Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elviheti a fiamat éjszakára?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elviheti a fiamat éjszakára?

Figyelt kérdés

Még nem váltunk el a férjemmel. Most kitalálta, hogy nála alszik a fiam. Az anyjánál lakik és kb. 3x volt ott a 8hónapos gyerek. Tehát szokatlan neki a hely. A férjem is olyan neki, mint egy idegen, mert amíg el nem költözött, nem foglalkozott vele. Most se sokat van vele mondjuk.

Tisztában vagyok vele, hogy míg nincs elhelyezési papír, addig ugyanannyi jogunk van. Akkor adjam oda neki? Kötelességem odaadni vagy hogy van ez?


2009. aug. 18. 08:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

Jogilag elviheti.

De két kultúrált ember vagytok, beszéljétek meg, hogy mi a legjobb a gyereknek. Az, hogy váltok a ti dolgotok, ne a gyerekre vetítsétek ki, nézzétek az ő érdekeit.

(És ez most szörnyű általánosság volt, de sajnos nem tudok mást tanácsolni)

2009. aug. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szóval nem tehetek semmit. Ez az ember örjöngött a kisfiam előtt, aki utána elég sokáig nem tudott egyedül elaludni, mert félt. Ki tudja, mit fog csinálni, ha nála alszik a fiam és esetleg sírni mer.
2009. aug. 18. 09:01
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Jogilag elviheti, de nem tudom,hogy mit kezdene egy 8hónapos babával?! Írod,hogy eddig sem törődött veletek,akkor nem értem ezt a mostani "fellángolást". Lehet,hogy a kettőtök harca miatt,most megmutatja,hogy csakazértis!!! Próbálj meg vele beszélni,hogy még ne vigye el,mert a fürdetés..pelenkázás....etetés nem ismerős feladata a számára. Aztán lehet,hogy anyósod "besegítene",de én beszélnék vele.hátha....
2009. aug. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ilyen pici gyereket nem kötelességed átadni. Ha szoptatod is, akkor főleg nem. Éjszakára elvinni egy gyereket meg tök hülyeség, lehet, hogy erre akarja majd ráfogni, hogy ő mennyire törődik vele, hogy no lám, nála aludt többször is. Úgy tudom, ha már megvan az elhelyezési per, ott is van egy korhatár, ameddig lehet kérni, hogy csak a jelenlétedben találkozzon a gyerekkel, hiszen kicsi még. Remélem, hamarosan jön valaki, aki pontosan ismeri ezeket a szabályokat. Szerintem ne engedd el a babát! Azt nem állíthatja a férjed sem, hogy éjszaka akar foglalkozni a gyerekkel, akkor nyugalomra van szüksége, bár nappal is.
2009. aug. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Mivel nagyon kicsi még a gyerek, én a helyedben arra hivatkozva nem adnám oda, hogy ez még megzavarná, pszichésen megterhelné őt. Hiszen kizökkentené a megszokott életritmusából, környezetéből, és erre -a koránál fogva- még nem lehet felkészíteni!


Emellett beszélnék a férjemmel is, hogy nem kívánhatja, hogy éjszakára ott maradjon, mert szinte biztos, hogy sírni, bánkódni, szenvedni fog a pici.

Viszont nem gondolod ezt véglegesen,amint akkora lesz, hogy meg lehet neki magyarázni, hogy most a mamánál és apánál alszik, akkor már nem ragaszkodsz a csak nappali elvitelhez.

2009. aug. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
91%
Ismerős szitu!anyósoddal tudsz beszélni?talán ő jobb belátásra birhatja.Mond azt a férjednek hogy éjjel 4x-5x szopik meg az anyósodnak is ezt mond hátha megijednek ettől!Még pici szerintem ilyen korban még csak láthatás van nem elvitel.Nálunk a férjem csak 3 éves korától vihette el addig az én lakásomon volt a láthatás ugy hogy én is ott voltam!
2009. aug. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Már nem szoptatok, mert nincs tejem sajnos. Nem szeretném odaadni, de volt már olyan, hogy az utcán kirángatta a babakocsit a kezemből, mert vinni akarta. Mindig úgy viszi el, hogy nem szól előtte, csak jön, hogy neki most kell. DE éjszakára nem akarom. Csak kitelik belőle az is, hogy elviszi 1 délután sétálni, aztán nem hozza vissza, csak reggel. Így annyiban jobb, hogy tudok róla.

Jah,amúgy szeretné megkapni a fiamat elhelyezésnél, mert akkor nem kéne fizetnie nekem, sőt még kapna is gyerektartást.

2009. aug. 18. 09:59
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

egyik ismerősöm válásánál a bíró azt mondta, hogy 3 éves koráig a gyereknek az anyja mellett a helye. Hogy most ezt honnan szedte, hogy csak ez az ő meglátása, vagy törvényben van, azt nem tudom, de így is lett megítélve a láthatás.

Náluk úgy van, hogy reggeltől estig együtt lehetnek, de este vissza kell, hogy vigye a gyereket az anyához, és reggel mehet érte.


Azért próbáld megmagyarázni neki, hogy egy 8 hónapos gyereket nem lehet rángatni, 4, 5 meg 6 éves gyerekeknek is nehéz ez, nem hogy egy csecsemőnek.

Én nem adnám oda.


2 gyerekes.

2009. aug. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
93%
3 éves korig általában az anyával együtt találkozhat a gyerekkel .Ha még nincs döntés a bíróságon,én a helyedben nem adnám oda.Hivatalosan annyi joga van a gyerekhez,mint neked.Ha elviszi,és nem adja vissza,nem tehetsz semmit,míg nincs döntés a bíróságon.Ez nem rossz indulat,csak előre látás.Akkor eltelhet 6 hónap is,és addíg nála a gyerek.Utána nagy vaószínűleg neked ítélik a gyereket,de addíg az apjánál dekkol,te mag lerágod a kefét.Még egyszer:nem rossz indulatból írtam.
2009. aug. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy megteheti és ez nem rossz indulat. De ilyen erővel azt is megteheti, hogy amikor sétálok, újra kirángatja a kezemből. Itt úgy látom, nincs jó megoldás.
2009. aug. 18. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!