Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tanácsot szeretnék kérni, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanácsot szeretnék kérni, mit tegyek, hogy a párom észhez térjen?

Figyelt kérdés

7éve vagyunk együtt,van 2 gyerekünk.Nagyon szeretem,de tönkreteszi az életét,az életünket a nemtörödömséggel.

Nincs egy olyan munkahely ami neki jó lenne.Mindig talál valamit ami miatt otthagyja.Régebben nem volt ilyen.Volt hogy fél évig,de volt hogy 2 évig is elvolt egy munkahelyen.De mindig volt munkája.

De olyan szinten eldurvult ez a viselkedése,(ö szerinte büszkeség miatt nem marad)hogy dolgozik 1-2 hetet,hónapot és kilép,itthon van hetekig.De nem is zavartatja magát.Élvezi,hogy itthon van,és nem csinál semmit.

Már annyiszor mondtam,hogy el fogja érni,hogy elhagyom.Nem hatja meg.Olyanokat mond,hogy egyszer találok egy gazdag pasit és lelépek.Bántó.

Itthon se segit,mindig minden alól próbál kibújni.

Rengeteget gondolkoztam,mit tegyek.Eddig úgy voltam vele,én választottam,kitartok mellette.

De nem akarom,hogy ebben nöljenek fel a gyerekek,hogy az apjuk egy link alak.

Mit tanácsoltok?

Egy elkeseredtt nö


2012. nov. 15. 13:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer utoljára mond elneki, hogy vagy eláll dolgozni, vagy magára marad. Igy te megadod neki az utolsó utáni esélyt is és elmondhatod, hogy MINDENT megpróbáltál.

Ha ugyan azt csinálja amit eddig, akkor szépen költözz.

Nem értettem soha az ilyen embereket... Persze senki nem szereti, ha csicskának nézik. De akkor úgy kellett volna alakitania mindenkinek az életét, hogy erre nekerüljön sor...

2012. nov. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem el hogy korábban más volt. A párod mindig is ilyen volt, csak most hogy oda kellene tennie magát a gyerekek miatt jobban kiéleződött ez. Én személy szerint úgy gondolom hogy az ilyen típusú emberek soha de soha nem változnak meg. Ezt vagy elfogadod, vagy elhagyod, de ő link lesz míg él.
2012. nov. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben kivenném a gyereket egy hétre és elköltöznék, de várnám, hogy visszahívjon. Így majd megijed és hátha változtat.
2012. nov. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 AB.ka ***** válasza:

Kedves Kérdező! Messze laknak a szüleid?

Mert ha a közelben, akkor élne az a verzió, hogy az ovit megtartanád a nagylánynak még az idén. (Kevesebb a változás!) Ha ez nem működik, a 3,5 éves még könnyebben alkalmazkodik. Mondd neki, hogy találtál egy szuperebb ovit! (Ahol szebbek a játékok, az udvar, aranyosabb az óvónéni, vagy ő okosabb lehet, nyelvet is tanulhat...ezt persze mérd fel előre.) Gondolom te is oda jártál?

Sokat beszélgess a naggyal, csupa pozitív dologgal erősítsd meg, akkor előrelépésnek, jó dolognak fogja tartani az oviváltást.

Esetleg ez átmenetileg szükséges, míg apa talál jó munkát.


Jól mondja az előttem szóló, apát először csak ijeszd meg, tégy egy próba-elköltözést.

Szüleiddel beszéld meg, hogy a gyerekeknek azt mondjátok "kicsit nyaraltok, kirándultok, vendégségbe mentek" a mamáékhoz nem sokáig! Akkor mamáék többet tudnak anyának segíteni...átmenetileg. Ilyesmit kitaláltok, ami igaz is, és nem élik meg tragédiaként a kicsik. Hanem "jó mókaként", újdonságként. Fő a tálalás, és együtt vagytok, ez a lényeg. Mindenki örüljön a változásnak! Apát is láthatják bármikor. (Ha akarja!)

Ha szerencséd van, apa ráeszmél pár dologra, és változik.

Legyél hajthatatlan, és csak kőkemény feltételekkel menj vissza, akkor is még kéresd magad! Kaparjon csak kicsit, ha tud. Ha nem érdekli, és nem küzd értetek... akkor ennyi volt, beadod a gyermekelhelyezési pert.

Ha visszamész, a gyerekekkel ezt nem játszhatod el hetente! Akkor vesztettél, és a párod azt csinál veled, amit akar.

Ha nem jönne be ez a lecke, és neki jó család és felelősség nélkül is, akkor meg azért van szerencséd, mert idejében ki tudsz lépni. (Munka nélkül hogy fogja eltartani magát? Ő is megy a szüleihez?) Hitel van a házon? Közüzemi díjak kinek a nevén vannak? Ilyenekre is gondolj, hogy nem fogja fizetni.

Ha nagyobbak lesznek a gyerekek, jóval nehezebb lesz lépned, a suli is kötöttebb, most még anyásabbak is... Munkahely nélkül el se veheti tőled őket. Te meg GYED-en vagy + családi. A semmitől több.

Szorítok neked, hogy sikerüljön. 2 pici gyerekkel nem könnyű, de nem kell hozzá még egy harmadik "nagy gyerek".

Szerencséd, hogy a szüleid segítenek. Ott sem lesz egyszerű, de talán ettől jobb.

Próbáld meg! Ne keseredj el, ettől vannak jóval rosszabb és kilátástalanabb helyzetek is. Mindig arra gondolj, hogy erős vagy, meg tudod csinálni, ha kell egyedül is.


Ui.: Ha büdös a bili, mindegy, meddig szagolgatod, illatosabb nem lesz! Legalább te gondolkodsz szülőként... légy nagyon erős, határozott, ne keseredj el.

A gazdag pasi meg felejtős.

Ha ez a kapcsolatod nem működik, majd találsz olyant, aki tisztel, szeret, a tenyerén hordoz...gyerekestül. Nem kell ahhoz feltétlen gazdagnak lennie. Elég, ha normálisan akar élni és dolgozni. A gyerekeknek tudsz ettől jobb mintát mutatni. Nem kell mindenáron ragaszkodni a családhoz, ha az nem működik. Legközelebb észre fogod venni, az biztos, tapasztaltabb lettél.

Sok sikert!

2012. nov. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyesmi hozzáállás kérdése. Ha valakinek büdös a munka, akkor annak hiába beszél apja-anyja, hiába lesz feleség, gyerekek, akkor is kihúzza magát lehetőleg minden fáradozás alól. Addig, amíg van kit pumpolnia, amíg a szülei segítik, a felesége dolgozik, vagy segélyeket kap, addig nem fog változni.
2012. nov. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Nagyon jól esnek,megerösít abban,hogy jól döntök.Mert haza költözök.

Remélem csak ideiglenesen.Nagyon bízok abban,hogy összekapja magát,felnö a feladathoz.

A szívem szakadt meg,amikor közöltem vele.Nagyon szeretem,de úgy érzem most sokalltam be.Nem szeretném,ha a gyerekek ezt látnák,hogy az apjuk csak van.

Természetesen bármikor jöhet meglátogatni a gyerekeket,engem is.De eddig még a büszkesége erösebb.Nem akar jönni,majd telefonon tartja a kapcsolatot.Remélem ebben is változni fog.Ennyire büszke már nem lehet!?

Összetörtem öt is lelkileg ezzel a döntésemmel,de úgy érzem,hogy idövel neki is a hasznára fog válni,talán még a kapcsolatunknak is jót tesz.

2012. nov. 16. 07:28
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek veled. ez a sokk vagy helyrerázza és rendbeteszi a dolgait, vagy kiderül, hogy ezt jókor lépted meg, mert később sem változott volna semmi
2012. nov. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát ja.


Én voltam az aki írt a sógoráról. Nos annyit megemlítenék, hogy neki is volt menyasszonya, aki folyton próbált a lelkére hatni. A vége az lett, hogy ő rakta ki szegény lányt, mert állítása szerint az idegeire ment. A lány azóta új életet kezdett és most esze ágában sincs visszamenni hozzá, pedig a sógorom próbálkozott visszacsalni, mert hát mégiscsak kell aki takarít, meg mosogat. (Kocsiban elhangzott mondta: "Jó, hogy jössz, mert felgyűlt a mosatlan.") Egyedül van, és ettől még hülyébb a sógorom. Azóta győzködi magát, hogy ők milyen rossz pár voltak, és sehogy sem jöttek ki egymással, meg őt sosem értette meg ő sem bla bla.


Persze hathat a sokk, de lényegében az is megeshet, hogy lesz@rja, mire meg évek múlva észbe kap, már rég boldogan élsz. Sőt, az is lehet, hogy csak azért akar majd visszakönyörögni, mert úgy neki kényelmesebb volt. Úgyhogy ne várj konkrétan arra, hogy majd két hét múlva megjavul, nyugodtan indulj el egy új önálló élet felé, mert ha várod a sokkhatást, akkor elképzelhető, hogy magaddal tolsz ki. Ha elmész, akkor vedd úgy, hogy vége, legfeljebb majd mégsem, így csak pozitívan csalódhatsz, mintha évekig vársz, hogy na másnap majd jelentkezik, hogy mindent megbánt, de mégse. Semmi garancia nincsen a sikerre, úgyhogy mindenre készülj fel. Mielőtt visszaédesgetne győződj meg róla, hogy valóban komolyan gondolja.

2012. nov. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy majd igér fűt fát amikor távol lesztek de szerintem nem fog tudni megváltozni. Ha visszamész hozzá, felesleges köröket fogsz lefutni.
2012. nov. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
65%
Persze, az elváltak rögtön a válást fogják javasolni, ez nem kétség, de a helyedben ezerszer megfontolnám és minden követ megmozgatnék.
2012. nov. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!