Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Normális, hogy ilyen megkesere...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy ilyen megkeseredettséget hozott elő belőlem a szüleim válása?

Figyelt kérdés
Felnőttként (25 évesen)éltem meg, ahogy szüleim házassága csődbe megy. Igazából Apu hagyta ott Anyut egy másik nő miatt. Anyut otthagyta a kistestvéreimmel, ráhagyta a házat, meg mindent és lelépett. Nagyon kiborultam ettől, ennek már több, mint egy éve amúgy. Nem tudom, hogy emiatt-e, de egyszerűen nem vágyom se párkapcsolatra, se arra, hogy családom legyen. Egyedülálló nőként élem az életem, nem tudok szerelmes lenni és iszonyatosan cinikus lettem a házasság és a család értékeivel szemben. Utálom magam, hogy ennyire megkeseredett lettem! Normális ez, hogy így kikészültem ettől??? Hogyan tudnék ebből kilábalni?
2012. jan. 1. 03:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

El kell fogadni a szülõk döntését!

Az apukad legalabb bevallotta és elismerte amit tett, nem gyava.

De az én férjem inkabb meg akar bolonditani mint, hogy bevallja van valakije.

Ettõl szörnyübb allapot nincs.

Szörnyüek lettek a férfiak.

De ne keseredjél el biztosan talalsz még rendes férfit, nem szabad igy hozzaallni a dolgokhoz.

2012. jan. 1. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
nem mindenki egyforma. Így ez alapján ne legyenek előítéleteid a férfiakkal szemben. Valóban rossz ezt megélni, de ők is csak emberek. El kell fogadni a döntéseiket, még akkor is, ha ez nem tetszik. Ha szereted őket, akkor te is azt nézed ami nekik jó. Apud őszinte volt mem cseszte át anyud, ez becsülendő, valamint az is, hogy ennyi év után nem anyagiaskodott és neki hagyta a házat. Anyudnak is jobb ha tisztán lát, mintha megcsalják, akár éveken át, otthon megy a balhé, de mégis együtt maradnak.
2012. jan. 1. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Kilábalni ... Te egy önálló ember vagy? Ugye nem tartottak el eddig? Ugye te egy felelős döntésképes ember vagy?
2012. jan. 1. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Apám megcsalta, anyámat 3 nővel meg agresszív is volt folyton.

Anyu erre elvált és apám inkább felgyújtotta a lakást, hogy a vagyon ne legyen senkié.

Szerinted akkor neked problémád van? Nincs.

Örüljön, hogy anyud megkapta a házat. Nekünk most muszáj albérletbe lakni. Na ez az igazi probléma.

2012. jan. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Teljesen érthető, hogy ezt érzed. A család az a hely, az a közeg, ahol mindenkinek joga van (lenne) biztonságban érezni magát ebben az ellenséges, kétszínű világban. Jó esetben ezt a szülők teljesen természetes "kötelességnek" érzik, amitől ráadásul boldogok, hisz önként vállalták. Az az ember árult el benneteket, akinek a legfőbb támasznak, az alapnak kellene lennie. Manapság viszont annyira természetessé vált ez a nagy "boldogsághoz való jog", hogy szinte nincs is visszatartó erő, eltűnik a becsület, a lelkiismeret. Nem írja felül a felelősségérzet a pillanatnyi kívánságokat, felnőtt emberek élnek úgy, mint a hisztis ovisok. Ezt akarom és kész. Hogy mi marad utánam, hány megnyomorított lélek, kit érdekel, nekem legyen jó. És butaság arra hivatkozni, hogy a másiknak még rosszabb. Sajnálni lehet, de attól még a te fájdalmad megmarad. Ha lehet ebből neked és a hozzád hasonló helyzetben levő lányoknak valami haszna, az annyi, hogy a saját anyutok élete által megtapasztaljátok még időben, hogy mindig fel kell készülni a rosszra is. Idővel majd kopik a fájdalom, a csalódottság amit érzel, de mindig ott lesz a fejedben egy icipici vészcsengő. Te is tudod, hogy rengeteg család hullik így szét, parancsolni pedig minden ember csak saját magának tud. Ha egy férfi szereti a családját, ott nincs az az égi tünemény akiért odadobná a boldogságukat, mert észre sem veszi. Ha viszont nem fontos neki, oda hat ló is kevés, hogy visszatartsa. És tudomásul kell venni, hogy egyre kevesebb a megbízható, szeretni tudó férfi, mivel egyre több apa él így, nincs is kiről levenni a mintát. Ugyanezért kell viszont nagyon megbecsülni azt az embert, aki kisebb hibákkal ugyan rendelkezik, de alapjaiban egy jó ember. Ezt viszont nyugodtan hidd el, hogy ilyenek is vannak még szép számmal, hála a magas égnek. Na előttük le a kalappal! És kívánom, hogy találj magadnak egy ilyen fiút, aki segít visszaszerezni a férfiakba vetett hitedet! BUÉK!
2012. jan. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ma 4:54-esnek! 24 éves koromig egyetemista voltam, koleszban laktam, ösztöndíjakból, diákhitelből és néha ha az órarendem engedte diákmunkából éltem. Esetleg, ha nagyon nem volt pénzem, a szüleim kisegítettek. Ez ha eltartásnak számít akkor igen, 24 éves koromig eltartottak. 2 éve dolgozom és albérletben lakom. Mondhatom magam anyagilag önállónak, mert fent tudom tartani magam, de érzelmileg mindig is fontos volt számomra a család.

A 12:14-esnek nagyon köszönöm a választ! Ráéreztél, hogy min megyek keresztül. Ez az oldal névtelen, de ha az életben mesélek valakinek erről (megjegyzem nem nagyon szoktam erről beszélni, mert igazából szégyenlem) a 4:54-hez hasonló hozzáállást tapasztalok!

2012. jan. 1. 13:39
 7/11 A kérdező kommentje:
ill. a 8:43-hoz hasonló hozzáállást is!
2012. jan. 1. 13:41
 8/11 A kérdező kommentje:

és innen is látszik, hogy az emberek mennyire anyagiakra vannak kiélezve. Majdnem mindenki azon akadt fenn, hogy Apukám ráhagyta Anyura a házat, amit annak idején hitelből vásároltak. Anyum most tanári fizetésből tartja fenn magát meg a két kiskorú testvéremet.

Persze, lehetne rosszabb is, de látni azt, ahogy Anyu milyen boldogtalan, valamint a testvéreimnek az értetlenségét... Annyira tipikus magyar hozzáállás, hogy fogjam be a szám, mert másnak még szarabb. Én persze meg "jó dolgomban" nem tudok mit csinálni, csak panaszkodni... Ugye?


Sajnos azt vesztettem el, ami nekem egy alapvető dolog volt, egy alap érték, ami alapján kialakult az értékrendem, amit stabilnak véltem. Amitől gyerekkoromban nem éreztem kevesebbnek magam mondjuk egy újgazdag gyerekhez képest. Ami biztonságot adott, hogy ne menjek bele tisztességtelen helyzetekbe, mert tudtam, hogyha anyagilag nem is tudtak elindítani az úton, de minden minden más szempontból számíthattam rájuk...


Bocsánat, hogy panaszkodom! Nem is megoldást várok ám,csak egy kis megértést így névtelenül.

2012. jan. 1. 13:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Az értékrended az stabil is. És el sem tudod képzelni, mekkora ajándék ez neked. És ne hidd, hogy elvesztetted, csak nagyon elbizonytalanodtál. De hidd el, hosszú távú, működőképes, boldog családot és benne boldog, kiegyensúlyozott embereket csak erre lehet alapozni. Soha ennyi kiábrándult, megkeseredett, alkoholizáló, ide-oda kapó bizonytalan ember nem volt az országban (de inkább a világon) mint manapság. Ugye nem hiszed el, hogy ez a sok mozaik család ami ma van, tényleg emberi, normális szeretetkapcsolatban él? Emberek tényleg azt hiszik, hogy az új kapcsolatban majd nem lesz szennyes? Ugyan már! Csak egyre több probléma merül fel, egyre több az érdekellentét úgynevezett családtagok között. Rengeteg mai fiatal nem fog mást örökölni a szüleitől csak hiteltartozást, de ez "így van jól", mert apuka vagy anyuka "boldog" akart lenni. Majd ő jól megmutatja. Kérdem én, kinek? Ebben a helyzetben ha jut rá időd, próbálj anyud meg a tesók mellett lenni minél többet, fogjatok össze, úgy egy kicsit kevésbé fog fájni ami történt, mert érzitek, hogy fontosak vagytok egymásnak. Menjetek el csatangolni, kirándulni, csak úgy a közelben valami prérire. Ehhez még pénz sem kell, de nagyon jól kiszellőzik a fejetek, átfagyva, de jóleső fáradtsággal értek haza. Hazamész, mindenki öltözzön, nincs kifogás, minden marad, ahogy van, indulás! Később ezek szép emlékek lesznek mindegyikteknek, és a rossz gondolatok is elterelődnek egy kicsit. De közben véletlenül se az legyen a téma, hogy épp mit csinálhat apu! Ő így döntött, ez ellen tenni nem tudtok, de a saját életeteket kicsit kiszínezhetitek addig is, míg egy picit enyhül a fájdalom. (Azt csak mellékesen mondom, mire nálatok múlik a bánat, arra apuéknál meg felszáll a rózsaszínű köd, enyhül az újdonság varázsa. De nem ez a cél, csak így szokott lenni.)
2012. jan. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt küldd el apukádnak is.Igaza van 4/9-nek, egyre elfogadottabb,ha vki egész családot tesz tönkre a sokszor átmeneti kis boldogságáért.Csaqk számolnia kellettvolna: hány embernek lett rosszabb,hánynak jobb a "döntésével".

Na és egy gyakori h.lyeség itt:elkell fogadni a döntésüket. NEM! Ez egyedül apukád aljassága volt, egyedül az ő döntötése,és így kell tovább élnetek, de a döntés nem elfogadható. Idővel talán múlik a fájdalom, de azzal nem vígasztalhatlak, hogy majd te óvatosabban választasz, mert ezt sajnos nem lehet előre látni. Remélhetőleg szerencsésebb leszel, és anyukádnak lesz családja általatok.

2012. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!