Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadjam el a saját...

Hogyan fogadjam el a saját döntésemet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan lehetnek hasonló helyzetben, de ez engem nem vigasztal, és szeretném magammal elfogadtatni a kialakult helyzetet, de nagyon nehezen megy.


A helyzet, hogy már régen befejeztem a sulit, és azóta dolgozok. Külön élek, van menyasszonyom. Ám most egyetemre készülök. Bár már van egy felsőfokúm, de az nem diploma, így nem is kapok érte annyit. A menyasszonyommal a kapcsolatunk nagyon szoros. Már régen együtt élnénk, ha az megoldható lenne. Az ő családjában mindenki diplomás, jól keres, és ő is most fog diplomázni. Ezen kívül tudom jól, hogy a saját életem eddig nem a legjobb módon alakult. Szükségem van az egyetemre a több pénz és a lelki fejlődés miatt. Illetve tény, hogy szakmai téren is volna mit fejlődnöm. sőt, sokszor még kedvem is van tanulni.


Ezért meló mellett estire fogok jelentkezni. Ami heti 3 alkalommal lesz. Utána csak beesem az ágyba. Tanulni majd tudok a munkahelyemen, hétvégén 1 napot, meg péntek este. A barátnőmmel az eddigi 4 randi is kevés volt, most mégis arra készülünk, hogy a következő 3 évben heti csak 2x találkozzunk. A szüleim idősek, ezért havi 1-2 napot minimum segítenem kell nekik. Valamint a saját háztartásomat is fent kell tartanom. Az összes szabim meg a vizsgaidőszakokra fog elmenni...


Én vagyok túl nyafogós, vagy ez másoknak is gondot okozna? Tudom, hogy 5 év múlva már jó lesz, de az még messze van, és így kilátástalannak érzem az egészet. Mit tegyek, hogy ez ne így legyen?


2010. okt. 18. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem mész levelezőre? Elárulom, levelezőn, főleg ebben az új bolognai rendszerben senki nem szokott beleszakadni az egyetembe. Nem az orvosira mész nappalira, hogy előre aggódnod kelljen...
2010. okt. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na igen, ezen én is gondolkoztam. De levelezőn is jó lenne heti 2 napot a suliban tölteni. De a fővárosban nincs ezen a szakon levelező oktatás. Így utaznom kell, ami újabb idő. Viszont péntekenként biztos nem tudnék bejárni, mert arra is szabit kéne kivennem. Vagy még az estihez képest is annyival könnyebb a levelező, hogy bejárás nélkül is le tudnám így rakni?
2010. okt. 18. 09:45
 3/10 anonim ***** válasza:

A bejárás fontos!

Én maximálisan megértelek, hasonló helyzetben vagyok, csak én együtt élek a párommal és nappalin tanulok. Ez azt jelenti, hogy este, miután munka után hazamegyek, látom, hogy alszik, és reggel, mire fölkelek, már elment otthonról.

Nehéz. De ha előtted lebeg a cél, akkor ki lehet bírni.

Nekem az segít, hogy minden héten van legalább egy fél nap, ami az enyém, amikor csak pihenek. Sajnálom persze az időt, de tudom, hogy ha ez nincs, akkor nem bírom ki.

A menyasszonyoddal tulajdonképpen miért nem élsz együtt? Így megoldanátok a találkozást.

A másik, hogy ha amúgy is kell segíteni a szüleidnek, akkor sokkal jobb lenne, ha erre a pár évre odaköltöznél hozzájuk (ha a menyasszonyoddal nem tudsz együtt élni). Ebben a helyzetben nagyon sokat segít, ha ott van melletted valaki, aki meghallgat, ha kiborulsz, ha nem kell még háztartást is vezetned, valamint maga a tudat is, hogy nem vagy egyedül.

2010. okt. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A menyasszonyommal bonyolult a helyzet. Inkább azt támogatnák, hogy én költözzek oda, ami viszont a suli miatt csak a hét felében lenne megoldható. Azonban ott nem tudnék a szabadidőmben tanulni.


A szüleimhez persze visszaköltözhetnék, de akkor meg a munkahely lenne nagyon messze.

2010. okt. 18. 10:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nem értem min aggódsz.

Levelezőn elég hetente 1 napot vagy 2 hetente 2 napot bent tölteni. Ott nincsenek rendszeres zh-k, mint nappalin, annyi időd marad mint a tenger szorgalmiban. Ezért szokták a levelezőt kismamák, gyesen lévők meg dolgozók végezni! Én nappalin végeztem régi 5 éves rendszerben az egyetemet (másik városban (!!!) mellette diákmelóztam is hétvégén, mégis jutott időm rá, hogy együtt legyünk a párommal! Tényleg nem világos, min aggódsz!

2010. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én eddig 2 egyetemen néztem utána a levelező oktatásnak, de ott hetente 2 napon van oktatás. Ha találok olyat, ahol ritkábban van, akkor az valóban jó lenne.
2010. okt. 18. 11:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Ritkábbról ne álmodj. Oké, nyilván nem vagy képben igazán ezekkel a dolgokkal, de tudod valamennyit ígyi-úgyis muszáj bejárni, heti 2 nap mindenhol így van levelezőn.
2010. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rokonom idén diplomázott egy levelezős képzésen és neki 2 hetente kellett beülni a padba 2 napra (hétvégén) úgyhogy igenis van ilyen.
2010. okt. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó persze, de nem mindegy milyen szakon. A kérdező nem írta milyenre menne, de azon meg láthatod, hogy heti 2 nap tanítás van, hiába okoskodsz.
2010. okt. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mérnök informatikára akarok menni. Mindenképpen keresni fogok vidéki levelezőket is, hogy 3 helyre is tudjak jelentkezni. A sorrend még eldől.


Sajnos többször kérdezgettem már ilyen témába, és a lekezelő válaszok mindig viszonylag egyszerűek. Azok viszont, akik bővebb választ írnak, rendszerint ugyanolyan komolynak látják a problémát, mint én. Épp ezért minden optimizmusom ellenére nem tudom félvállról venni a dolgot. Másrészt nem is lenne az bölcs dolog, mivel a következő 5 évemről és a kapcsolatomról igyekszek dönteni...

2010. okt. 18. 14:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!