Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy lehet megmondani, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet megmondani, hogy tényleg én vagyok a hisztis, vagy a férjem a "hülye"?

Figyelt kérdés

Évek óta nem javul a kapcsolatunk, én úgy érzem, nem érdeklem a férjemet és nem kommunikál amikor kellene. Ő pedig azt akarja, hogy hagyjam békén. Megbeszéltük már sokszor, hogy kész vagyok változtatni, hogy megmentsük a kapcsolatunkat, csak akkor mondja meg, mi a baja velem. Amit akar, az viszont az, hogy ha neki nincs kedve beszélni valamiről (fontos dolgokról!), akkor tulajdonképpen kopjak le róla, és hallgassak. Ilyenkor nem hajlandó megszólalni, én pedig sajnos szeretem megbeszélni a problémákat. Egyszerűen visszaül számítógépezni, vagy amihez kedve van, engem meg ott hagy sírva, és nem érdekli semmi. Már nem tudom, melyikünknek van igaza, lehet, hogy tényleg hisztis vagyok csak, és akkor nyilván nekem kellene változnom. Hogyan lehet megmondani szerintetek, hogy kiben van a hiba?

Mert ha én csinálom rosszul, akkor megtanulok változtatni rajta, de egyszerűen már nem tudom, megállapítani, hogy melyikünk a "hülye", annyira fáj a viselkedése... Jó lenne egy kis segítség, vagy valami jó ötlet. Köszönöm.


2011. szept. 9. 11:38
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
Én is valahogy így oldanám meg,hogy érdekes,amit mondasz és elgondolkodtató,én így-és így gondolom.Te mit szólsz ehhez?Szóval valahogy úgy,hogy ne legyen belőle veszekedés.Ha meg a hétköznapokban simán csak beléd köt (mert ez jött le az írásodból),akkor egész egyszerűen ne vedd magadra,vagy mond neki azt,hogy én is szeretlek drágám,vagy szépen kérd meg,hogy szívem ha rossz napod van,akkor kérlek ne rajtam vezesd le a feszültségedet,inkább ne szólj hozzám és ezután ne is halld meg,hogy mit mond.És igen is csináld úgy a dolgokat,ahogy te gondolod,ha ő nem figyel rád.Sírni semmi képp ne sírj,mert gyengének gondol és még inkább beléd rúg.Mint ha a páromról írtál volna egyébként.Nekem nyolc évembe telt,mire megtanultam kezelni.Szépen kipróbáltam,hogy mikor-mire-hogyan reagáljak,hogy abból a legkevesebb vita legyen.Hozzá teszem,hogy én is rengeteget változtam,mert azért mindkét fél hibás az ilyen veszekedésekben,vagy inkább egyik sem.Szerintem ezt hívják összecsiszolódásnak.Mindig azt mondom,hogy minél öregebb egy kapcsolat,annál jobb,annál érettebb,hiszen megtanulunk együtt élni,megtanuljuk ismerni a másikat.Meglátod minden rendben lesz,de próbálj ki több taktikát és majd az egyik beválik.A legfontosabb,hogy mindig nyugodt,higgadt maradj és szépen beszélj vele,ne menj bele a vitába.
2011. szept. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Csernus könyvéről véleményem

-több tíz oldalakon taglalja ugyanazt és ugyanazt más szavakkal

- mindent a gyermekkori neveltetésre vezet vissza (a fejlődésünk magvát ez határozza ugyan meg, de még más ezer dolog is!)

- sokszor kiélezi a témát arra, hogy merj lépni, válni - szinte már erre buzdít és nem elsősorban arra, hogyan oldd meg a dolgokat

- gyakorlati példák száma probl. megoldásra, ötlet, javaslatok nulla


a lényege a könyveknek(A nő, A férfi)csupán hogy megértsd a másikat miért olyan amilyen.

2011. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

én a helyedben kommunikációs önvédelemről, házasságban a kommunikációról olvasnék könyveket


ez a legfontosabb, hogy aztán megérteni, beszélni, megbeszélni, fejlődni, vagy egyáltalán válásról, vagy maradásról dönteni tudjunk

2011. szept. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
82%
bocsi hogy megint én, csak még eszembe jutott, addig ne is váljon el senki, amíg nem érti konkrétan mi a gond és azt nem próbálta megoldani (csak mert nem jövünk ki alapon) mert a köv. kapcsolata sem lesz jobb, mert nem fejlődött sehova ő maga! nem a párja!
2011. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
A csernust javasló vagyok. Nekem akkor is az a véleményem mint csernusnak ha már mindent megtettünk, megpróbáltunk és nem megy, mert valamelyik vagy mindkét fél nem tud/akar változtatni akkor lépni kell. Én az idén váltam és sokkal boldogabak vagyunk mind a ketten külön-külön mint a kapcsolatunk utolsó vergődő éveiben együtt. Persze mindkettőnknek van új kiegyensúlyozott párkapcsolata és nem került az exemmel 3. a kapcsolatba csak egyszerűen sok apró probléma volt. Egyébként szerintem egy kapcsolat alapja az h tudjunk nyíltan és őszintén beszélni mindenről jó és rossz dolgokról, problémákról egyaránt ha ezzel a faszival nem lehet beszélgetni akkor csak vannak egymás mellett és telnek a napok boldogtalanul... és mit ér úgy a kapcsolat ha az ember a saját párjával nem tud megbeszélni dolgokat..... 33/F
2011. szept. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
ja még valami 13:02 nek: Csernus pszichológus neki Ő nem adhat javaslatot, tanácsot. a problémáit mindenkinek magának kell megoldania. Az orvos csak rávezet a problémára segít kimondani dolgokat a problémák gyökereit kutatni. És a változás csak rajtunk múlik. Mindenki ott és úgy rontja el a saját életét ahogyan akarja, felnőttek vagyunk. Mindenki a saját sorsáért felel.
2011. szept. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Ő pedig azt akarja, hogy hagyjam békén.

Hát hagyjad,majd mikor megérzi hoyg elveszíthet talán észbe kap,de lehet örölni fog neki.És igen legyél önzőbb.

2011. szept. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én most átfutottam, amit másik írtak és a te kommentjeidet is. Tök jó tanácsokat kaptál, próbáld ki őket. Én viszont más mondok. Fájó volt azt olvasni, hogy csak te keresed a megoldást kettőtök kapcsolatának javítására. Nem te vagy a hülye! Persze, a kapcsolatban alkalmazkodni kell, de nem csak neked! A pali olyan, mintha egyáltalán nem érdekelné, hogy mi érzel! Igen, szerintem meg legyél önzőbb! Tegyen érte már ő is, különben elveszít.Én a helyedben-bocs, de ezt gondolom-magáról a kapcsolatról elmélkednek el, de nagyon.
2011. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

"Csernus pszichológus neki Ő nem adhat javaslatot,"


Miért a rossz lányokat szeretik a férfiak

Miért a rossz lányokat veszik el a férfiak c. könyvekben vannak javaslatok.

2011. szept. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Itt a dinamikával van gond.

Helyzet: van egy probléma, közösen szeretnéd megoldani. Ő elzárkózik tőle. Ingerültség alakul ki, rádönti a feszültséget, majd elvonul. Érthető, hogy belőled pedig kirobban a feszültség, és sírsz, mert ott maradtál egyedül nagyobb adag feszkóval, mint a beszélgetés elején. Az önzőség taktikáját félsz bevetni, mert akkor tovább nő a távolság köztetek. Nem érted, miért nem nyúl utánad, mikor távolodtok egymástól ilyen viták alkalmával. Te ismét közeledsz, ő kizár, elvan a saját világában.


Feldmárnak van egy mondása: Ha két ember együtt tartózkodik egy szobában, ritka, hogy mindketten jelen vannak.


Nálatok is, talán a férjed nincs jelen sokszor. El akar vonulni. Rádönti a feszültséget, ennyi a kapcsolatteremtés a részéről. Csak hogy ez nem kapcsolat. Te egy tárgy vagy neki, ahova ürít. Feszkót, spermát, mindegy mit. Ha pedig megtelsz vele, azzal sem foglalkozik.


Egy kimenetele lesz: ha bezárod magad, keres mást. Ha így folytatódik, bezárulsz, és keres mást.

2011. szept. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!