Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jól teszem-e, hogy nem látogatom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól teszem-e, hogy nem látogatom?

Figyelt kérdés

Válófélben vagyunk. Van kettő gyermek. A feleségem a szüleihez ment akik a maradiságukról híresek, és a kapzsiságukról.

Egy hónapja nem láttam a gyermekeket. Mert amikor voltam náluk, a gyermekek előtt csak azt hallgattam a szüleitől ( ???) , hogy én vagyok a hibás.Végül is igen, az én fizum is át kellett volna nekik utalnos, el adnom az otthonom, hogy ők éljenek. Sajnos szek után a szapulás után azt döntöttem, hogy nem megyek hozzájuk. A feleségemnek mondtam, hogy a mennyünk el a gyermekekkel egy semleges helyre. De , nem. Nem merttem látogatni őket , pedig rossz. Mert így is ellenem nevelik őket, nem ha még okot is kapnak rá. Na most azért egy epélda,amkor a nagyobbik gyermek meg született és este nehezen aludt el, a feleségem annya azt mondta, hogy főzzünk neki mák gubó teát. Akkor el lehet képzelni, hogy milyen lehet ilyen esetben, váláskor.


2012. febr. 15. 23:43
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Igen. Egy gyermek föl foghatja úgy is, hogy most nem látom , de várja a pillanatot amikor igen, az is meg lessz. Vannak apák akik külföldön dolgoznak, és több hónap után tudnak haza jönni. De , így a gyermekeket nincs rá ok, hogy ellenem neveljék, főleg ha pénzt akarnak belőlük csinálni. Sajnos ma a válások zöménél a gyermek a fegyver a másik ellen.Én ezt nem akarom, hogy ellen fél legyek gyakorlatilag. Azért aki el olvassa az utolsó két sorom a kérdésem leírásánál, el tudja képzelni, milyenek lehetnek az ilyen nagy szülők.

Végig tudom , persze csinálni. Nem könnyű utat választottam, ha nem a leg nehezebbet.

Na meg itt másról is szó van a gyermekekkel kapcsolatban amelyet le sem írok.

Amugy azért is jó ez az oldal, mert bárki kerülhet ilyen helyzetben és talál válaszokat.

Például tudtátok, hogy a házasságban született gyermekek 50%-a nem a nébadó apától van. Tudtátok-e, hogyan lehet rá jönni a nő viselkedéséből, hogy meg csalt, vagy mennyi vélt apuka fizeti más gyermeke után a gyerektartást.

2012. febr. 17. 15:36
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni de egy anyuka ha el akar idegeníteni téged akkor teljesen mindegy hogy fizikailag látogatod-e a gyereket vagy sem. szerinted akkor abbahagynák ha nem járnál hozzájuk? ugyanmár. épp ellenkezőleg akkor lendülnének bele csak igazán.


Van egy pszichológus mo-n aki összegyűjtötte egy csomó pontot, hogy miylen trükkökket alkalmaznak ma magyarországon az édesanyák.


pl. anyuka tudja jól, hogy nincs láthatás, de felöltözteti a gyermekeket, becsomagolja a táskát, és szépen felkészíti a gyerekeket, hogy apa mindjárt jön. gyerekek tűkön ülnek már, lesik az ajtót, de apa csak nem jön. (persze mert apának nincs láthatása arra az időre, így apa nem fog megjelenni) gyerekekben ez hatalmas csalódás, sőt anyuka még ezt is mondhatja:"látjátok, hogy nem kiváncsi rátok apátok"


Ezzel csak azt szerettem volna érzékeltetni kedves kérdező, hogy ha úgy döntesz hogy nem látogatod a gyerekeidet, attól még nem fognak lenyugodni feleségedék, és ugyanúgy te leszel majd a rossz.


változatlanul úgy vélem, hogy igenis keresd a gyerekeket és élj a láthatással. aztán hogy abban a 2 hétben mivel tömik a fejüket, azt felejtsd el. ha te nyugodt és kiegyensúlyozott légkört teremtesz nekik akkor előbb utóbb ezt gyerekek is megérzik majd.


én az a válaszoló vagyok, ahol párom ugyanezt teszi, és modt már oda jutottunk hogy gyerek hozzánk akar költözni. nálunk is anyuka abban a 2 hétben tömi a fejét. de gyerek már eljutott arra a pontra hogy már "leállítja" az anyját. egyszerűen megmondja az anyjának, hogy nincs igazad, és ne bántsd apát, mert apával igenis jól érzem magam.


utoljára mondom nem hülyék a gyerekek, meérzik, hogy hol van igazi szeretet és hol van mocskolódás. ennyi.


ja és vigyázz mert a kapcsolattartás nem csak egy jog neked hanem kötelességed is egyben. így szól a Csjt is. tehát ha olyan a volt feleséged-márpedig minden esély megvan rá- akkor a végén csakhogy keresztbe tegyen még feljelent téged hogy nem élsz a láthatással ezzel súlyos lelki traumát okozva a gyereknek stb stb.

2012. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%
Az a férfi büszkeség, igaz? Ha igazi apa lennél, akkor mennél hozzájuk, igyekeznél minden konfliktust elkerülni az anyósodékkal és a feleségeddel stb... Az én férjem is hasonló: tönkreteszi a házasságot, majd fizet minimális gyerektartást, nagyon szép láthatást is kap, majd kijelenti, hogy ő nem kíváncsi a gyerekre. Másnap felébred és kíváncsi a gyerekre. Nem lehet így bánni egy gyermekkel!!!!!!! Gondolj rájuk, ne magadra! Ezért gondolom azt, hogy nem hiába mondják, hogy "anya csak egy van". Én anyaként mindig szeretem a gyerekemet, ha süt a nap akkor is, ha esik az eső, akkor is, mindig!!!!
2012. febr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Kérj a bíróságon egy ideiglenes végzést a láthatásról (ha nyilvános panasznapon bemész, ingyen megírják neked a keresetet, nem kell hozzá ügyvéd). A nagylány nyilván már ott is aludhat nálad, a kicsi még gondolom nem, de őt is elhozhatod, 1-1 délutánra. És akkor nem kell az anyósékkal találkozni. Egyébként gondoltál arra, hogy esetleg szeretnéd, ha nálad helyeznék el a gyerekeket? Mert ha ilyen szintű ellennevelés folyik a másik szülő részéről, akkor lenne rá esélyed. Szerintem sem teszel jót azzal, ha nem látogatod őket, még akkor sem, ha most úgy gondolod, hogy nekik így a legjobb.
2012. febr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!