor megint játszik kicsit a gyerekkel, de velem lényegében nem is törődik, viszont ha észreveszi rajtam a passzivitást, akkor képes szóvá tenni, hogy miért vagyok mindig mogorva és letört. Ráadásul folytonosan kisebb hazugságokon kapom, nem lényegesek, de ennyi erővel nagy dolgokban is hazudhatna, csak éppen nem derülnek ki.

Úgy érzem, hogy nélküle jobb lenne, pedig annyira akartam, hogy a fiam normális családban nőjön fel, ahogy anno én is, de úgy látszik nekem nem sikerült egy ilyet összehoznom. Csak őrlődök és szomorkodok egyfolytában, anyagilag tönkretesz, mert minden számlát, kiadást az én keresetemből állunk, ő hazaad egy kis pénzt, amivel húzzam ki hónap végéig egy kétéves gyerekkel, a többi meg marad nála kajára, cigire, utazásra, stb. Eszébe sem jut, hogy magán is spóroljon, én elég szép megtakarítással érkeztem ebbe a kapcsolatba anno, most nincs egy fillérem sem, mert mindig volt valami problémás ügye, amit rendbe kellett tenni. És észre sem vettem, de mindig az én spórolt pénzem ment el erre, mert ő sosem tudott spórolni.

Azt számolgattam, hogy ha el is válnék és valami gyerektartást kérnék, akkor az én fizetésemből bőven kijönnénk a kicsivel, még úgy is, ha akár albérletet fizetek, vagy a szüleimhez költözök és nekik adok pénzt az ottlakásért. Jobban kijönnék, minthogy most fizetem az adósságai törlesztését, fizetek egy autótörlesztést, amit nem is látok egész héten, mert ő használja, meg a rezsit.

Viszont elveszem a gyerektől az apját és ez fordítva is igaz, mert ők ketten nagyon szeretik egymást. Csak én vergődök ebben a helyzetben.

Ti mit tennétek?


2013. jan. 25. 13:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%

Én hiszek abban, hogy jóban rosszban.

És nekem csak mert a férjem belebukik egy üzletbe nem jutna eszembe elválni.

Mellesleg válás után neked ugyanúgy kell fizetned, mert ez házasság alatt történt. Nem csak a vagyon, hanem az adósság is közös.

2013. jan. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
54%
Nem te veszed el a fiad apját,hanem az apa marja el saját magát mellőletek.
2013. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
70%

Azért lelépni, mert belebukott egy üzletbe, gáz. A szexuális élet nyilván összefügg azzal, hogy felteszem ő sem érzi jól magát, ezért is mogorva és letört.

Egyébként a tartozás is közös.


Én úgy otthagynám a feleségem, mint a huzat, ha ilyen miatt el akarna hagyni. Jóban-rosszban, holtomiglan holtodiglan nem igazán ezt jelenti...

2013. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%

Már mér ő marná el magát?

Ő csak igyekszik helyrehozni a hibáját. Mégis mit kellene tennie? Megrántania a vállát?

2013. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
64%

Nem értem ezt a rosszindulatot!Miért lenne hárpia?!Mert ki meri mondani,hogy baromira nem boldog,és mert meri említeni a férje hibáit?

Eszem megáll....akkor most maradjon benne egy boldogtalan élethelyzetben,csak mert szerintetek ez lenne a jó?

Le kell szólni szegényt csak azért mert nem gyáva,és ki akar lépni a boldogtalanságból?

2013. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%
6. válaszoló: Oké. Ott akarom hagyni a feleségem, mert belebukott egy üzletbe és most állandóan azon dolgozik, hogy kifizesse a tartozást.
2013. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
71%
Én megpróbálnám megmenteni a házzasságunkat. Mi is voltunk ilyen helyzetben, ráadásul ÉVEKIG! Igaz, akkor még nem volt gyerekünk. (mi már 18 éve együtt vagyunk, ebből 12 éve házasok is vagyunk). Kilábaltunk belőle, túléltük együtt. Már sokszor elválhattunk volna, de mi inkább megbeszéljük, rendbehozzuk a dolgokat. Hálistennek a férjem maximálisan partner mindenben, nekem nincs vele nehéz dolgom. :) Sok sikert, próbáljátok meg!
2013. jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
44%

Meg igen is rohadtul felőrli az embert,ha mindig megtesz mindent,és áldozatokat hoz a másikért a kettőjük boldogságáért,a másik meg annyit nem tud megtenni jelen estben ,hogy szintén spórol a családja érdekében.

Szerintem nem kell lenyelni ezt,ha neki ez boldogtalanságot okoz,és hatalmas lelki tehert.Ettől még nem lesz hárpia,vagy rossz ember sem!

2013. jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
36%
Le is irta a kérdező,hogy a férje felelőtlenül belement egy üzletbe,amit ha jól veszem ki,egyértelmű volt,hogy bukás lesz.
2013. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
44%
6: én is azt mondom, hogy lépjen le a nő. Ilyen hozzáállással kellene a francnak.
2013. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!