Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férj kötelezheti a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt férj kötelezheti a volt feleségét, hogy térjen vissza leánykori nevéhez, és ne használja tovább az övét?

Figyelt kérdés
Már 4 éve elváltak. Mi 2,5 éve vagyunk együtt a párommal ( aki a "volt férj". Sajnos az asszonyka fúr, szivat,ahogy csak tud,és még mindig a férjezett nevét használja. Ami önmagában még nem is lenne baj, de ismeretleneknek még mindig úgyis mutatkozik be,hogy xy neje. Volt,hogy nálunk keresték,sőt,olyan is, hogy egy jóbarátja ( neten keresztül ismerkedett állítólag össze vele,azt mondta,hogy ő az xy felesége. ) ide állított be,és rendezett cirkuszt,hogy itt a szerető,azaz én.Hozzáteszem,sosem voltam az, 1 évvel a válásuk után találkozutnk csak a párommal
2012. febr. 28. 16:29
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
37%
ez kb olyan fejetlenséghez vezetne mint ismerősöméknél, ahol a család kötőjelesen volt mondjuk Kiss-Tóth, de ebből mindkettő apu vezetékneve, elváltak, apu újranősült, felvette új feleség vezetéknevét kötőjelesen (elhagyva a saját kötőjelese 2. tagját): Kiss-Nagy és ezzel egy időben kötelezni akarta anyut, hogy adja le a nevét. Ha elérte volna, lenne anyu a leánykori nevén Kovács a lányával Kiss-Tóth-tal és valahol egy exférj Kiss-Nagy. Ki issza meg a levét? A gyerek, akinek egyik hozzátartozóját sem hívják úgy, mint őt. Na ezért ragaszkodik anyu az exférj nevéhez. Ilyen is van.
2012. febr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem itt nem arról van szó a többségnél, hogy így épíített karriert. Melyik cég vagy bárki más ember ne tudná elfogadni, hogy megvátlozott valakinek a neve?? Itt szerintem az van, hogy a legtöbben szégyellik a válást, mert talán ,megtörne a szigorú/ talpraesett üzletasszony imázsa. Egyébként is ismeri mindenki a keresztnevét a másiknak és az által tudható kiről van szó.

Én pl Kissné x y vagyok, ha elválnék, akkor is tudná mindenki hogy ki vagyok. Az aki meg karrier épít, az biztos nem kiss jánosnéként építi a karrierjét, hanem szabó anna ként. Anyakönyvezetővel értek egyet

2012. febr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Bizony van olyan, aki Kiss Jánosnéként épít karriert és nem Szabó Annaként.

Az unokatestvérem is "Kiss Jánosnéként" épített karriert. Amikor elvált megtartotta a férjezett nevét:

- minden ügyfele a férjezett nevén ismerte, egyiküknek sincs semmi köze ahhoz, hogy ő elvált időközben

- nem akarta az összes ügyfele összes meghatalmazását névváltoztatás miatt kicserélni, ezek miatt új bejelentéseket tenni a hatóságokhoz

- nem akart a gyerekeitől eltérő vezetéknevet, nem a gyerekektől vált el

- nem akarta az összes vállalkozási papírját, az iratait, forgalmiját, stb kicseréltetni


Az pedig egyáltalán nem biztos, hogy mrBigne anyakönyvvezető. Egy elvált apuka, akinek gondjai vannak a volt feleségével:

"A kérdező kommentje:


Ez az összeg úgy jön ki, hogy benne van a jutalom. De még az a ruhapénz is, amit kizárólag zöld munkaruhára kell költeni. Mindenből számítják a 20%-ot


# 27/90 Időpont tegnap 13:47"


és


"A kérdező kommentje:


Szeretném tisztázni még egyszer, hogy a "hazavitt" fizetésem nem 600 eFt. Havonta 350-380 eFt a fizetésem. Ehhez jön még a túlóra, ami szerencsétlen esetben lehet hóközi kifizetésű, és ha nem éri el a 20 % a minimum összeget, ami 45 000 Ft (?!), ilyenkor a Gyt 130-140 eFt között van. És ilyenkor előfordul az, hogy 70 eFt túlórapénzből 45 eFt Gyt, én meg 25 eFt-ért túlóráztam. De a túlóra elvárt. Az a szerencsésebb eset, mikor hozzácsapják a fizetéshez. Meg az egyéb juttatásokból levont Gyt, ami felháborít pl. az önkéntes magánnyugdíj pénztári tagságom, amit a munkáltatóm fizet, de effektive nem jövedelem, de abból is vonnak Gyt-t. Hogy a ruhapénzből, amit munkaruházati számlával kell igazolni miért vonnak azt meg már tényleg nem értem, de ez a legkevesebb. Miért? Na meg persze a jutalom, amit általában két bontásban kapunk, és az alapfizetésem fele. Na amikor ezt van, akkor a 20 % Gyt kapásból 150 eFt. És ami meg igazságtalan, hogy a családon belüli gyerek adókedvezmény 20 %-át is viszi a nagytesó. (Ezt nem tudtam már jobban megfogalmazni, de szeretem mindkettőt)


# 88/90 Időpont ma 10:13 Privát üzenet"


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__27..


Nem hinném, hogy az anyakönyvvezetők kizárólag zöld munkaruhát vehetnek és a gyerektartásra levont 20% 110-120ezer forint lenne. Egy anyakönyvvezető ma Magyarországon nettó 550-600 ezer forintot keresne, úgy hogy 1 éve dolgozik a jelenlegi munkahelyén és azelőtt feleennyit keresett: "A kérdező kommentje:


A 20 % van érvényben. Pont. Én fix összeget szerettem volna. Egy éve van új munkahelyem. Tavaly még jó volt a havi 50-55eFt. Most meg már semmi sem elég.


# 44/90 Időpont tegnap 14:24"

Inkább sértett apuka, mint anyakönyvvezető.

2012. febr. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell fene nagy karrierre gondolni! Én pl. újságíró vagyok, több száz cikket publikáltam a férjezett nevemen, ami így, kötőjelesen egyedi, tudomásom szerint nincs belőle még egy az országban. Nem szeretnék egyik napról a másikra új néven írni, ráadásul a lánykori nevemen van más újságíró is, tehát teljesen meg kellene változtatnom, hogy ne keverjenek össze vele.

De ha bármilyen más munkakörben dolgoznék, akkor sem szeretném megkavarni pl. az ügyfélkörömet azzal, hogy egyik napról a másikra más a nevem.

2012. febr. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
23%

Ha férfi lennék az agyamat is felcseszné, hogy egy olyan viseli a nevem, akihez jogilag már semmi közöm.

Szóval én pártolom, hogy váláskor a név is változzon.

2012. febr. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
81%
És az nem cseszné az agyad, hogy a gyerekedet neveli, aki szintén a nevedet viseli? Talán, ha megszülni joga volt, akkor ahhoz is joga van, hogy a gyerekével azonos nevet viseljen!
2012. febr. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Sehol nem látom, hogy gyerek is lenne..
2012. febr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:


Az a legnagyobb baj,hogy van egy közös gyerekük,aki most megy középiskolába.

2012. márc. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, de hogy jön ehhez a gyerek? (Tőlem kérdezted ezt a gyerek dolgot), kb. megint úgy van írva ez a gyereket szültél dolog, mintha ez mindenre kiterjedne. Könyörgöm, mi a franc köze van a te nevednek a gyereked nevéhez? Azt is választhattátok volna, hogy az anya nevét viselje a gyerek és azt is, hogy ne vedd fel a férjed nevét.

Az természetes, hogy a gyerek megtartja a nevét, de csak azért mert én szültem azt a gyereket miért kéne egy olyan ember nevét viselnem, akivel már jogilag nem tartozunk össze? Másrészről ha az anya nevét viselné a gyerek és a férj venné fel a feleség nevét, akkor ugyanezen az elven megkérdezhetnénk, hogy ha már megcsinálta, akkor viselhesse. Ebben is több összefüggés lenne, mint amit te mondtál, mert a gyerekek általában az apjuk nevét viselik.

2012. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Úgy jön ehhez a gyerek, hogy a spermádat se tudod már visszavenni utólag, mintha mi sem történt volna... A házasság is megtörtént, nem lehet meg nem történtté tenni, bárhogy szeretnénk is. A gyerekem apjához mindig is közöm lesz: mivel megszültem a gyerekét, és bármit teszek is, ő az apja, kitörölhetetlenül és visszavonhatatlanul, örökre. És igen, a férjnek is joga van a válás után viselni a feleség nevét, ha a házasságkor felvette azt.
2012. márc. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!