Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetnék ha gyermekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék ha gyermekem édesanyja nem adja oda a kislányom útlevelét?

Figyelt kérdés
Személyi igazolványt nem tudok igényelni, mert ahhoz kell a gyermek is, és mivel hétköznap nem adja oda a kislányt, hiába kérem, így esélytelen hogy az ügyintézésre eltudjak menni, és ugye szombaton nincs már ügyfélfogadás. Ez esetben mit tehetek? Nem elrabolni szeretném a kislányt, csupán szeretném elvinni őt egy szép helyre Karácsonykor, és ugye jövőre is lesz nyári szünet, szeretném elvinni lányomat a tengerhez, még nem látta a tengert!
2011. dec. 1. 13:17
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:

ne hallgass a sok megkeseredett, elvált nőre! rajtad vezetik le azt a feszültséget és dühöt amit az exférjükön nem tudnak.


egy gyermeket , ha már nem csecsemő és nincs szüksége anyatejre, mindkét szülője képes ellátni, hiszen felnőtt emberek. mindkettőnek joga és kötelessége nevelni, és ha annyira bíztam valakiben, hogy felcsináltattam magam vele, már bocsánat, akkor nyilván elengedem vele a saját gyermekét nyaralni!!!


teljesen fölösleges a gyermeket szülők ellen hangolni, felhasználni, tiltani egymástól, majd ha felnő és választhat (14évesen ha jól tudom), majd rosszul fog járni az önző, korlátozó fél.


28N

2011. dec. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
nem viheted külföldre az anya beleegyezése nélkül.
2011. dec. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:

próbálj beszélni vele. biztos nehéz lehet a szitu,de intelligensen kéne hozzáállnia,a gyerek érdekeit nézve. barátnőmet 3 gyerekkel hagyta el a férje egy másik nőért és bár nagyon fáj a lánynak,sosem akadályozta az elmeneteleket,még úgy sem, h őt sose vitte külföldre,most meg folyton utazgatnak.

szóval: ha a gyerek lenne neki az első,akkor hagyná h vigyed. nem tudom mit tehetsz,olyan barátnőm is van,aki már 8 éve elvált,de még mindig próbálja az apja ellen hangolni

2011. dec. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:

(Hölgyei egész jól elvoltak az előző oldalon :)

Kérdező,elvált férfi vagyok 37 éves ,idén nyáron a lányommal Törökországban voltunk nyaralni szuperül éreztük magunkat(12 éves a kishölgy) ,abban a szerencsés helyzetben vagyok,hogy exemmel jó a kapcsolatom és mindent meg tudunk beszélni ,ezt is.

Igazi megoldás az lenne ha leülnél vele és jól átbeszélnétek ezt a témát,miért szeretnéd,hová mennétek ,nagy élmény stb....De ugyanakkor azt látom neki marhára piszkálja a csőrét az,hogy te megengedhetsz egy ilyen utat ,lehet ő nem.

Ez a CSAK erre ad következtetést ,vagy tényleg annyi,hogy bosszantani akar ,maradt benne tüske .

Kívánom oldódjon meg!

2011. dec. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:

"Nem értem, miért kell egy anyának az ilyet megakadályoznia, miért ne lehetne egy gyerek kettesben az apjával?"


az ilyen nem anya

2011. dec. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:

Tipikus eset.

Valaki kérdez valami egyszerűt, a sok nő meg objektív, tömör válasz helyett nekiállnak Mónika show-t játszani, elemzik, és kiértékelik a helyzetet, majd saját tapasztalatokat osztanak meg, és egymás helyzetét is górcső alá veszik.


Hahó, emlékszik még valaki a kérdésre? Igen, ott felül, abban a nagy kék négyzetben...


Kedves Kérdező!

A válasz: nem viheted ki a kislányt az országból az anya beleegyezése nélkül.


Az már részletkérdés, hogy az anya miért nem engedi: neked akar keresztbe tenni, vagy a lányát félti.

Sajnos ugyanígy abban sem lehetünk biztosak, hogy te tényleg csak nyaralni vinnéd, és nem elrabolnád. (Elnézést a feltételezésért.)


30N

2011. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
20.27-es, te sem vagy 100-as. Az írásód első felében lehúzod a sok "hülye nőt", a második felében meg megismételed azt, amit leírtak úgy, mintha csak te magad találtad volna ki. :D
2011. dec. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
74%

Bizony 20:27-es, te mivel is vagy jobb nálunk??

(Mellesleg az a négyzet, amiben a kérdés van, ZÖLD...)


Szerintem a válaszból óhatatlanul kiderül mindenkinek a véleménye, ez kikerülhetetlen.

De csak azért, mert nem egyezik mind a tieddel (a tied is kiderült amúgy!!), nem kéne sértegetni a többieket.


És egyébként nem kéne figyelmen kívül hagyni a tényt, hogy papíron még teljesen közös felügyelet van, gyerekelhelyezés nem történt, hogy van-e ideiglenes, azt nem tudjuk, feltételezem amúgy, hogy az van.

Igen, a külföldre vitelhez MINDKÉT szülő beleegyezése kell, nem tudom, pl. kedves anyuka felfogja-e, hogy ez fordítva is így lesz? A szülők harcolhatnak egymással: én nem engedem, hogy te vidd, cserébe te sem engeded majd, hogy én vigyem...

Csak épp akkor az a szegény gyerek sosem jut el sehova, a szülei meg évekig jól elszórakoznak.

2011. dec. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
76%
Vihar egy lavór vízben...
2011. dec. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
74%

Próbáld úgy szervezni hogy a nagyi, a tesod... veletek menyen nyaralni

így nem lennél kettesben a lányodal és anyuka is nyugodtabb lenne.

2011. dec. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!