Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért nem hagyják, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem hagyják, hogy meghozzam a döntésemet? És miért "okosabb" mindenki nálam?

Figyelt kérdés

Tudni kell párommal 4 éve vagyunk együtt (jövőre 5). Együtt voltunk két évet, mire távkapcsolatba kerültünk (jelenleg két éve élünk távkapcsolatban egyetem miatt). 150 km-re vagyunk egymástól, általában hetente, kéthetente találkozunk, plusz ugye a szünetek. Mondjuk elég költséges és fárasztó is, nem beszélve arról amikor közbe jön valami s hetekig nem tudunk találkozni. A távkapcsolat egyébként nem okozott egyéb nehézséget megerősödött a kapcsolatunk, "felnőttünk" a feladathoz, hogy együtt legyünk. Féltékenykedés, ilyesmi nem volt és a távkapcsolat miatt sosem veszekedtünk.

Én (ha minden jól megy-márpedig remélem) jövőben végzek az egyetemmel (alapképzéssel) és szeretnék a páromhoz költözni. Nemrég elő terjesztettem a szüleimnek és már tudja néhány barátom is, és mindenki lehurrogott, hogy amilyen jól megy nekem a nappali, nem távoktatásban kéne elvégeznem a mesterit...Őszintén, ilyen téren igazuk van, tényleg lehet, hogy jobb lenne mesterit is nappali szakon, de úgy érzem lelkileg nagyon megviselne ez az újabb 2 év távkapcsolat, hiszen 2 éve az éltet. Szóval nem ilyen okok vannak hogy féltékeny vagyok vagy ilyesmi, csak szeretnék már végre a páromhoz haza menni, a párommal aludni, ébredni ilyen dolgok. És dolgozni is szeretnék, hogy legyen saját keresetem végre, mert az ösztöndíjam mellett más nem nagyon van. Ideje lenne elkezdeni már valamit.

Szóval csak támadásokat kaptam, mindenki okosabb nálam, persze senki nem érti meg, nekem miért olyan nehéz ez az egész. Természetesen ha lenne nappali mesteri ott ahol a párom van nem gondolkodnék, akkor nem tettem volna fel a kérdést...

Szerintetek hogyan tovább?

(A párom eljegyzést forgat a fejében valahol valamikor-nem tudom pontosan mert meglepetésnek szánja, szóval épülne a jövőnk, a távkapcsolat meg úgy érzem most még két évig, jövővel együtt 3 évig nem férne bele)


2011. máj. 29. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Tök mindegy, hogy nappalin vagy távoktatásban vagy akár levelezőn tanulsz-e. Úgyis csak a papír számít, az igazi szakmai tudást meg a gyakorlat hozza meg.
2011. máj. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha biztos vagy magadban és a párod érzéseiben, akkor ne foglalkozz másokkal. Annak idején munka mellett kezdtem el fősulit végezni, majd rögtön az első évben megismerkedtem a párommal, aki azóta már a férjem. (Igaz, mi nem távkapcsolatban éltünk.) Aztán a 3.év végén már hozzájuk költöztem, és úgy, munka mellett diplomáztam le, és dolgoztam tovább. Később összeházasodtunk, azóta már külön házban lakunk, és van egy 15 hetes kislányunk is. Szóval ne hagyd magad, ha biztos vagy az érzéseidben, más is fejezett már be főiskolát, egyetemet munka és szerelem mellett!
2011. máj. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt a pároddal beszéld meg, hogyan tudjátok a jövőtöket úgy tervezni, hogy a mesterkurzus elvégzése is beleférjen az életedbe. Főként azért, mert munka után kell majd tanulnod, és a távoktatás főként hétvégi "műfaj", ami szintén a közös életetekből vesz majd el időt.

Ha diploma előtt állsz, akkor nem vagy már kisgyerek, sem szellemileg, sem fizikailag. A kapcsolatotokkal már bebizonyítottátok magatoknak, és a családnak is, hogy komolyan gondoljátok a közös jövőt.

Innentől kezdve, mindenkinek lehet jó szándékú tanácsa, és javaslata, amit meg lehet hallgatni, de nem kötelező tudomásul venni, és aszerint dönteni.

Őszintén szólva, a párod helyében én is kicsit lelombozódnék egy újabb 2 éves távkapcsolat gondolatától.

Sok sikert, és hosszú boldogságot!:-))

2011. máj. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Anno én részben azért sem kezdtem el a továbbtanulást a középiskola után, mert Szüleim sem álltak túl jól, és mielőbb dolgozni szerettem volna.

Neked még ott a Párod is amellett, hogy szeretnél már lábra állni. Egyetértek az első válaszolóval, ugyan nem vagyok benne, de úgyis a végső papír számít..

Sok boldogságot kettőtöknek, és döntsetek ketten, átbeszélve mindent! Ez a legfontosabb.. mással ne foglalkozzatok..

2011. máj. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez van úgy általában az élet dolgaival, mindig mindenki okosabb akar lenni nálam, mindig más akar dönteni helyettem. Mást nem tehetsz, mint a sarkadra állsz, és azért is bebiszonyítod, hogy neked van igazad, jogod van magad irányítani a sorsod és képes vagy ezt ügyesen csinálni! Bizonyítanod kell, hogy az a legjobb neked, ahogy te döntesz és képes vagy mindent véghezvinni, amit csak akarsz! Egy idő után majd hallgatni fognak rád.
2011. máj. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

20:00,20:02

Tudom, hogy más is végzett egyetemet már szerelem mellett:) remélem nekem is sikerül:D

A párommal erről sokat beszéltünk, még szép, hogy belefér a mesterkurzus, a páromnak még van 4 plusz 4 éve hátra, úgyhogy ez nem lesz akadály, mi (életfogytig s Ő különösen) tanulni fogunk.

Hát a párom is lelombozódna egy újabb távkapcsolattól, de én is nem kicsit...

Köszönöm a jókívánságokat és a tanácsot:)

2011. máj. 29. 20:34
 7/8 A kérdező kommentje:

20:07

köszönöm, azt hiszem ezzel is egyetértek...

2011. máj. 29. 20:35
 8/8 A kérdező kommentje:
20:21 ez biztosan így van, csak a szüleim még sokszor most is a "gyermeket" látják bennem...
2011. máj. 29. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!