Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetnék ha gyermekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék ha gyermekem édesanyja nem adja oda a kislányom útlevelét?

Figyelt kérdés
Személyi igazolványt nem tudok igényelni, mert ahhoz kell a gyermek is, és mivel hétköznap nem adja oda a kislányt, hiába kérem, így esélytelen hogy az ügyintézésre eltudjak menni, és ugye szombaton nincs már ügyfélfogadás. Ez esetben mit tehetek? Nem elrabolni szeretném a kislányt, csupán szeretném elvinni őt egy szép helyre Karácsonykor, és ugye jövőre is lesz nyári szünet, szeretném elvinni lányomat a tengerhez, még nem látta a tengert!
2011. dec. 1. 13:17
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:
19/20, 20/20 Előre is köszönöm, hogy objektívan próbálod kezelni a helyzetet. Sajnos nagyon az a benyomásom, hogy azok az anyukák írnak javarészt, akik örülnének ha a volt férjük vinné a gyereket nyaralni. Csak hát éppen nem teszik. És mikor megjelenik egy apuka,akinek van egy ilyen problémája, akkor nem hisznek a szemüknek, és rögtön azt gondolják, hogy ilyen apuka nincs is a földön. Magukból indulhatnak ki.
2011. dec. 1. 14:23
 22/59 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen, igyekszem objektív lenni, ezért is teszem hozzá, hogy ugye nem ismerem az egész helyzetet... De így leírva azért szomorú, hogy van ilyen.


Nekem nincs gyerekem még, férjem sem, viszont minket a húgommal édesapánk nevelt fel, és el sem tudom képzelni, hogy egy jó apával miért ne mehetne a gyerek külföldre, vagy bárhova. Más kérdés, ha az apa (de akár az anya is!!) elhanyagolja, vagy bármi más miatt nem lehet rábízni (pl. ahogy te is írtad, ha olyan betegsége lenne, ami miatt veszélyes hozzáértő felügyelet nélkül lennie). De hála Istennek gondolom egyik ilyen helyzet sem áll fenn, szóval akkor csak arra vagyok kénytelen gondolni, hogy rajtad akar bosszút állni. :s

(Pl. a gyerek véletlenül jól érezné magát...)

2011. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Igen említettem már, hogy szerencsére nem áll fenn semmilyen egészségügyi betegség lányomnál. Sőt még úszni is tud, így akár még csak bele sem fulladhat a vízbe, feltéve ha ettől aggódik a feleségem. De mint már mondtam semmi indokot nem hoz fel. Nyilván mert maga sem tud épkézláb indokot felhozni. Csak annyit mondott eddig: "Mert én így gondolom, mert én így döntöttem, csak" Már utána is jártam, valóban léteznek szombaton is nyitvatartó okm.irodák. Megpróbáljuk ott a lányommal az ügyintézést.
2011. dec. 1. 14:41
 24/59 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért kell egy anyának az ilyet megakadályoznia, miért ne lehetne egy gyerek kettesben az apjával? Mikor én 13 éves voltam, kettesben mentünk apámmal egy hétre Erdélybe buszos kirándulásra. Igaz, az én szüleim együtt vannak, de hát egy válástól még az apja marad a gyereknek az apa... Miért ne lehetne rábízni az anya felügyelete nélkül?
2011. dec. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Igen ritka gondolkodásmód az amit te követsz. ritka, mégis pozitív. Szép életetek lesz majd ha megtalálod a párodat. Minden elvált embernek így kellene gondolkoznia, és akkor nem lenne annyi sajnos lelkisérült gyermek a világon. Mert azt senki nem vitatja, hogy ezek a gyermekek megsínylik a válást. Ha a feleségem akár csak 1 szóval is de megkérdezné lányunkat, hogy mit szeretnél? Szeretnél nyaralni menni apával? Rögtön megkapná a választ gyermekemtől. De volt feleségem nem kérdez, csak cselekszik...
2011. dec. 1. 14:47
 26/59 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon gáznak tartom ezt, hogy nem akarja elengedni, és szerintem is arról van szó, amit az egyik válaszoló írt, h direkt csinálja az egészet.Csakhogy ezzel saját maga alatt vágja a fát, mert a kislány rá fog megharagudni.Én biztos elengedném a lányomat ennyi idős korában az apjával (ha megbízható lenne), hiszen nekik is kell együtt lenni. Amúgy meg elég gáz itt egyes válaszolók kommentje, ha ti nem láttátok még a tengert, akkor más se lássa, vagy mi??
2011. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Igen a legelső hozzászóló volt talán. Hát igen, ha már ő nem látta a tengert ne lássa más se. Sőt volt még egy érdekes aki úgy véli én arab vagyok. De nagyon eltűnt egy ideje! :)
2011. dec. 1. 14:56
 28/59 anonim ***** válasza:
25%
Á, ne foglalkozz az ilyen bunkó hozzászólásokkal.Ez a tipikus magyar mentalitás, irigység a köbön, és ha neki nincs, másnak nehogy legyen!Én is megszoktam már, h minden kérdésben oltogatnak.amúgy a kérdésre válaszolva, bár a jogi dolgokhoz nem értek, de szerintem le kéne ülnöd beszélni az anyukájával.próbáld meg neki elmagyarázni, hogy te a kislány érdekeit tartod szem előtt, és hogy milyen jó lenne neki, ha ilyen élményekben lehetne része.Plusz az anyukának is lenne egy-két szabad hete.
2011. dec. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen probléma egyáltalán felmerül. :(


Szerintem mindenképp próbálj meg még egyszer utoljára beszélni az anyával. Ha most sem enged, én a helyedben tovább mennék: gyámhatóság, bíróság... (Mondtad, hogy folyamatban van a gyermekelhelyezés? - hát én ezt azért ott megemlíteném!)

Talán a legjobb lenne ügyvéddel konzultálnod előtte, főleg azért, mert ha indulatokkal lépsz fel (saját ügyben az ember ezt általában nem tudja elkerülni), akkor az csak ront a helyzeten.


A gyerekkel talán addig ne beszélj, amíg nem biztos a dolog, ne csalódjon szegény. :(

2011. dec. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:

Úgy eltűnt, mint egy arab a sivatagban....)

Sajnos ilyen a feleséged hozzáállása. Tudod, minden tiszteletem azoké, akik kulturáltan tudtak válni, és normálisan állnak egymáshoz. Sajnos, sok emberben viszont ott marad a tüske. Szerintem a feleséged is ilyen, valamiért haragszik rád, és a legkézenfekvőbb ill. egyetlen dolog, amit bosszantani tud téged, az a gyerek. Egyébként milyen a kapcsolatotok?

2011. dec. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!