Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férj kötelezheti a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt férj kötelezheti a volt feleségét, hogy térjen vissza leánykori nevéhez, és ne használja tovább az övét?

Figyelt kérdés
Már 4 éve elváltak. Mi 2,5 éve vagyunk együtt a párommal ( aki a "volt férj". Sajnos az asszonyka fúr, szivat,ahogy csak tud,és még mindig a férjezett nevét használja. Ami önmagában még nem is lenne baj, de ismeretleneknek még mindig úgyis mutatkozik be,hogy xy neje. Volt,hogy nálunk keresték,sőt,olyan is, hogy egy jóbarátja ( neten keresztül ismerkedett állítólag össze vele,azt mondta,hogy ő az xy felesége. ) ide állított be,és rendezett cirkuszt,hogy itt a szerető,azaz én.Hozzáteszem,sosem voltam az, 1 évvel a válásuk után találkozutnk csak a párommal
2012. febr. 28. 16:29
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%

Tudja, hogy ezzel szívathat titeket azért csinálja. Gondolom a környezetetekben mindenki tudja miújság van akkor miért idegeskedtek rajta?

Ha elváltak és a nő még is a párod nejének mondja magát az kissé szánalmas és nem titeket minősít. Mi lenne ha levegőnek néznétek? Neki az lenne a legrosszabb...de amíg foglalkoztok vele addig produkálni fogja magát...

2012. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
65%
Van gyerek? Mert ha igen, akkor a gyerekek miatt jobb ha megtartja a neved. De ha nincs gyerek sajnos akkor is a nő dönti el vissza kéri-e a nevét, nem kötelezheti senki, hogy vegye le.
2012. febr. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Az a legnagyobb baj,hogy van egy közös gyerekük,aki most megy középiskolába. És ugye ott is minden papírt xyné néven ír alá,és el is hinti,hogy ők egy békés,boldog család. Nagyon nem jó úgy élni,hogy aki nem ismeri a szitut,csak az asszonykát,az úgy néz ránk a párommal,mintha én lennék a szerető.

Meg egyébként is jó lenne,ha nem viselné,mert jövőre szeretnénk összeházasodni,és szeretném felvenni a párom nevét.

2012. febr. 28. 16:42
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párodnak te lennél az ötödik felesége, akkor is viselhetné mind a négy volt feleség az ő nevét. Mint ahogy akkor is te lennél a felesége, ha házasságkötéskor meghagynád a saját nevedet. És ugyanúgy hazudhatná akkor is, hogy ő a feleség, ha nem használná az asszonynevét.
2012. febr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 andybunny ***** válasza:
60%

Úhh te szegény!! Az a baj, hogy ez az exnej tipus addig fogaj ezt csinálni amíg egy picit is értesül róla hogy ez téged zavar. Én is elvált hapival élek együtt 4 éve, szerencsére nálunk visszaadta a nevét, párom megbeszélte vele a válásnál, hogy ha elválak akkor a nevét se viselje. Szerintem ez is a normális. Szóval, sajnos ha ilyen csökkent még 4 év után is akkor sajnos ez nem fog változni egyhamar:( Nehéz de kapcsolj ki, mert ez csak arra megy hogy a ti kapcsolatotok ne legyen felhőtlen...HA papíron vissza is adná akkor is tudna ezzel szemétkedni, ha zavar téged.

Hidd el akinek fontosak vagytok biztos elitéli és kiröhögi , hogy szánalmas. Tedd te is ezt:D

2012. febr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem kötelezheti arra, hogy visszavegye a lánykori nevét, ez biztos. Bár szerintem a problémáitokat ez sem oldaná meg. Amúgy szerintem sosem ennyire fekete-fehér a dolog, mint ahogyan te most leírtad, mindig vannak árnyalatok, mindig vannak hibái mindkét, esetetekben mindhárom félnek. Ha most Ő írna ide, hogy el akarjátok venni a nevét, valószínűleg ugyanolyan sajnálkozó válaszokat kapna, mint te most.
2012. febr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
67%
Ha jogerősen börtön büntetésre ítélik, megpróbálja leszúrni a férjét, újra férjhez megy, vagy ilyen hasonlóan durva okok miatt veszíti el csak a nevét. Amúgy addig viseli, amíg tetszik neki. Ami mellesleg szerintem egy felháborító fszság, mint egy rakás más törvény.
2012. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
77%

Még akkor sem veszíti el feltétlenül a nevét, ha újra férjhez megy. Nem tudom, hogy minden névvariációnál így van-e, de én megtartottam az első férjem nevét, természetesen az Ő engedélyével.

3 gyerek után váltunk el, és amikor évek múlva újra férjhez mentem, a gyerekek azt kérték, tartsam meg a nevemet, hogy egyformán hívjanak minket. Mivel nem voltam "né", hanem a férjem családnevét vettem fel a keresztnevem elé, így megtarthattam a második házasságomban is. Hivatalosan senki sem kérte a volt férjem beleegyezését. Így az első férjem Kiss Tamás, a lánykori nevem Nagy Anna, a férjes nevem Kiss Anna, holott a második férjem Gál Gábor :-)

2012. febr. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk is hasonló a helyzet, ex még Xyné Kovács Marika néven fut, én meg nem vettem fel a férjem nevét (nagyon ritka családnevem van, kötőjeles verziót meg ő nem akart).


Viszont egyszer én kavartam be véletlenül :) A férjem megkért, hogy lépjek be az e-mailjei közé és a lánya iskolájának írjak, hogy nem tud belépni az e-naplóba.

Meg is írtam a levelet (Tisztelt XY, leányom miatt írok...), majd megszokásból aláírtam a saját nevemmel. Ez le se esett, csak amikor megjött az informatikus válasza, hogy ezek szerint rossz név van a rendszerükbe a tanuló "anyja neve" rubrikába, de köszönettel átjavították.


Kapkodás, hogy bocsi, nem vagyok az anyja, csak elbambultam, írjátok már vissza a vér szerintit, mert itt nagy balhé lesz...Férjem kétszer lesápadt, de végül ő is röhögött rajta, hogy egy elbénázott e-maillel majdnem lett egy gyerekem :))

2012. febr. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
85%

Nem ostobaság az a törvény, gondoljatok csak bele: egy nő éveken keresztül felépíti a karrierjét, kapcsolatrendszerét egy bizonyos néven, publikál, stb., majd jön a férj és kötelezi, hogy vegyen vissza egy olyan nevet, amit senki nem ismer... Számomra sokkal logikusabb, ha a nő megtartja azt a nevet, amit használt, amin megismerték a munkában, közéletben (én is ilyen helyzetben vagyok).


A kérdező esetében pedig nem a néven múlik a dolog! Ott a feleség szimplán rosszindulatú, vagy talán még bolond is egy kicsit.

2012. febr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!