Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg, hogy...

Miért nem érti meg, hogy kettőnkért teszem, vagyis tenném?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok a vőlegényemmel, együtt élünk. 22 éves vagyok, ő 29. Az a helyzet adódott, hogy 2 hónapja munkanélküli vagyok, a párom fizetéséből élünk. Van egy nagyon kedves ismerősöm, már régóta ismerem. Plus size modellekkel foglalkozik. Egy ilyen ügynökségnél dolgozik. Ugyebár ahhoz, hogy bekerülj egy ilyen helyre, tanfolyamra kell járnod, amit fizetni kell. Nos, nekem nem kellene. Régen tettem neki egy hatalmas szivességet, és most viszonozni szeretné úgy, hogy munkát ad. Mondtam a vőlegényemnek, hogy van egy ilyen lehetőség, járhatnék fotózásokra, amikért kisebb-nagyobb összegeket kapnék. Szó szerint megtiltotta nekem ezt a dolgot. Mondván, hogy én nem vagyok kövér, nem futnék be ott soha. Mondtam neki, hogy ide nem csak kifejezetten kövér lányokat keresnek. Mutattam neki modelleket, van is egy, akire alkatilag hasonlítok.

[link]

Szerinte is hasonlítok, de neki ezek a nők így képen gusztustalanok. Ha már modellkedni akarok, akkor fogyjak le és majd akkor lehet róla szó. Legyek igazi modell, ne járassam le ilyen "dagimodellséggel", ahogy ő fogalmazott. Olyan ocsmány dolgokat vágott a fejemhez, amivel elérte, hogy lemondjak erről a dologról. Az önbizalmamat a föld alá tiporta.2 hónapja keresek munkát, de egyszerűen nincs. És akkor itt van ez a lehetőség, amivel pénzt lehetne keresni. Nem mondom, hogy ebből gazdagodnánk meg, de akkor is pénz. Szerinte viszont üljek otthon, és keressek normális munkát, ahelyett, hogy illegetném magamat mások előtt. Most mit csináljak? Teljesen tanácstalan vagyok. Beszélni nem lehet vele se erről, se másról. Annyira makacs.


2012. jan. 2. 13:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%

Te magad írtad le a megoldást:


"keressek normális munkát ahelyett,

hogy illegetném magamat mások előtt"

2012. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
34%
Igaza van a párodnak.Amúgy meg nem értem,hogy ilyen kevés idő után,hogy lehet vőlegényed..
2012. jan. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Hat eloszor azt hittem, hogy a modellkedesrol akar lebeszelni, mert azt meg meg is ertenem Vannak pasik,akik egyszeruen nem birjak elviselni,ha mas "ugy" latja a baratnoiket,holott a strandon se mas a helyzet. Mig masok kifejezetten orulnek,ha masok is megnezik a baratnoiket, mert imponal nekik, hogy masnak is tetszik, buszkek(az en baratom ilyen,persze merseklettel). Viszont igy...szerintem o erezne ezt megalazonak a haverok elott. Kerdes: Te csak kenyszerbol vallalnad el, vagy elvezned is? Mert ha szeretned,valahogy beszeld meg vele. Viszont ha x ideig anyagilag kisegit,amig rendbe jossz, te se repdesel erte, akkor kar meg ezen is veszekedni es mergezni a kapcsolatot.
2012. jan. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
De ha egyszer nincs. Nem prosti leszek. Nem kell fehérneműmodellkedést vállalnom. Sima ruha fotózást.
2012. jan. 2. 13:28
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
hát ha ez a nő a párodnak kövér és fogynod kell, akkor elég durva izlésficama lehet, vagy hályog a szemén. Szerintem ne hallgass rá, ezt akarod csinálni és az adottságaid is megvannak hozzá és kész. ezt meg kell, hogy értse. ne foglalkozz vele, ez a nő gyönyörű, és ha te hasonlítasz rá, akkor te is az vagy :) én ma kezdtem fogyózni, remélem hasonló lesz az alkatom :)
2012. jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Persze, szeretném csinálni. Nem a munka fáj, mert nagyon fiatalon rákényszerültem arra, hogy elmenjek dolgozni. Érettségi után apám azt mondta, hogy sipirc dolgozni, nem tudják fizetni a tanulmányaimat, és nekem kell anyagilag besegítenem a háztartásba. 18 évesen keményen dolgoztam, majd megszakadtam. És kerestem jobb esetbe 70ezret. Folyton ingerült voltam, fáradt. Ha lenne egy könnyebb lehetőség, azt nem vállalhatom, mert senki nem áll mellettem. Amúgy meg nem értem miért fura, hogy másfél év után eljegyzett. Nem erről szól a kérdésem.
2012. jan. 2. 13:32
 7/21 A kérdező kommentje:

Ma 13:30

Köszönöm a kedves szavaidat! :)

2012. jan. 2. 13:34
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

Ha kedved van hozzá, más munka nincs, és valóban nem kellene levetkőzni, akkor miért ne? Alkalmi munka lenne, senki nem arról beszél, hogy egy életen át ezt csinálnád, hanem hogy keresel vele valamennyit, amíg nincs más lehetőség, és közben kereshetsz "normális" munkát is.


És egyáltalán, ha neki nem tetszik, akkor már ocsmány dolgokat vághat a fejedhez?! Nem. Elmondhatja, hogy jobban szeretné, ha nem csinálnád, megindokolhatja, de alázhat meg. Ezen gondolkodj el!


Szerintem is keress más munkát, de közben ha kedved tartja, csináld ezt is! Miért ne? Beszélni meg nem kell vele, ez a te dolgod, nem az övé, és a menyasszonya vagy (de minek...?) és nem a gyámleánya.

2012. jan. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
Nekem az jön le h a párod önző,féltékeny és uralkodni akar rajtad.Ha Te szeretnéd akkor neki támogatni kellene ezt ruhás képekben semmi erkölcstelen nincs.Inkább büszkének kellene lennie Rád nem olyanokat mondani h fogyj le stb..ez megalázó sztem.Sárba tiporta az önbizalmad ha szeret ilyet nem tenne!sztem az lenne a feladata h támogasson abban amit Te szeretnél persze bizonyos keretek között fordítva Te is ezt tennéd nem?Ocsmány dolgokat vágott a fejedhez..szerintem gondolkodj el a kapcsolatotokon.Máskor is volt már ilyen Veled?szokott támogatni a döntéseidben?te is visszafogod Őt dolgokban?Az én férjem ezt támogatná ha tudná h Én szeretném és nem lealázna még cserébe nem elég h nincs munkád csak szeretnéd megoldani a helyzetet.
2012. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nekem rettenetesen rossz, hogy ő tart el. Rá vagyok kényszerülve. Úgy érzem neki tökéletes a jelenlegi helyzet, eltart, én maradjak csöndbe. Bíztam benne, hogy támogat. Teljesen kisajátít magának. Régen nem volt ilyen. Féltékeny volt, mindig hangoztatta, hogy én az övé vagyok. De ez, hogy megtilt dolgokat, már sok.
2012. jan. 2. 13:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!