Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tanácsolja mindenki itt...

Miért tanácsolja mindenki itt azt, hogy hagyd ott a pasidat, mert az egy?

Figyelt kérdés

Sok olyan kérdést olvasok,amiben valaki tanácsot kér, közte és a pasija között lévő megromlott, ellaposodott kapcsolat helyrehozásáról, vagy szimplán csak tanácsot kér egy adott szituáció igazságáról. Mindenhol azt olvasom, hogy hagyd ott, még most, mert a pasid egy önző..nem szeret.. stb válaszok.

Ha minden kapcsolat minden kisebb-nagyobb okok miatt véget érne, akkor kérdezem én, hogy egyáltalán lennének-e kapcsolatok? Mert olyan kapcsolat nagyon kevés van, ahol minden klappol!


2012. jan. 5. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, nincs olyan kapcsolat, ahol minden klappol. Csakhogy van egy pont, ahol az embernek már mérlegelnie kell, hogy megmarad-e a tisztessége, az emberi tartása, van-e jövője, van-e lehetőség fejlődni, változtatni ?!


Ha többszöri próbálkozásra is ugyanazok a kételyek, problémák maradnak, akkor tényleg lépni kell - sajnos -.

2012. jan. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi pl. pitiáner dolgokon szoktunk veszekedni a férjemmel, soha nem is írtam ki ide kérdést ebben a témában.


Valószínű, hogy ez nem véletlen, mivel az emberek sem írnak ki kérdést, csak nagyobb horderejű dolgok miatt.

Amilyen kérdéseket én eddig olvastam, ott mind-mind súlyos problémákkal küzdöttek, 1-2 kivétellel nem láttam én sem megoldást a dolgokra.

2012. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
52%
Mert azért lehet mert féltenek mert volt egy ismerösöm akinek azt monták hogy hagya ott a fiut es nem hagyta ott minden ezzel balul sult el mert nem is volt igazi eskuvo gyuruje se volt es ott elt az anyanal most koltoztek el egy berhazba laknak es nem esznek semmi jot a kislanyukat is nagyon sajnalom mert o vissza szeretne menni most is az anyukaja mar el szeretne koltozni.
2012. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nekem is mindig azt tanácsolták itt hogy hagyjam ott pedig nem is olyan dolgokat írtam hogy terrorista vagy hogy minden nap szétveri a pofámat

mi nagyon szépen helyrehoztuk a kapcsolatunkat, jobban szeretjük egymást mint valaha, csak egy éve volt egy nagyon nagy válság, mert mindkettőnknek nehéz volt az a szakasz. próbára tett minket de azóta sokkal erősebb

de itt mindenki azt mondta hogy semmit nem fog változni, tuti, meg halgassak rájuk meg tapasztalat stb..

2012. jan. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hagyd ott a pasit" szöveg pontosan ugyanolyan mint a "Költözz el"..

Kényelmes székben ülve,senki nem gondolja át a helyzetet,csak dobálózik a szavakkal.

Tény,hogy van akinél már olyan durva a helyzet(verés,megalázás stb) hogy ott a legnormálisabb lépés a szakítás.De nagyon sok felesleges kérdés is van,ahol csak éppen veszekednek,vagy féltékenységi rohama van valakinek..Ott inkább le kéne ülni megbeszélni a dolgokat,és nem rögtön szakítani..

Arról nem is beszélve,hogy sok év házasságot,ha gyerek is van,nem olyan könnyű csak úgy megszakítani..


A másik gond az,hogy sokszor olyanok adnak tanácsot akik 12 évesek,és fogalmuk sincs az egészről..Ők persze hogy azt gondolják,hogy " ha Józsi bunkó velem,nyálasan smárol ott hagyom,és kész" Akkor ezt mindenki meg tudja tenni.Hagy el a pasidat és kész..


Még valamit.Épeszű ember tudja,hogy bár el lehet olvasni mások tanácsát,de megfogadni nem kell ám..Az ember inkább másik tapasztalatából tudna tanulni egy kicsit..

2012. jan. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Aki itt tesz fel olyan horderejű kérdést, hogy otthagyja-e a pasiját, férjét, feleségét, stb., az meg is érdemli a hasonló válaszokat.


Úgy gondolom, minden kapcsolat más. Azt pedig csak a válaszoló tudja, hogy pontosan milyen belülről, két mondatban nem lehet ide leírni, arról nem is beszélve, hogy az éremnek két oldala van.

2012. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a mai világban a legtöbben elmenekülnek a problémák elől, ahelyett hogy szembenéznének velük, és keresnék a megoldást. A könnyebbik megoldás az, hogy hagyd ott, válj el...stb. Én nem ezt a nézetet vallom, amíg nem tettem meg minden tőlem telhetőt, meg sem fordul a fejemben az elválás gondolata.
2012. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én ilyen választ csak gyermektelen kérdezőnek írok. Úgy is gondolom. Ha súlyos gondok vannak, addig lépjenek, amíg lehet. Így is 60% válás lesz a vége a házasságoknak, az ilyeneknek gondolom 95% körül, nem szabad családot alapítani eleve rossz kapcsolatra, mert onnan újrakezdeni már sokszor lehetetlen (több gyerek,8-10 év gyes, közös hitel,ház).
2012. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"nekem is mindig azt tanácsolták itt hogy hagyjam ott pedig nem is olyan dolgokat írtam hogy terrorista vagy hogy minden nap szétveri a pofámat "


Hm.. szerintem se nem kell, hogy terrorista legyen egy férj, se nem kell, hogy minden nap szétverje a pofámat ahhoz, hogy válás legyen ez házasságból. Borzasztó szélsőségekben beszélsz...!

2012. jan. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A fentiekkel is egyet értek, még egyet fűznék hozzá: mert ez is a fogyasztói társadalom velejárója, szerintem... Ha mindenhonnan azt hallod, hogy cseréld le a használt, megunt dolgodat, mert van egy kis hibája, kopott, vagy van újabb, akkor pont a pasiddal ne tennéd?!
2012. jan. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!