Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elviheti a fiamat éjszakára?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elviheti a fiamat éjszakára?

Figyelt kérdés

Még nem váltunk el a férjemmel. Most kitalálta, hogy nála alszik a fiam. Az anyjánál lakik és kb. 3x volt ott a 8hónapos gyerek. Tehát szokatlan neki a hely. A férjem is olyan neki, mint egy idegen, mert amíg el nem költözött, nem foglalkozott vele. Most se sokat van vele mondjuk.

Tisztában vagyok vele, hogy míg nincs elhelyezési papír, addig ugyanannyi jogunk van. Akkor adjam oda neki? Kötelességem odaadni vagy hogy van ez?


2009. aug. 18. 08:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem viheti el,és nem is alhatott a Te engedélyed nélkül.

Én ezt a jogásztól tudom.

-3 éves koráig még a gyermeketek csecsemő addig az anyáé a döntési jog.Ha nem adja apának oda akkor nem adja jogában áll,és ha apa erőszakkal elakarja vinni a babát,rendőrséget kell hívni,ráadásul,ha apa erőszakoskodik a gyereket el is tilthassák az apjától.

Szóval ha nem szeretnéd odaadni a kicsit ne tedd,és kész.Ha tetszik neki ha nem,Te jól cselekszel.

Majd ha lesz bíró döntés akkor majd azután cselekedhetsz/cselekedtek.Elsősorban anya a felelős a babáért.

Én családvédelmessel is felvenném a kapcsolatot,akár egy beszélgetés,jogi segítségért,ráadásul ingyenes a jogászuk!

Üdv:Zsuzsa

2009. aug. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11:15 válaszodra!Amit írtál,hogy ki is szedheti a gyereket a babakocsiból,és elviheti törvényszerit:GYEREKRABLÁSNAK MINŐSÜL!Zsuzsa
2009. aug. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

KÉRLEK SZÉPEN MENJ ÉLBE A CSALÁDVÉDELMI KÖZPONTBA,KÉRJ SEGÍTSÉGET!


Nem szégyen nálunk a drága anyós keverget de csak addig még van feje:))Próbálgat szárnyait én meg szépen letördeltem a drágának,besétáltam a családvédelmisekhez,és kértem segítséget.

Zsuzsa

2009. aug. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Családvédelmiseknél voltam és aug. 27re kaptam időpontot. Bíróságon panasznap 28án van először, úgyhogy felhívok egy ügyvédet.

2009. aug. 18. 12:05
 15/19 anonim válasza:
75%
10:42-es vagyok.Én már végigjártam ezt az utat.Amíg nem volt döntés a bíróságon:2 hetente lakásomon találkozhattak ,még főztem is ebédet az apukának.Másfél éves volt a lányom,mikor elváltak útjaink.Egyből beadtam a gyerekelhelyezésit.Március volt.Decemberben döntött a bíróság.Nálam az anyós uszította az apukát,hogy majd ők felnevelik a gyereket.3 éves kor után vihette el a gyereket 2 napra.Nélkülem.Addíg csak velem,illetve a döntés után nélkülem 1 napot,reggeltől estig.Ügyvéd tanácsolta,ne adjam a gyereket,csak felügyelettel legyenek együtt.Annyira nem volt lelketlen,hogy kitépje agyereket a kezemből.(Zárva volt az ajtó).De!Erőszakkal is elviheti,míg nincs döntés!Mégegyszer:50-50% a jogotok a gyerekre,míg bíróság ki nem mondja,hova helyezi el a gyereket.
2009. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszadó!Nem így van!Mert 99% anya dönt a gyerekről,mi házasságba élünk boldog házasságba,de a jog akkor is anya párti,és az édesapa nem viheti el csak úgy a gyereket,ha az anya nem megy bele.Jogilag így van a törvénybe!Biztos forrásból tudom!Ha én nem engedném a gyereket itt 3 éves kór alatt értem az apja,hogy elvigye akkor rendőrséget hívathatok.Üdv:Zsuzsa
2009. aug. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Szia kedves!Persze hogy elviheti de nem egésséges ilyen pici babának ide oda...8 hónaposan igazán anya függő a gyerek ,pszihésen megviseli...ha máshol van...
2009. aug. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ebben az esetben a Gyámügy is közbeszólhat míg nincs bírói végzés.Egyébként törvényben van,hogy a gyerek 3 éves koráig csak az anya felügyeletében látogatható,utána elvihető.
2009. aug. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Én úgy tudom,amíg a bírósgon nem megy keresztül a dolog a gyámügy nem szólhat bele.Ezért kell mielöbb lerendezni a bíróságon.De a családsegítőben biztos adnak tanácsot.
2009. aug. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!