Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek ha a volt felesége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek ha a volt feleségem ellenem neveli a gyereket mert nem adok elég pénzt?

Figyelt kérdés

Amikor nálam van a gyerek mindig mondogatja hogy mert neki nincs az,nincs ez,és tudja h azért mert sajnálom én neki megvenni. Hisz a fizetésemből még így is marad egy csomó,stb...

Tipikusan olyan szavakat használ a 12 éves fiam amit az anyjától halhatott,mintha ő tanította volna be neki.

A legtöbbször csak felidegesít vele,hisz tényleg jól keresek,nagyon jó gyerektartást is fizetek minden hónapban. Sőt,ha valami nagyobb horderejű dolog van,mint pl tavaly sítábor abba is beleadtam. Az is baj volt akkor hogy miért nem fizetem ki az egészet én,én jóval átlag fölött keresek megtehetném.

A gyereknek hiába magyarázom hogy nekem hogy elváltunk a nulláról kell kezdenem mindent. Ha vittem volna a lakásban található dolgokból ami nekem jár,meg ragaszkodtam volna a lakáshoz most ő meg az anyja lennének albérletben.

Olyan nagy bűn hogy nem albérletben akarom leélni a hátralévő életem? Ha egyszer sikerült akkor sikerülni fog még egyszer! Nagyon szolidan élek,és a pénzel is okosan bánok,megnézem mit hova tudok befektetni. A vásárlásnál se szóróm a pénzt.

De nagyon bánt hogy sokszor a fiam ugy beszél velem mint egy kutyával,szerinte irigy vagyok és tőle sajnálom a pénzt,és azt akarom hogy ne olyan színvonalon éljen mint amikor még én is ott voltam. A minap azt is a fejemhez a vágta h bezzeg az anyja uj pasija aki "tök csóró" nem sajnál tőle semmit.


2012. febr. 3. 09:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy 12 éves gyereknek már meg kéne értenie, hogy a pénz meg a lakás nem csak a égből potyog és nem végtelen.

Szerintem ülj le vele, mint férfi a férfivel és az első konfliktustól a váláson át a mostani helyzetig a lelki és anyagi oldalát mutasd be a fiadnak. Meséld el neki. Szedd össze a gondolataidat és a legközelebbi láthatásnál mondd meg neki. És azt is mondd meg Neki, hogyha az Anyja emiatt utálja és így beszél rólad sajnálod, de nézze meg a másik oldalt (a te oldaladat is). Az éremnek két oldala van...

2012. febr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%

Én, lehet csúnya dolog, de azt mondanám a gyereknek, hogy ha anyádnak hiszel, akkor lehet hazamenni.

Attól jól beijed.

Ha az anyja meg elkezd ripacskodni mondd el neki, hogy nem tűröd, hogy a saját kapzsisága miatt uszítja a saját gyereked.

Ennyi.

2012. febr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le és igazítsd egy kicsit el. Ennyi idősen még nem elég érett a kis feje arra hogy felfogja hogy működik az élet, mi a pénz értéke.

Ezt valószínű hiába is próbálnád megmagyarázni neki, veszett ügy..


De azért eligazíthatod hogy te az APJA vagy, mégegyszer ne merjen ilyen szemrehányóan beszélni veled, amikor te tisztességgel támogatod. Mégis mit vár kacsalábon forgó palotát vegyél neki? Esetleg playstationt minden nap??? Kicsit gondolkodjon már, ha meg nem tud akkor maradjon csendben.

Te vagy a szülő, neked nem szabadna engedned hogy ilyen stílusban nyilvánuljon meg irányodba!


Nekem 11 éves a lányom, az apja soha egy fillérrel nem támogatja, gyerektartás nuku, semmi, látogatni sem látogatja, Azt sem tudja kik a barátai, mi a kedvenc színe, mi a kedvenc étele stb. Még egy nyamvadt nyalókát sem vett neki soha, mióta elváltunk 8 éve...! Csak a nagyszülőknél találkoznak hébe-hóba, akkor sem jellemző hogy társalognának, sőt..

De a lányomnak soha eszébe nem jutna és bátorsága sem lenne az apja ellen ilyen stílusban fellépni hogy magának mindent megvesz neki meg egy nyalókát sem képes venni. Semmit sem szól neki.

Viszont én soha de soha nem szidtam az apját, történt ami történt megmagyaráztam neki miért váltunk el, azt is megbeszélgettük miért viselkedik így velünk az apja (élettársa miatt..) és azt is hogy nem érdekel minket. Ennyi.


A volt feleséged nagyon sokban tehet arról hogy a fiad így ellened fordul, első körben próbálj vele beszélni hogy mégis mit vár tőled, de a fiaddal is hogy elég volt. Tiszteljen téged!

2012. febr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
24%
Hát hogy kinek állhat feljebb, az attól is függ, ki a főbűnös a válásban. Mert ha anyuka nem akart válni, jól érezte magát, csak pl. te beleszerettél másba, akkor teljesen érthető. Te elmentél, és elvitted tőlük a jólétet is. Ha viszont ő lépett, vagy egyetértés volt a dologban, hogy válni kell, nem jogos. Így döntött(-etek), vállalni kell a következményeit is. A gyerek meg nem tehet semmiről, miattatok került sokkal rosszabb helyzetbe, amit tudsz, tegyél meg érte, ne szívd el az utódod elől az életet. Pl. gyűjts neki számlán életkezdésre. Itt már nem rólad szól elsősorban a dolog, hanem a gyerekről. Annak, hogy te elcs.szted, ne ő igya a levét, hanem te.
2012. febr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Meg is jött a feminista felmentősereg,
2012. febr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Biztosítsd a gyereknek azt, amit akkor is kapott volna, ha nem váltok el, így fer. Egyébként tényleg a gyereked helyett akarsz élni.
2012. febr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Végül én mondtam ki h adjuk be a válást,mert már nagyon érett a dolog. A feleségem több éve nem szeretkezett velem,ha közeledni próbáltam elutasított. Nem tudom hogy már abba az időbe lehetett e valakije,de a válás után hamar összeszedte magát. 2 hónapon belül már ott lakott az uj pasija. Nagyon elhidegültünk egymástól,szinte nem is beszéltünk egymással. Nem nagyon hajlott rá h megbeszéljük és változtassak/változtassunk a dolgokon. Ezért váltunk el.

A gyereknek én is magyaráztam már a pénz értékét,meg h mindenért meg kell dolgozni az életben. Beszéltem az anyjával is már ez ügyben h a gyereknek ne magyarázzon már be nemlétező dolgokat amik nem is igazak. Nem sajnálom én tőle a pénzt,de nehogy már 34 évesen életem végéig albérletbe lakjak mikor elötte mindenem megvolt...

Van a gyereknek számlája,ahova nem havonta hanem ünnepekre vagy nagyobb alkalmakra szoktunk betenni neki pénzt,már születése óta.

Azt nem tudom hogy a volt feleségem amit fizetek gyt-t abból tesz e még félre.

2012. febr. 3. 10:10
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Először is: a kérdés szempontjából lényegtelen, miért váltak el, elváltak, kész, passz.


Másodszor: azt írtad, fizetes a gyerektartást, erről nyilván van bírósági végzés, melynek eleget teszel, így jogilag nem megtámadható amit csinál (az anyuka maximum kérhet emelést, ha valóban irreálisan kevés).


Harmadszor: a gyerektartást nem azt szolgálja, hogy az anyuka válás utáni jólétét kompenzálja, hanem a gyerek kiadásainak a FELÉT fedezze (hiszen a gyereket közösen láták el, így anyuka ugyan ennyit költ a gyerekre, így fair, nem?). Tehát ha a gyerektartást pl 40 ezer forint, akkor anyuka is "mellétesz" 40 ezret, akkor a gyerekre elmegy összesen 80 ezer forint 1 hónapban, ez reális, nem?


Negyedszer: írtad, hogyha nagyobb kiadás van a gyerekre, pl sítábor, abba is belefizetsz (igaz, nem tudom mennyit), tehát egyértelmű, hogy anyuci magának akarja a gempát, hiszen ha tényleg a gyerekre költené, akkor nem ugatna be ilyesmikért.


Ötödször: anyuka gusztustalan féreg, hogy a gyereket eszköznek használja, hogy anyukából facsarja ki a pénzt.


Ülj le a fiaddal, és pakolj ki az asztalra hétköznapi dolgokat, mondd neki végig: "Nézd fiam, itt egy csomag keksz, ezért fél órát kell dogloznom, egy mozijegy, ezért 3 órát dolgozom, ha keten megyünk, akkor már 6 órát kell dolgoznom érte, stb..."

2012. febr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ötödször: * aőukából facsarja a pénzt, bocsánat
2012. febr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

*apukából


(beragatak a morzsák a billentyűzetembe)

2012. febr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!