Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetnék ha gyermekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék ha gyermekem édesanyja nem adja oda a kislányom útlevelét?

Figyelt kérdés
Személyi igazolványt nem tudok igényelni, mert ahhoz kell a gyermek is, és mivel hétköznap nem adja oda a kislányt, hiába kérem, így esélytelen hogy az ügyintézésre eltudjak menni, és ugye szombaton nincs már ügyfélfogadás. Ez esetben mit tehetek? Nem elrabolni szeretném a kislányt, csupán szeretném elvinni őt egy szép helyre Karácsonykor, és ugye jövőre is lesz nyári szünet, szeretném elvinni lányomat a tengerhez, még nem látta a tengert!
2011. dec. 1. 13:17
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
37%

Én se láttam még a tengert pedig már 20 éves vagyok, valahogy mégis túléltem.


Sőt, még repülőn sem utaztam.

2011. dec. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
87%
Hiába szeretnéd elvinni bárhova, sajnos nem fogod. Azért nem, mert ha az útlevelet sem adja ki, akkor abba sem fog beleegyezni, hogy külföldre vigyed, ugyanis ahhoz kell az ő engedélye is. Keress belföldön szép helyeket, más megoldás nincs.
2011. dec. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
60%

Arab létedre flottul elsajátítottad a magyar nyelvet.Bocsi...

Addig kellett volna törnöd magad,míg egy pár voltatok.Én sem engedném,hogy válás után elvigye a gyerekemet az apja teszem fel egy hétre az országból.Majd 15-16 éves korában térjetek vissza a kérdésre.

2011. dec. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
100%

vannak szombaton is nyitva tartó okmányirodák - de ha van személyije, attól még kell a beleegyezése a külföldre utazáshoz


le kéne ülnötök közösen megbeszélni a dolgokat ;)

2011. dec. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
77%

Hány éves a kislányod? Ő nem tud anyával beszélni?

Vagy te a volt feleségeddel? Mert igazából így, ha nem engedi el veled, nem veled szúr ki, hanem a lányotokkal.

Én mindenképp beszélnék vele. Amúgy meg, egy gyereknek nemcsak az anyára van szüksége, hanem apára is.

2011. dec. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem pedig - ha normális a kapcsolatod a gyerekkel, amit feltételezek, de ebből így nem derül ki biztosra -, akkor beteg dolog az anyától ezzel sakkban tartani az apát! Kicsinyes kis bosszúállás, ami a gyereknek a legrosszabb.


(Annak persze fenntartom a jogát, hogy a körülmények ismerete nélkül tévedek, és kizárólag az itt leírtakra reagálok.)

2011. dec. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarja hogy elvidd külföldre akkor sehogy nem fog összejönni. És meg is kéne értened, félti a gyereket... majd ha nagyobb lesz viheted, addig meg tervezz magyarországi nyaralást, meg karácsonyozást.
2011. dec. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:

3/7 Elmondanád, hogy melyik mondatomból szűrted le, hogy arab lennék? Válaszra sem kéne máltatnom ezt a hozzászólást, de megteszem, mert felháborító itt egyes ezek szerint anyukák hozzászólása.


A többieknek köszönöm: A kislány 11 éves. Tehát valóban félteni kéne mát őt? Nincs semmilyen betegsége, nem igényel kezelést, nem igényel különleges táplálkozást sem, semmit. Nem arab országba készülök vele, egyszerű sima tengerparti 1 hetes nyaralást gondoltam a nyárra. Pl. Spanyolország. Igen sajnos bennem is felmerült már az, hogy ezzel nem velem szúr ki a volt feleségem, hanem a saját lányával!

2011. dec. 1. 13:40
 9/59 anonim ***** válasza:
68%

A feleséged az, aki neveli és ő is határozza meg azt, h hova engedi. Valószínűleg ő nem neki akar rosszat, hanem benned nem bízik meg. Sztem bölcsebb, ha csak csendben kivárod, amikor 18 lesz és maga mehet. Annyi ajándéklehetőség van még.


Személy szerint egyébként én sem engednék egy 11-12 éves kislányt külföldre, a saját felügyeletem nélkül.

2011. dec. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:
Háttérinformáció: A bírósági tárgyaláson már jeleztem ezen aggályaimat, és ennek hatására maga a bíró hívta fel a figyelmet arra, hogy a jogszabály szerint a láthatásra jogosultnak joga van külföldön tartózkodnia a gyermekkel. Ez még a bírósági ítéletben is szerepel. Nyilván mindenki tudja, hogy ezt hívják nyaralásnak, pihenésnek, kirándulásnak. Hangsúlyozom nem a gyermek elrablására készülök, és nem szándékozom letelepedni a gyermekkel külföldön sem. Tehát ennek hatására megtagadhatja a feleségem a hozzájárulást?
2011. dec. 1. 13:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!