Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a nagyapa kér láthatást a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nagyapa kér láthatást a bíróságon, ítélnek olyat, hogy elviheti magához?

Figyelt kérdés
Most még pici a lányom, 1 éves, és jön néha látogatóba az apósom, de ha el akarja majd vinni nem engedem neki. Mi a tapasztalat? Csak itthon láthatja, vagy ítélhetik azt is, hogy elvigye? (Nem vagyunk együtt a gyerekem apjával, ő nem törődik a lányával.)
2010. márc. 20. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ameddig pici addig nem. Ha jó lelkű apósod van, márpedig szerintem igen, ha már látogatja az unokát, akkor menj el velük te is. Legalább a nagyszülőkkel legyen jóban a gyerek, ha már az apja rá sem hederít :(
2010. márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne ellenségeskedj,inkább a gyereked érdekeire gondolj.Ha a nagypapa szereti,akkor miért nem engeded el vele,ha nagyobb lesz.
2010. márc. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha minden áron 3asban akarnak lenni, hogy Te ne légy ott,vagy ne Nálad találkozzanak a babával akkor, a gyámhatóság dönthet úgy is hogy a helyi Családsegítő Szolgálathoz kell bevinned a gyermeked és ott Családgondozó felügyeletében megtörténhet a kapcsolattartás. A szülő engedélye nélkül nem vihetik sehova, ha kirándulni szeretné vinni csak a Te engedélyeddel teheti, ha beleegyezel. 3 éves korig sehova nem viheti a gyereket, utána ha a gyerek nem akar menni nem kényszeríthetik.

Ezt most sikerült megtudnom a helyi gyámügyön.

Ne enged!Különben is ott is láthatja a nagypapa nálad,akkor mért akar többet?Mit akar tenni a gyerekkel amit elöted nem tud,nem mer meg csinálni a picivel.Mért is vinnié el a Te gyeremekedet ha Te nem akarod,mi az,hogy Ő akarja meg szabni az apai apa,hogy el-e viheti!A gyámhatóság max 2 hetente 1órát fog kiszabni,és ne írj olyan papírt alá,hogy elviheti a babát,nem vagy köteles odaadni 3 éves kóráig!!Kérj felügyeletet a láthatás alat,gyámügyis,családvédelmis személyt!Söt nem muszáj ott fogadnod a nagypapát nálatok legyen a láthatás a gyámügyön,családvédelmiseknél!Ne hagyd magad!!

Hányok az ilyen minden lébe 2 kanál undoritó nagyszülőktől.Nekik kell alkalmazkodni,és nem neked!A Te gyerekedről van szó,és nem az Ővékéről!!Látni láthatják de a szabájokat Te diktálod!

Én már tapasztalt vagyok ebben a kérdéseben sajnos:(

33 éves család anya

2010. márc. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az utolsóval azért nem értek egyet. Most nem azért, de ha rendes a nagypapa, akkor miért ne láthatná és miért csak kéthetente 1 órát???? Mi ebben a jó? Az apja rá sem hederít, legalább a papája rendes vele. Nekem nagyon jó a viszonyom a nagyszüleimmel, baba koromban is voltam náluk, nagyon jól éreztem magam mindig. Az én szüleim nem váltak el, de ha elváltak volna ás ráadásul az egyik fél nem lenne kíváncsi rám, akkor bizony most is meghálálnám, hogy legalább a papa ott volt. Nem értem mi ezzel a gond. Hadd legyen az unokával, nekik is ugyanakkora öröm, mint a szülőknek.

Persze, ha a papa egy szemét és így akar kitolni mindenkivel az más téma, de nehogymár ne mehessen el egy rendes ember meglátogatni az unokát. A gyereknek is az a jó, ha családban van! Gondold végig kérdező a helyzetet, ha rendes a papa akkor semmi gond :)

2010. márc. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Te ezt nem érted rendesen!Mert itt a gyámügy dönt általában így ahogy leírtam.És utána kellene nézni,hogy mit írnak a jogi fórumokban.A család a gyerekeket,és a szülőket jelenti,nagyszülő az csak egy rokon ennyi.És mindig a szülőké az utolsó szó.Ki mondta,hogy nem láthatja a nagypapa a babát?Olvasd már el!!Köszi!!Itt különbem sem érdekel senkit,hogy kik kit szeret!!A nagypapa érdeke az alkalmazkodás is!Menjen bíróságra,és akkor?Úgy sem éri el a célját!!
2010. márc. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Na pont ezaz, mindenki csak jogokat olvas, gyámügy, meg bíróság, de a valódi érzelmekkel és értékekkel senki sem foglalkozik, csak kinek mihez van joga :( Érthetetlen a világ :(
2010. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért nem engedném el vele, mert attól, hogy kb. 3 havonta idejön 1 óra hosszára, még nem ismeri meg úgy a lányom, hogy szívesen vele lenne. 50 km-el arrébb lakik. Egyébként egyedül van, elvált a "nagymamától" Még konkrétan nem kérte, hogy elvihesse, csak utalgatott rá, ha én visszamegyek dolgozni, akkor majd megy hozzá az unoka.
2010. márc. 21. 19:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyobb lesz,és menni akar a lányod enged!De még pici,és kiszolgáltatott addig ne enged!!Ne félj ha fenyegetőzik,mert nincs miért, ahogy leírtam neked,én vagy 3 dik válaszadó úgy cselekedje mindig a gyermeked érdekeid nézd!Joga van látni a nagypapának,de neked mind a gyermeked gyámjának jogodba áll nemet mondani!!Te ismered gyermeked,és egy jó édesanya ként cselekszel!!A gyereknek elsősorban rád van szüksége,főleg ha ilyen ritka a nagypapa látogatása!!
2010. márc. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A törvény szerint a nagyszülőkre ugyanaz a láthatási jog vonatkozik, mint a szülőre.

Vagyis, ha a gyerkőc betöltötte a 3. életévét és a nagypapa kérvényezi, akár kéthetente egy hétvégét is "megítélhetnek" neki.

149/1997-es kormányrendelet tartalmazza.

2010. márc. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
11:32-es nem egészen jól tudod!!Mert én át mentem ezen,és tudom mivel jár!!Tévedsz abba hogy 2 hetente 1 hétvége a nagyszülőké ilyenről nem is hallottam.Én úgy tudom ügyvéd,családvédelmis,és gyámügyis.Max 2 hetente 1-2 óra jár a nagyszülőknek a nevelő szülö kérheti azt,hogy családvédelmis,vagy gyámügyis jelen legyen,és meg is fogják itélni.Mivel a nevelő szülü a gyám is egyben Ő felelőssége hogy a gyereke nem károsodjon semmilyen mértékben!!
2010. márc. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!