Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek ha a volt felesége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek ha a volt feleségem ellenem neveli a gyereket mert nem adok elég pénzt?

Figyelt kérdés

Amikor nálam van a gyerek mindig mondogatja hogy mert neki nincs az,nincs ez,és tudja h azért mert sajnálom én neki megvenni. Hisz a fizetésemből még így is marad egy csomó,stb...

Tipikusan olyan szavakat használ a 12 éves fiam amit az anyjától halhatott,mintha ő tanította volna be neki.

A legtöbbször csak felidegesít vele,hisz tényleg jól keresek,nagyon jó gyerektartást is fizetek minden hónapban. Sőt,ha valami nagyobb horderejű dolog van,mint pl tavaly sítábor abba is beleadtam. Az is baj volt akkor hogy miért nem fizetem ki az egészet én,én jóval átlag fölött keresek megtehetném.

A gyereknek hiába magyarázom hogy nekem hogy elváltunk a nulláról kell kezdenem mindent. Ha vittem volna a lakásban található dolgokból ami nekem jár,meg ragaszkodtam volna a lakáshoz most ő meg az anyja lennének albérletben.

Olyan nagy bűn hogy nem albérletben akarom leélni a hátralévő életem? Ha egyszer sikerült akkor sikerülni fog még egyszer! Nagyon szolidan élek,és a pénzel is okosan bánok,megnézem mit hova tudok befektetni. A vásárlásnál se szóróm a pénzt.

De nagyon bánt hogy sokszor a fiam ugy beszél velem mint egy kutyával,szerinte irigy vagyok és tőle sajnálom a pénzt,és azt akarom hogy ne olyan színvonalon éljen mint amikor még én is ott voltam. A minap azt is a fejemhez a vágta h bezzeg az anyja uj pasija aki "tök csóró" nem sajnál tőle semmit.


2012. febr. 3. 09:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%
A szüleim kb 6 éves koromban váltak el... Aztán ment a marakodás, pénz, meg ki csalt meg kit, ki egy büdös szajha, ki egy rohadt spermium, és a többi. Ha anyámmal voltunk, azt hallottuk folyton, hogy apám így egy rohadt tr0ger, meg egy szemétláda, és a többi... ha apámmal voltunk, akkor pedig az ment, hogy anyám biztos dugatta magát vagy 10 pasival, és hogy apám csak azért nem akasztotta fel magát válás után, mert nagyanyám annyira kérlelte stb... Az senkinek nem jutott eszbe, hogy még 10 évesen is énis, meg a tesóim is azt kértük szülinapra, karácsonyra, névnapra meg mindenre, hogy béküljenek ki, és legyen minden a régi. Gondolhatod, hogy 6 éves fejjel, ez egy kisgyerek lelkében milyen sebeket hagy az ilyen, mikor mind a 2 szülőjét ugyanannyira szereti. Ráadásul mi voltunk a szemétládák, hogy (2 tesóval 5-6-8) nem kerestük apámat gyakran telefonon... ha felhívtuk, megkérdeztük, hogy hogy van akkor az volt a baj, hogy ilyen hülyeséggel minek hívjuk, meg telefonon is ment tovább a burkolt, anyád egy rohadt r1b@nc téma stb, de ő sem hívott fel telefonon, szóval... Lényeg az, hogy mire 8 lettem, már megkaptam az ócsárolásokon keresztül minden - szexuális/pénzügyi stb. - felvilágosítást, de nem voltam képes megbízni egyik szülőmben sem, és a barátok jelentették az egész világot, csupáncsak otthon laktam, és ettem. Volt, hogy 8 éves fejjel, kezemben a nagykés, és azon gondolkodtam, érdemes lenne-e átvágni a torkomat, és csak azért nem tettem meg, mert féltem, hogy fájni fog. Elvesztettem a bizalmamat az emberekben úgy általában is, és a korábban iszonyatosan vidám, kíváncsi, ismerkedős kiskölyökből (volt hogy 3 évesen sétáltunk a városligetben, és én előre szaladtam... mire utolértek, egy büdös hótrészeg csöves fejét simogattam, hogy "Alszol bácsi?") egy megkeseredett zárkózott, befordult, depressziós öregember lettem, akit évente kb 3x látsz mosolyogni, abból is 2 megjátszott.. és erről csak anyám, apám meg a nagyszüleim tehetnek. Azóta már 20 éves vagyok, de azóta sem mondok el nekik semmi fontosat, és ha tehetem akkor inkább egyedül vagyok, mint velük. Szóval beszéld meg az X asszonnyal a dolgokat és meséld el neki, hogy ez milyen q.vára jó a hőn szeretett gyermekeiteknek, és utána nevelgesse őket. Annak idején, amikor elváltak, anyám 60-ezret keresett egy cukrászdában, - azóta sincsen párja és csak a nagyanyám segítségére számíthat, - apám pedig nem sokkal többet ápolóként. Azt tudom, hogy anyám nem kért annyi gyerektartást, amit a bíróság megítélt, mert nem akarta ellehetetleníteni apám életét. Azóta már nagyjából rendeződött közöttük a dolog, és habár apám 2 éve nem volt nálunk, akkor nagyjából meg tudták állni, hogy ne öljék halomra egymást. Büszke lehetek rájuk -.-
2012. febr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon fontos, hogy leülj beszélgetni a feleségeddel, mert függetlenül attól, hogy mit fizetsz, mit nem fizetsz, ki csalt meg ki te vagy a gyerekek apja ő meg az anyja és ez egy életre szóló kötelék. Nem ő az egyetlen elvált asszony a nap alatt, az én volt feleségem soha nem szól egy rossz szót sem rólam sem a gyerekünknek, sem a családban. Mikor ezt nem is olyan régen hálásan megemlítettem neki azt mondta, hogy idézem "nem vagyok hülye, hogy ócsároljam azt akinek gyereket szültem, azzal magamat járatom le." Én teljesen egyet értek vele. Lehet, hogy úgy érzi, megvonsz a gyerekedtől dolgokat és több pénzt kéne költs rá, de beszéljétek meg ezt is, mert lehet, hogy ez kárt okot a gyereknek, de az is kárt okoz, hogy az apjáról állandóan negatív dolgokat hall.
2012. febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

12-es! Huu de jó még ilyet hallani. :) Csak sajnos ez a nagyon ritka.

Nálunk sajnos párom volt felesége lassan 3 éve csinálja a fesztivált. Olyan szinten, hogy párom gyermeke sajnos lelkironcs (10 éves) :( Ha a két szülő közül az egyik csinálja a fesztivált,de a másik nem, tehát kimarad ezekből, sajnos akkor is borítékolható, hogy a gyermek sérül...


Ezt mindkét félnek oda-vissza nem szabadna megtennie.


Hiába csinálja "csak" az édesanyuka ezeket, a gyermek teljesen összevan zavarodva. Szereti,imádja az édesapukát, nagyon szeret nálunk lenni, engem, mint az új élettársat is megkedvelt a gyermek. De sajnos mi hiába teremtünk a gyermeknek harmónikus, boldog 2 napot a hétvégén, amint visszamegy a gyermek, 12 nap folyamatos agymosás jön. Ez nagyon megviseli a gyermeket. Végtére is olyan emberről hall ocsmányságokat akit a gyermek imád. Azért ezt egy gyermeknek nagyon nagyon nehéz feldolgozni. Sőt segítség nélkül nem is sikerülhet.


Magam is egyetértek azzal, hogy most hagyjuk kinek mi volt a hibája a házasságban. Nem ezek alapján kell jól, vagy rosszul viselkednie egy szülőnek.

2012. febr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Mit tehetsz? Először is, örülsz, hogy már mást boldogít a nejed. Mert eléggé alávaló, amit művel.

Másodszor: tényleg ülj le a fiaddal, és a mama kritizálása nélkül mesélj neki a pénzről, meg hogy újrakezdted a dolgokat... meg ilyesmi... És ne várj csodát egyik napról a másikra! Nehéz lesz. De érzem rajtad, tudod, mit csinálsz. És helyén van a szíved. Találni fogsz egy normális új nőt, és vele együtt könnyebb lesz kiengesztelni majd a fiút. Sok erőt hozzá!

2012. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeket ebbena korban nem kell "tanítani" ne láss bele összeesküvést mert nincs.. A tizenéves gyerekek majmolnak midnent amit csak tudnak, nyilván az anyjukat is.


Rém egyszerűen működnek! Nézd nem tehetsz mást fizesd amit kell, amit kiszabott a "törvény", de ezenfelül törekedj arra, hogy a gyerek veled érezze jól magát, ne a pénzeddel! Vidd el te sielni, lovagolni vagy korcsolyázni amikor van rá időd, és tanítsd minnél többet, hogy később legyen mire emlékeznie, hogy igen ezt az aputól tanultam!



Ennyit tehetsz azért, hogy a jövőben jó maradjon a kapcsolatotok!



Semmiképp se fordulj az exed ellen, mert azt a gyerek nem érti meg és téged fog utálni! Csak és kizárólag a gyerekkel törődj az exedet vond ki ebből, mert már nem közösek az útjaitok, kizárólag a gyerek közös!

2012. febr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Továbbá!


Hasznos lehet a javadra, ha mindíg azt nézed, hogy hogyan érzi magát a legjobban a gyerek, és próbálod arra tanítani, és okosan manipulálni és elterelni a rossz dolgokról, utakról, és nem beskatulyázva egy keretrendszerbe regulázni mivel nemsokára úgyis lázadni fog midnen ellen.


Nem tudom láttad ez az apafej című filmet, de erősen kisarkítva kb arról beszélek.


Szóval próbálj meg "Apafejjé" válni.

2012. febr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Amúgy amint te is leírtad kérdező abból látható, hoyg nem a pénz számít nyilván az anyja új pasija amiatt jó fej, mert a gyerek jobban érzi magát vele, nem amiatt mert pénze van hisz te irtad, hogy tök csóró.


A pénz nem egyenlő a szeretettel.


Törekedj rá, hogy jólérezze magát veled az a gyerek akkor téged is szeretni fog és tisztelni is.

2012. febr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én elmondanám neki, hogy mennyit adok, abból mi mindent kaphat, ja, hogy nem kap? Hát fiam, akkor keresd anyádon, mert én odaadtam.. Feltéve, hogy nem havi 10 ezret adsz neki. Persze, az is reális lehet, ha mindent ott hagytál nekik.
2012. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Mennyi ideje váltatok el? Ismerős a szitu, a férjem fia is hasonló korú volt, amikor mi összeköltöztünk. A férjem azt mondta, nem biztos, hogy a felesége a hibás, amiért a kissrác ennyire anyagias. Nagyon úgy tűnt, fogalma sincs arról, mennyit kell dolgozni a pénzért, és mintha azt hitte volna, az apja tele van lóvéval, csak pont neki nem akar venni 10000 Ft értékű "apróságokat". Azt is mondta a férjem, hogy a volt feleségéről a gyerek előtt sose beszéljünk, ne halljon semmi rosszat róla (akkor se, ha az ex ránk csúnyákat mond), és ezzel teljesen egyet is értettem, és ma is így van. A férjem is nagyon szép gyerektartást fizet. A kisfiút néhányszor kiosztotta, amikor nagyon elszállt vele a ló, hogy mégis mit képzel.

Azóta eltelt pár év, a kisfiúból nagyfiú lett, és nagyon sokat változott a hozzáállása. Én nagyon megkedveltem, és szerintem ő is szeret nálunk lenni. A pénzmániája is szinte eltűnt, nagyon normális lett.

Ennyi a történet. Én azt javaslom, hagyd ki az egészből a feleségedet, és azzal se foglalkozz, mire költi a gyerektartást. A fiadat viszont fogd fülön, amikor tiszteletlenül, követelőzően lép fel veled szemben. Nem hülye ő, gyorsan megérti majd, hogy ez már nem pálya. Ne hagyd magad, hiszen az apja vagy! És ne tűrd, hogy az anyja pasijával hasonlítgasson össze. Egyébként is lehet, hogy csak manipulálni akar, ennyi idős gyereknek már nagyon sok esze van ám...

2012. febr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet, totál ellenem neveli őket, holott kétszer annyi tartásdíjat adok, mint amennyi törvényesen járna. Ehhez képest azzal tömi a gyerekek fejét, hogy nem fizetek. Megbeszéltem a nagyobbik gyerekkel a dolgot, most azzal jött neki, hogy mindig az utolsó pillanatban utalom át. (Mindig ott volt határidőre, sosem csúsztam el vele.) De mindig van valami hülyeség, amivel eteti őket, és persze minden fórumon próbálkozik azzal, hogy még a kétheti láthatást is meghiúsíthassa.
2012. febr. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!