Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válnak a szüleim. Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válnak a szüleim. Hogyan bocsássak meg nekik?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok van egy hugom ő 13 éves. Én nagyon apás vagyok,én szerettem volna vele maradni.

De most hogy válnak kiderült h apu nem is az apám,csak mikor megismerkedtek anyukámmal ő a nevére vett,és ugy nevelt meg szeretett8?) mint ha tényleg az ő lánya lennék.

nem tudom mit gondljak,évekig hazudtak nekem. Anyukém is. Az igazi apám otthagyta még terhesen anyut,és lemondott rólam. Kiváncsi lennék rá is. Úgy érzem senkinek nem kellek.

Kérdeztem aput hogy akkor nem is mehetek el majd veled? Azt mondta h nem,maradjak anyánál,meg h a hugom szeret engem nagyon ne hagyjam magára. Már elköltözött itthonról,mikor jön látogatni mindig kerül engem. Nem vagyok az igazi gyereke engem minek látogasson? Úgy csinálja hogy én ne is legyek akkor még otthon


2012. febr. 16. 14:46
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Szándékosan kerül,ezt észrevettem ha jön és itthon vagyok,meg akarom ölelni de elhuzodik. Meg általába sms-t ir hugomnak hogy suli után várlak elmegyünk sütizni... már nem is jön hátha én itthon vagyok. A hugom kérdezi h én miért nem megyek velük,neki mindig azt mondja hogy mert velem is volt,de ő addig suliba volt.

Ez volt tegnap is. Én irtam neki egy sms-t hogy szerintem is jó volt sütizni. Nem kaptam rá választ. ha hívom sose veszi fel,ha irok neki nem válaszol. Nekem ez nagyon rossz. Már irtam neki h hiányzik,és szeretem. Meg hoyg engem nem érdekel hogy nem is ő az apám. Erre se válaszolt.

2012. febr. 16. 15:10
 12/35 A kérdező kommentje:
Anyukámra is haragszok. Ő mondta h sajnálja h nem mondták el az igazat,de nem gondlta hogy ha egyszer válásra kerül a sor akkor apa így fog velem viselkedni. Azt mondta ő se érti h mi történt vele,hisz eddig ugy szeretett mintha a saját gyereke lennék,és nem gondolta h az miatt mert ők elválnak velem is meg fog változni a kapcsolata.
2012. febr. 16. 15:13
 13/35 A kérdező kommentje:
Anya nem is akarta még most se elmondani az igazat,apa mondta meg mikor mondtam neki h én ha elválnak vele szeretnék maradni,és akkor mondta h itt a hugom meg h jobb lesz anyánál,és akkor mondta el h én már megvoltam anyának mikor megsimerkedtek és ezért jobb ha anyűval maradok
2012. febr. 16. 15:14
 14/35 anonim ***** válasza:
53%

Ne ítéld el a mamádat sem, hiszen még az sem biztos, hogy ő a te várható világra-jöveteleddel kapcsolatban nem is hazudott a papádnak. Meglehet, hogy a papád már akkor tudta, hogy vér szerint nem az övé vagy! Ülj le mindkettőjükkel beszélni, mondd el nekik, hogy mindkettőjüket szereted, mindkettőjükre szükséged van, és szeretnéd velük rendszeresen tartani a kapcsolatot. Kérd őket, hogy teremtsék meg azt a légkört, azt a lehetőséget, hogy a nagyiékhoz továbbra is ugyanúgy járhass, mint eddig, mert őket is szereted.

Üljetek le, és beszéljétek meg!

Ne haragudj rájuk, akkor amikor a kis családot összehozták, egész biztosan nem így tervezték, hiszen egy házasságot és gyermekeket nem időlegesre, hanem "örök életre" tervez mindenki. Ha most úgy érzik, hogy nincs tovább, még nem kell haragudni rájuk.

Üljetek le, és beszéljétek meg!

2012. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
68%
Lefutott bennem, hogy "megértelek, ez bizonyos szinten teljesen természetes," stb. Legjobb viszont, ha ezt tanácsolom: ÖNMAGUKÉRT szeresd őket, ne a hozzád való viszonyuk miatt. Ne légy önző! Nagy bátorság kell ahhoz, hogy valaki váljon. Nekik is nagyon nehéz lehet most, benneteket pedig ugyanúgy szeretnek, mint eddig. (Itt jegyezném meg, hogy nélkülük nem tudtad/tudnád magad fenntartani. Bármennyire is közhely, de légy hálás érte. Van két ember, egyik ráadásul nem is a vérrokonod, aki révén létezhetsz és ellátnak.) Továbbá legyél rájuk büszke, hogy nem voltak olyan gyávák, hogy tönkretegyék mindkettőjük (és idővel talán a ti) életét. Üljetek le beszélgetni ŐSZINTÉN. Vegyél lejjebb az énközpontúságból. Így bocsáss meg nekik.
2012. febr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Ja és mondd el apudnak, hogy neked ez mennyire kellemetlen, és szeretnéd, ha a viszonyotok nem változna. Én arra gondolok, hogy ő is nagyon zavarban lehet.
2012. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
18%

Én a helyedben örülnék neki, hogy van apám, aki sajátjaként felnevelt. Érdekes, hogy ilyen esetben mindig az válik a kedvessé, aki csak "kivert" és pát intett a mamának. De ezt betudom a korodnak.

Ez a helyzet neki is kellemetlen lehet, hogy most tudtad meg. Erre sem ártana gondolni. Ill, hogy nem biztos, hogy az az oka, hogy nem ő a vér szerinti apád. Néha nem árt magunkat belegondolni a másik helyzetébe.

A válás összezavarja az ember gondolatait, érzelmeit. Majd ha elcsitulnak a dolgok helyrebillen a családi élet. Ilyen sms-t sem írnék a helyedben, hagynám pihenni a dolgot. Addig meg lehet örülni, hogy nem élsz árvaházban, teljes családban nőhettél fel és van egy olyan ember, aki épp azért nem mondta el, mert annyira szeret, mintha a sajátja lennél. Ha a történelem ismételné önmagát te anyukád helyzetében valószínűleg pont így cselekednél, mert a megismerkedéskor és a későbbiekben azt éreznéd, hogy megfelelő apja lehet a gyermekednek. Az már más tészta, hogy semmi sem örök és egy kapcsolat bármikor tönkre mehet. Ne törj pálcát más felett!

23/N

2012. febr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
89%

Az hogy vér szerint nem az apád, istenigazából SEMMIT sem jelent. Nem attól lesz valaki jó apa, hogy megtermékenyített egy petesejtet. Egy nő sem lesz attól jó anya hogy kihordott és megszült egy babát!

Valószínűleg éppen ettől az érzéstől akartak megkímélni, mint amit most érzel.

Kérdezd meg apukádtól, hogy azért szeret-e?

2012. febr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Az igazi apámra csak azért lennék kiváncsi mert megnézném hogyan néz ki... anyának nincs róla egy fényképe se és azt se tudja hogyan néz ki. utoljára 1,5 éves koromba látta amikor aláírta a lemondo papírt h apa a nevére vehessen.


Én irtam neki h hiányzik és szeretem,és nem érdekel h nem is ő az igazi apám,de ő tökre kerül engem. Olyan rosszul esik,mert ha 14 évig bírt szeretn akkor miért váltam számára most semmivé? A hugom meg azt hiszi h apa engem is ugyanugy látogat mint őt,pedig sz.arik rám. ezt érzem,és ezt is mutatja felém.

2012. febr. 16. 15:58
 20/35 A kérdező kommentje:

de semmit nem reagált az sms-emre.


Meg hiába hívom nem veszi fel. Volt h irtam neki h mi van vele? meg irtam h jó napom volt az iskolába,meg h velem mi vanhátha érdekli... de soha semmire nemreagál. olyan rosszul esik. hiányoznak a mamámék is,de nem merek elmenni ,mert hiszen én soha nem voltam nekik igazi csalédtag. Apa így viselkedik velem,mert válnak anyával akkor ők mit szólnának?

2012. febr. 16. 16:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!