Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetnék ha gyermekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék ha gyermekem édesanyja nem adja oda a kislányom útlevelét?

Figyelt kérdés
Személyi igazolványt nem tudok igényelni, mert ahhoz kell a gyermek is, és mivel hétköznap nem adja oda a kislányt, hiába kérem, így esélytelen hogy az ügyintézésre eltudjak menni, és ugye szombaton nincs már ügyfélfogadás. Ez esetben mit tehetek? Nem elrabolni szeretném a kislányt, csupán szeretném elvinni őt egy szép helyre Karácsonykor, és ugye jövőre is lesz nyári szünet, szeretném elvinni lányomat a tengerhez, még nem látta a tengert!
2011. dec. 1. 13:17
1 2 3 4 5 6
 51/59 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolok. De elszaladtak itt az indulatok. Ennyit azért nem ér a dolog. Bár valóban nincs jelentősége annak, hogy ki kit hagyott el, miért került sor a válásra, hisz valóban ehhez semmi köze a lányomnak. Ha én lettem volna az aki kilép a házasságból, akkor sem lehetne eltiltani a lányomat. Ha így lett volna, akkor én a feleségemet hagyom el, nem pedig a lányomat. De a mi esetünkben a feleségem éveken keresztül külső kapcsolatot létesített. Mikor kitudódott, azonnal elköltöztem. Vélhetően azt nem tudja feldolgozni feleségem, hogy én csupán pár hónapot töltöttem egyedül, megismerkedtem jelenlegi élettársammal, akivel a mai napig harmóniában, boldogan élünk. Élettársam "egyetlen hibája", hogy a kislányom megkedvelte őt, igazi lányos programokat csinálnak. Feleségemnek pedig nem jöttek be a számításai, valahogy a szerető már mégsem olyan izgalmas, mint mikor még titkolniuk kellett a kapcsolatot. Egyedül van a mai napig feleségem. Ennyi. Tisztességesen fizetem a tartásdíjat (nem kis összeget) és igyekszem erőmön felül a lányom közelében maradni, és kivenni a részemet a neveléséből. Sajnos ez az amit nem igazán "enged" feleségem. De talán az idő tényleg segít majd. És hát mondanom sem kell, hogy jelenleg elég jó esélyeim vannak a bíróság előtt. Nem kezdek bele, de különböző megnyilvánulásai vannak/voltak feleségemnek a tárgyalóteremben, amit már maga a bíró is szóvá tett. Burkoltan ugyan, de nekem adva igazat. Van ügyvédem, eddig teljes mértékben megvagyok elégedve a munkájával.
2011. dec. 1. 22:17
 52/59 anonim ***** válasza:
Akkor kívánom, hogy mindenki számára a lehető legjobban alakuljanak a dolgok! :)
2011. dec. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
76%

Ez tipikusan az a nő,aki ilyenkor azt mondja hogy nem viheted el a kislányt,2-3 vagy 4 év múlva meg azért fog habzani a szája hogy te egyszer sem vitted el külföldre ide-oda a lányotokat és szar apa vagy.

Kívánom hogy minden rendben legyen veletek.A bróság a te javadra döntsön.

És igen is nem mindíg az apák a szarok.

Nagyon sokszor a nagypofáju nő későn döbben rá,mekkora nagy csődtömeg.

2011. dec. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jókívánságokat mindenkinek. Minden jót kívánok.
2011. dec. 2. 09:05
 55/59 anonim ***** válasza:

Én csak most láttam meg a kérdést.

Őszintén remélem,hogy egy ilyen anyának oda sem ítéli a bíróság a gyereket.

Aki képes egy ártatlan lelket a bosszúvágya eszközeként felhasználni, az az én szememben erkölcsileg és emberileg alkalmatlan arra, hogy gyereket neveljen.


Az pedig hogy az elején ennyien egyetértettek a volt feleségeddel, csak engem igazol.

Nem baj, megkapják a sorstól az olyan emberek a magukét, akik képesek a apa bosszantására felhasználni a saját gyereküket. :(

2011. dec. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Nagyon jól esnek a biztató szavak, magam is tartottam attól, hogy a legtöbb kommentben még én leszek a rossz. Jó ezt látni, hogy sok anyuka, nő egyet ért az én álláspontommal. Reméljük az igazság is győzedelmeskedni fog, és a pszichológiai vizsgálat kifogja mutatni az elidegenítést az anyuka részéről. Azoknak az anyukáknak akik úgy vélik, hogy elérik a céljukat azzal,hogy elvadítani próbálják a gyereket az apukától, azoknak innen üzenem, hogy éppen hogy az ellenkezőjét fogják elérni vele. Én lányom mindentől függetlenül kötődik hozzám, mert érzi,hogy részemről/részünkről az élettársammal igaz érzelmeken alapulnak a megnyilvánulásaink,tetteink míg az anyuka részéről ezt nem érezheti a kislány...
2011. dec. 2. 20:38
 57/59 anonim ***** válasza:

[link]


Nagyon remélem, hogy győzedelmeskedni fog:)

Ilyen élményektől fosszák meg az ilyen anyák a gyerekeiket :(

Nekem a szívem szakadt volna meg, ha nem láthattam volna minden nap apukámat és soha nem lennék képes ettől megfosztani a gyerekemet.

Épp ezért mondom, hogy szerintem alkalmatlan egy gyerek erkölcsi nevelésére az, aki megtagadja az egyik szülőt.

2011. dec. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 A kérdező kommentje:
Ismertemén is a videót, valóban megható, köszönöm!
2011. dec. 2. 21:54
 59/59 anonim ***** válasza:
Én is csak most láttam ezt a kérdést, de ha nem gond, még így utólag reagálok rá. Szerintem próbálj meg úgy beszélni a volt nejeddel, magyarázd el neki türelmesen, hogy megbízhat benned, vigyázol a kislányra, hogy nagy élmény lenne, hogy apaként jár neked ez és nem utolsó sorban a kislányodnak is. (Egyébként ELMÉLETILEG, bár nem biztos, hogy jól tudom ezt, de az egyik fél sem viheti el a gyereket külföldre a másik beleegyezése nélkül, tehát ELMÉLETILEG az anya sem...) Természetes,h a feleséged aggódik, hiszen anya, viszont, ha valóban csak féltékenység vezérli és azt nem akarja, h a kislány veletek legyen, az nagyon kicsinyes dolog lenne... Ebben az esetben nem is tudom, hogy kéne meggyőzni. Nekem a volt feleségem kifejezetten akarta, hogy töltsünk együtt több időt a lányunkkal, mert azt akarta, hogy a kislány elsősorban engem tartson apjának, másodsorban természetesen az új férjét (esetünkben ő csak később került a képbe, nem miatta történt a válás) Mostanra, bár lehet, hogy ez sokaknak érthetetlen és furcsa, de úgy járunk külföldre nyaralni, hogy az én élettársam is jön, a volt feleségem az új férfjével, a közös lányunkkal és az ő közös kisfiukkal. A jövőben, ha nekünk is gyerekünk lesz a párommal ezt az évi egy alkalmat továbbra is szeretném fenntartani, mert szerintem fontos, hogy lányom érezze, hogy fontos nekünk, hogy szerves része mindkettőnk családjának, méghozzá annyira, hogy a személyes konfliktusainkon az ő érdekét szem előtt tartva felül tudunk emelkedni, ha már annyira nem voltunk erősek és ügyesek, hogy a házasságunkat működtetni tudjuk, ahogy az elvárható lett volna... A volt feleségem úgy véli, hogy ha majd a mi részünkről is születik egy kis-tesvér még fontosabb lesz, hogy alányom érezze, mindkét családba beletartozik és jóban legyen a tesókkal. Hogy ne érezze kívülállónak magát, ezt próbáljuk erősíteni azzal, hogy megmutatjuk neki, hogy képesek vagyunk egy nagy családként funkcionálni. A volt feleségem és élettársam felszínes baráti viszonyban vannak, természetesen nem járnak el kettecskén kávézni, de egyiktől sem hallottam soha egy rossz szót sem a másikra, sőt a lányom nevelésével kapcsolatban is az élettársam mindig érdeklődik, hogy az anyja ezt megengedi e vagy sem, nehogy következetlenül nevelje azokon a napokon, míg nálunk van. Sőt egy konkrét történet: Amikor az élettársam hozzám költözött a kislányom nehezen viselte, nagyon nehezen ment a barátkozás, nem úgy, mint nálatok. Egyszer csak nagyon kedves lett, minden átmenet nélkül és mikor a párom kérdezgette mi változott azt mondta, hogy "Anya azt mondta, te boldoggá teszed apát és ha apa szeret, akkor biztos kedves és okos lány vagy"...ezt csak azért írom le, hogy nyugodtan mondd meg a feleségednek, hogy nem ő az egyetlen, aki elvált nő és lehet ezt másként is csinálni... a gyereke is jobban fogja tisztelni felnőtt korára, ha most korrektül viselkedik és nem neveli az apja ellen.
2011. dec. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!