Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ez így? Nem...

Szerintetek jó ez így? Nem fogom megbánni később? Hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

16(3 hónap múlva 17 leszek)vagyok,és nem nagyon volt tinikorom eddig,szóval nem viselkedem úgy mint egy átlag tini,életemben 1x voltam buliban,pedig szívesen mennék,de vmiért nem megyek.Nincs túl sok barátom,de azért vannak olyanok akikkel tényleg jól el tudok beszélgetni,de olyan igazi barátom nincs egy se:(Nem voltam még részeg,1x cigiztem,nem volt vmi jó,így nem is szoktam rá.Barátom még nem volt,és nem is csókolóztam.Napjaim abból állnak,hogy suli után haza,"tanulok",netezek,tv-zek,aztán alvás,hétvégén meg punnyadás itthon,néha kimozdulok vmerre.

Úgy érzem,hogy egy csomó minden kimaradt az életemből,és attól félek,hogy már késő lesz,kicsúszok az időből.Szerintetek hogyan változtassak az életem?Mert meg akarom változtatni,szeretnék többet szórakozni,kimozdulni,barátokkal lógni,nem rágörcsölni a sulira,és nem teljesen behatárolt szabályok szerint élni.

16/L


2011. jan. 3. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Nyugi van még időd, de azért nyiss egy kicsit az emberek felé. Na, nem azt mondom, hogy minden hétvégén ájulásig idd magad, mert azért ne süllyedj le a többi hülye szintjére. Hidd el 16 évesen, sőt 20 évesen se fogsz lemaradni semmiről sem, aki meg ezt mondja, az téved.
2011. jan. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Jelentkezz főiskolára majd más városba, ha koleszos leszel kénytlelen leszel bulizni meg barátokat találni. Nem maradtál még ki semmiből, az igazi bulik csak ezután kezdődnek.
2011. jan. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Rá se ránts, mit csinálnak mások, jobb, hogy most a középiskolában úgymond konszolidált vagy a sok züllött, iskolakerülő, vagy ha nem is: iskolát félvállról vevő kortársaidhoz képest, elég komolynak tűnsz, gondolom, nem a középsuli a végcélod, hanem szeretnél még továbbtanulni.

Jól is teszed, én bezzeg elbuliztam ezeket az éveimet, mint Te, pedig ha kicsit komolyabban vettem volna a tanulást, akkor nem olyan sz*r iskolát végeztem volna el, mint amit és mostanság talán nem itt tartanék...

Ráérsz még bulájozni, hidd el, ha majd eljönnek az egyetemista évek ( / fősulis ), bekerülsz egy jó társaságba, nem fogsz rajta se morfondírozni, se görcsölni, hogy uramisten, mit hagytál ki.

30 / nő.

2011. jan. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Nekem ugyanez volt a kamaszkorom :) és nem bántam meg. Ha nagyon ki akarod próbálni a bulikat meg a züllést, az egyetemen lesz rá lehetőséged, főleg ha kolis leszel (persze nem feltétlenül jár együtt a koli meg a bulizás, de azért én hallottam már jó bulikról).

De nekem jó volt így :) És mostmár a nagybetűs Életben sem vágyom többre-pont elég a vőlegényem arra hogy kiéljem magam :)


M22

2011. jan. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Hogy hogyan változtass, nem tudom, de én is kb ilyen voltam/ vagyok, mint amit te leírtál, azzal a különbséggel, h 16 évesen volt/ van barátom és barátaim is. Olyan "rendes" buliban sosem voltam, csak koncerteken meg ilyen iszogatós, beszélgetős, nyugis házibuliban, és ezek is ritkán fordulnak elő. Viszont a fősulis kvák és stricik jellegű partiktól kifejezetten rosszul vagyok.

És valahogy nem érzem azt, hogy bármi is hiányozna az életemből emiatt. Persze volt már, hogy elgondolkoztam rajta, h ki kéne próbálni, de sosem tudtam magamat elképzelni egy ilyen helyen, így hát nem is mentem. Általában bemegyek a fősulira, ott kiélem a szociális igényeimet, hazajövök, találkozom a barátommal, és csak elvagyunk itthon.

Szóval lehet, hogy szürke és egyhangú az kis életem, de nem is vágyom különösebb pörgésre. Persze ezzel nem azt akarom mondani, h neked sem kéne, hanem azt, hogy így is lehet normális és teljes életet élni.

2011. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha úgy érzed,hogy változásra van szükséged,tegyél érte.Attól,hogy többet kimozdulsz,bulizol,még nem biztos,hogy elzüllesz.Egy hónap múlva leszek 22,és a kamaszkorom nekem is úgy telt,ahogy te leírtad a magadét.Most jött rám,hogy csak ki kéne többet mozdulnom,szórakoznom,társaságba mennem.Szerintem még nekem sem késő,nemhogy neked.S inkább ilyenkor tombolja ki magát az ember,nehogy akkor érezzen erre késztetést,mikor már gyereke is van.

22/L

2011. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ó, nyugodj meg, akkoriban én sem mentem sehová...aztán 18-19 éves koromban (jobb lehetőség híján, mivel barátom az nekem se volt) az volt a szokásom, hogy pénteken, vagy szombaton este kimentem sétálni a városba egyedül, vagy az öcsémmel. Aztán egy barátnőm révén ismertem meg pár srácot, akikkel az elejétől nagyon jóban voltam, mintha ezer éve ismertem volna őket! Kiderült, hogy nagyon jófejek mindannyian. Aztán egy újabb sétám alkalmával egyszer csak megállt mellettem egy Opel, és ők szálltak ki belőle! Azóta egy csapat vagyunk, kiforrott baráti körünk van, hálát adok az Istennek, hogy ilyen barátaim vannak. Mozdulj ki a barátnőiddel, kezdetnek elég, ha elmentek egy kávézóba, vagy valami...aztán majd a sors eléd veti a lehetőségeket. Sok szerencsét!
2011. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!