Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mindenki azt tanácsolja, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki azt tanácsolja, hogy váljak el, nekem mégsem megy. Miért?

Figyelt kérdés

Sok emberrel, baráttal, rokonokkal beszéltem a kapcsolatomról, mert nem vagyok benne boldog. Mindenki azt tanácsolta, hogy váljak el, sőt általában azt kérdezték, hogy akkor miért nem váltatok még el. Most már mi is belátjuk, hogy ez lenne a helyes megoldás, de valahogy mégsem megy. Pedig már ki is mondtuk egyszer, hogy ok, akkor vége és váljunk el, de aztán inkább tovább próbálkoztunk megint.

Szerelemről már szó sincs. A férjem saját bevallása szerint ő nem is volt szerelmes, de azért szeretett. Én szerelmes voltam, de már nem vagyok.

Miért nem vagyunk képesek elválni?



2012. aug. 17. 08:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak ti tudjátok.

De van pár ötletem.

- így kényelmes

- féltek a változástól

- anyagiak miatt

2012. aug. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A megszokás és a kényelem miatt nem váltok! Vagy esetleg a gyerek(ek) miatt?
2012. aug. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

1. félsz a magánytól és hogy nem találsz jobbat - pedig a társas magánynál nincs rosszabb

2. még mindig reménykedsz, hogy megváltozik, pedig nem fog - a szeretet pont arról szól, hogy olyannak szereted, amilyen

3. túlzott benned a megfelelési kényszer, félsz attól, hogy mások előtt magyarázkodnod kell, hogy a hátad mögött összesúgnak, hogy elvált vagy, ráadásul a válás annak beismerése lenne, hogy kudarcot vallottál (amig "próbálkoztok", addig nincs kudarc)

2012. aug. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Azért, mert még úgy gondoljátok, hogy jobb a biztos rossz, mint a bizonytalan jó.


Majd ha elváltatok és eltelik egy kis idő, akkor rájöttök, hogy talán korábban kellett volna. Ahogy leírtad, csak nyűglődtök egymás mellett, közben telnek a drága évek, a lehetőség az életre, egy újabb, boldogabb kapcsolatra.

2012. aug. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Én azt hiszem, a gyerekeket féltem, és persze félek, hogy esetleg mégiscsak lett volna remény egyben tartani a családot. Bár, már szinte mindent megtettünk, hogy működjön a házasság. Egyébként másfél éve külföldön dolgozik, így kb olyan, mintha elváltunk volna, és látom, hogy a gyerekek néha hogy szenvednek az apjuk hiányától. Csak karácsonykor és nyáron jön haza egy két hétre.

Ha nem válunk el, akkor viszont ki kellene költöznöm nekem is, és azt sem szeretném.

2012. aug. 17. 08:42
 6/18 anonim ***** válasza:
Akkor ezért nem válsz el! Pedig még sztem az is lehet,h v vkije! Messziről jött ember azt m amit akar! És neki meg így kva kényelmes!
2012. aug. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Bevallom, én is a végsőkig próbálkoznék:)


Még annyi jutott eszembe, hogy olvastam valahol, hogy vannak olyan emberek, akikre jellemző: "Nehezen lép ki egy rosszul működő kapcsolatból"


Ha van kedvetek, ajánlok egy önismereti tesztet, elvégezhetitek és aztán meg is beszélhetitek akár.

Az önismeret mélyülése segíti a döntéseteket és aztán meglátjátok van-e még lehetőség a kapcsolatotokban?


Itt az oldal (érdemes a több kérdéses verziót végigcsinálni) :)

[link]


Biztos van több is, de nekem ez a kedvencem, egyszerű, mégis komoly összefüggések, és sokat segített mások és önmagam elfogadásában:)

2012. aug. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Azért mert CHUCK NORRIS azt akarja hogy ne válj el, amíg így van addig sajnos nem tudsz elválni. Még ha egyikőtök meg is hal a másik akkor is házas marad minden okiraton csak mert neki úgy tetszik. Várj és reménykedj hogy egyszer megváltozik az akarata.
2012. aug. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ez érdekes ötlet.

Egyébként beszéltünk már a válásról. És a legfőbb indokom a sok rossz élmény mellett, hogy mellette nem olyan ember lettem, amilyen akartam. Mióta kinn él, azóta érzem, hogy megváltoztam, és megint képes vagyok meglátni az apróbb boldogságot és sokkal nyugodtabb, türelmesebb is lettem. De mindenképpen meg fogom nézni az oldalt.

2012. aug. 17. 09:05
 10/18 anonim ***** válasza:
Mintha az utolsó soraid én mondtam volna. Én is itt tartok , hogy évek óta nyűglődünk és úgy érzem nem az az ember vagyok aki lenni karok. Ha hazajön mindig feszült leszek türelmetlen ideges, pedig egy roppant nyugis , türelmes nő vagyok. Ha nincs mellettem önmagam vagyok, mégsem "tudok" elválni. Gyerekek vannak és nem akarok velük kitolni pedig tudom így se jó nekik. Ha kimondanánk a válást mindkettőnk családja fellélegezne és a barátok is hogy végre. Én félek az új egyedüli élettől. Hogy hiába vagyok fiatal, kinek kell egy elvált két gyerekes nő. Meg hogy fogok tudni egyedül szembenézni a hétköznapi nehézségekkel.
2012. aug. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!