Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férj kötelezheti a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt férj kötelezheti a volt feleségét, hogy térjen vissza leánykori nevéhez, és ne használja tovább az övét?

Figyelt kérdés
Már 4 éve elváltak. Mi 2,5 éve vagyunk együtt a párommal ( aki a "volt férj". Sajnos az asszonyka fúr, szivat,ahogy csak tud,és még mindig a férjezett nevét használja. Ami önmagában még nem is lenne baj, de ismeretleneknek még mindig úgyis mutatkozik be,hogy xy neje. Volt,hogy nálunk keresték,sőt,olyan is, hogy egy jóbarátja ( neten keresztül ismerkedett állítólag össze vele,azt mondta,hogy ő az xy felesége. ) ide állított be,és rendezett cirkuszt,hogy itt a szerető,azaz én.Hozzáteszem,sosem voltam az, 1 évvel a válásuk után találkozutnk csak a párommal
2012. febr. 28. 16:29
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
68%
utolsóval értek egyet, amikor felveszünk egy nevet, azonosulunk vele, vannak laza névváltók váláskor, házasságkor és van aki nehezebben engedi el vagy el sem akarja engedni a nevét. Exnej rosszindulatú, lehet h a gyerek miatt sem akarja leadni, de szerintem a párodat sem tudta még elengedni igazán, ezzel max annyit kezdhettek, hogy igyekeztek nem tudomást venni róla.Én még csak 2 éve viselem a férjem vezetéknevét,de már idegen a saját lánykorim, nem valószínű hogy leadnám válás esetén sem, ilyen szempontból örülök hogy nem kötelezhet senki rá.
2012. febr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim válasza:
27%
Nekünk szerencsénk volt! Kb 2 év után bírósági perbe keveredtek egy régi ügy miatt a párom és az exe. Ekkor tanácsoltuk neki, hogy vegye vissza a leánykori nevét és vissza is vette. De addig a tanárok is azt tudták, hogy ők tökéletes boldogságba élnek házasságban.
2012. febr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
68%
Én is csak amiatt tartanám meg, ha csak azon a néven ismernek sokan. Na meg pénz is ám az a sok iratcsere!Amúgy nem bírnám hordaniaz elvált férjem nevét, sértő. Érdekes, hogy más nem így van. Valami haszna kell legyen a dologból. Én inkább fel sem vettem, és milyen jól tettem! Ki sem tudnám most mondani a nevem, ha az férjem-né lenne :D
2012. febr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
51%
Nem kötelezhet rá senki. Más kérdés, hogy ha már odáig jutunk hogy elváljunk, eszemben sem lenne továbbra is a volt férj nevét viselni, hiszen már nincs hozzá közöm, nekem meg van saját nevem. Nekem kimondottan visszatetsző ha válás után a nő - mintha mi sem történt volna - az exe nevén díszeleg. Ráadásul kellemetlen félreértésekre adhat okot.
2012. febr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
46%
17:44 vagyok. Természetesen nem "né"-s verzióban használom, itt arról van szó elsősorban, ha kötőjelesen, vagy teljes egészében a férj nevét vette fel valaki... Tehát mondjuk Kiss Géza felesége Tóth Jolánból lett Kiss-Tóth, vagy Tóth-Kiss vagy Kiss Jolán. Né-s verzióban én sem tartanám meg, de én kötőjelesen használom, a részemmé vált a nevem, így ismernek, ezen a néven publikálok. Akkor is megtartanám, ha újra férjhez mennék! Tudom, van, akinek ez fura, de én abszolút így gondolom, és örülök, hogy a (lassan volt) férjem ebbe nem szólhat bele (pedig szeretne!)
2012. febr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
85%

Egyetlen esetben kötelezheti a jelenlegi családjogi törvény szerint: hogyha az asszony az életére tör, és ezért letöltendőt is kap.


Egy jogász tanonc

2012. febr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
45%
én a Kiss Jolán verzióval élek, ezért gondolom hogy válás után már nem szeretnék Tóth Jolán lenni, ha mindenki Kiss-ként ismer. az XY-né más tészta, de úgy fel sem vettem volna.
2012. febr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
A Kiss Jolános verzió nem zavarna,de ő még mindig xyné-ként fut :(
2012. febr. 29. 11:29
 19/37 anonim ***** válasza:
32%
Anyakönyvvezető vagyok. Már 2010. óta húzódik a dolog, hogy az exfeleség ne tarthassa meg a férjezett nevét. Ennek pont az az oka, hogy ne legyen két egyforma névvel rendelkező volt és "jelenlegi" feleség. Talán jövőre lesz is belőle valami. Addig is kitartás. Egyetértek azzal, hogy a megváltoztatott névvel azonosulni kell, és nehéz akkor, amikor születésünktől fogva élünk egy névvel. De a másik oldalról nézve 1. nem kötelező a névváltoztatás, férjezetten is viselhető a leánykori név, 2. a válásnak a "névválás" is a következménye. Ezt is tudomásul kell venni. Ráadásul, ha valaki új életet akar kezdeni, akkor könnyebb a saját nevével, mintegy tiszta lappal.
2012. febr. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
64%

Nem értek egyet az előző hozzászólóval. Életemnek pont abban a szakaszában viseltem a férjezett nevemet, amikor a karrieremet építettem fel. És ezen a néven építettem fel.

Két azonos néven ne szerepeljenek emberek? Hány Kovács Jánosné él az országban, akik nem ugyanannak a Kovács Jánosnak voltak a feleségei? Vagy mondjuk apa-fia névazonosság hány van? Ennyi erővel hozhatnának olyan törvényt is, hogy ne legyen egy családon belül azonos név, mert össze lehet keverni őket!

A nevem a nevem, és ahhoz foggal-körömmel ragaszkodom.

Van egy jó példám erre (bár nem magyar példa): Agatha Christie. Ezen a néven írta a könyveit, majd elvált, újra férjhez ment, mégis megtartotta a nevét. Mi lett volna, ha mondjuk 20 könyv után egyszer csak Agatha Mallowan néven kezdett volna írni? Senki nem tudta volna, hogy az ő, az utókor számára is komoly problémát jelentett volna! Én a nevem mögé nagyon sokat letettem, sok mindent felépítettem, nem szeretném, ha bárki elvenné tőlem!

2012. febr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!