Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy lehet megmondani, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet megmondani, hogy tényleg én vagyok a hisztis, vagy a férjem a "hülye"?

Figyelt kérdés

Évek óta nem javul a kapcsolatunk, én úgy érzem, nem érdeklem a férjemet és nem kommunikál amikor kellene. Ő pedig azt akarja, hogy hagyjam békén. Megbeszéltük már sokszor, hogy kész vagyok változtatni, hogy megmentsük a kapcsolatunkat, csak akkor mondja meg, mi a baja velem. Amit akar, az viszont az, hogy ha neki nincs kedve beszélni valamiről (fontos dolgokról!), akkor tulajdonképpen kopjak le róla, és hallgassak. Ilyenkor nem hajlandó megszólalni, én pedig sajnos szeretem megbeszélni a problémákat. Egyszerűen visszaül számítógépezni, vagy amihez kedve van, engem meg ott hagy sírva, és nem érdekli semmi. Már nem tudom, melyikünknek van igaza, lehet, hogy tényleg hisztis vagyok csak, és akkor nyilván nekem kellene változnom. Hogyan lehet megmondani szerintetek, hogy kiben van a hiba?

Mert ha én csinálom rosszul, akkor megtanulok változtatni rajta, de egyszerűen már nem tudom, megállapítani, hogy melyikünk a "hülye", annyira fáj a viselkedése... Jó lenne egy kis segítség, vagy valami jó ötlet. Köszönöm.


2011. szept. 9. 11:38
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Második 11.51 vagyok. Szerintem nagy baj, ha veszekedés után órákig nem szóltok egymáshoz. És most tök mindegy, ki kezdte, ki nem hagyta abba. Lehet vitatkozni, lehet veszekedni, de nem szabad órákig haragot tartani és rágódni sem.

Ha abba akarod hagyni a veszekedést, egyszerűen smárold le. Ha erre nem cipel az ágyba békülős szexre, akkor ennek a kapcsolatnak már annyi.

2011. szept. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

csak hozzáállás kérdése az egész


vértezd fel magad szeretettel, odafigyeléssel, önzetlenséggel, akivel élünk észre sem veszi, de átveszi a jellemvonásainkat.

2011. szept. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
18:20 de szépet írtál! :)))
2011. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Mik azok a dolgok konkrétan, amiket nem hajlandó megbeszélni?
2011. szept. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

"Ha abba akarod hagyni a veszekedést, egyszerűen smárold le. Ha erre nem cipel az ágyba békülős szexre, akkor ennek a kapcsolatnak már annyi."


Ez valóban így van? Mert sokszor próbáltam már, de minden alkalommal csak ellökött magától.

2011. szept. 10. 18:18
 36/39 A kérdező kommentje:

"Mik azok a dolgok konkrétan, amiket nem hajlandó megbeszélni?"


Nagyon sok minden van... Körülbelül kétnaponta valami. Például legutóbb az, hogy mi legyen a közös vállalkozásunkkal, megéri-e még folytatni. Előtte az, hogy hova van kedve nyaralni menni a megtakarított pénzből. Előtte meg mindenféle pénzügyi dolgok, hogyan kellene félretenni ilyesmi. Meg persze rendszeres az is, hogy hogyan fogjuk helyretenni a kapcsolatunkat, ki milyen gyakran szeretne szeretkezni, apró-cseprő és nagyobb dolgok egyaránt. Csupa olyan dolog, amit - szerintem legalábbis - kicsit kedvesebb hozzáállással nagyon is kellemesen meg lehetne beszélni egymással. Én legalábbis szeretem tudni a véleményét, nyilván azért vagyok vele, mert fontos, amit gondol a dolgokról. Szerintem ez így normális, néha kell a kompromisszum, de ez jó is lehet, hiszen fontos a másik, ezért kötjük.


Azt még azért hozzáfűzöm, hogy nincs pénzügyi problémánk, mert úgy még talán érthető is lenne a feszültség. Nagyon jómódban élünk.

2011. szept. 10. 18:25
 37/39 anonim válasza:
100%

Szia Kérdező!


Teljesen hasonló cipőben vagyok a férjemmel. Én most azt kaptam a fejemhez, hogy nem ér a házasságunk semmit. De ő sem hajlandó beszélni róla. Kérdeztem mit szeretne elválni vagy velem maradni? A válasz nem tudom volt. Kérdeztem szertsz-e? Nem tudom a válasz. Én eljöttem. Mivel nem azt kérdeztem szerelmes belém-e, hanem azt, hogy szeret-e. Egy kutyát is szeret az ember sőt egy kedvenc pulóvert is. Szóval ennyi.... Ez lett nálunk ennek az érdektelenségnek a vége. Még én lettem a rossz feleség. Pedig én is folyton meg akartam beszélni dolgokat...

2011. szept. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

De minden alkalommal csak ellökött magától.

Ezt akapcsolatot csak te akarod megmenti.

2011. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

marad az az elv szerintem, hogy csinálj úgy mindent ahogy te jónak látod, nem kell megkérdezni/megbeszélni


majd akkor beszéld meg, ha ő kezdeményezi

és fogja, ha te döntéseket hozol/lépéseket teszel nélküle.

2011. szept. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!