Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy lehet megmondani, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet megmondani, hogy tényleg én vagyok a hisztis, vagy a férjem a "hülye"?

Figyelt kérdés

Évek óta nem javul a kapcsolatunk, én úgy érzem, nem érdeklem a férjemet és nem kommunikál amikor kellene. Ő pedig azt akarja, hogy hagyjam békén. Megbeszéltük már sokszor, hogy kész vagyok változtatni, hogy megmentsük a kapcsolatunkat, csak akkor mondja meg, mi a baja velem. Amit akar, az viszont az, hogy ha neki nincs kedve beszélni valamiről (fontos dolgokról!), akkor tulajdonképpen kopjak le róla, és hallgassak. Ilyenkor nem hajlandó megszólalni, én pedig sajnos szeretem megbeszélni a problémákat. Egyszerűen visszaül számítógépezni, vagy amihez kedve van, engem meg ott hagy sírva, és nem érdekli semmi. Már nem tudom, melyikünknek van igaza, lehet, hogy tényleg hisztis vagyok csak, és akkor nyilván nekem kellene változnom. Hogyan lehet megmondani szerintetek, hogy kiben van a hiba?

Mert ha én csinálom rosszul, akkor megtanulok változtatni rajta, de egyszerűen már nem tudom, megállapítani, hogy melyikünk a "hülye", annyira fáj a viselkedése... Jó lenne egy kis segítség, vagy valami jó ötlet. Köszönöm.


2011. szept. 9. 11:38
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Önzőséggel kapcsolatban: Szerintetek ez tényleg működne? Mert már sokat gondolkodtam rajta én is, hogy akkor inkább nem vitatjuk meg a dolgokat, hanem csinálom, ahogy jónak látom, de félek, hogy csak még nagyon sértődés lenne belőle. Főleg ha olyanról van szó, ami mindkettőnket érint, például közös vállalkozás, stb.?
2011. szept. 9. 12:02
 12/39 A kérdező kommentje:

Egyébként ezek a veszekedések nagyon gyakoriak. Két naponta nagyon csúnyán összeveszünk, és soha nem lesz vége. Én egyébként őszintén úgy érzem, hogy ő nem tudja abbahagyni, ha egyszer elkezdi, de lehet, hogy nem jól látom. Sokszor már abban a fázisban vagyunk, hogy én csak hajtogatom, hogy kérlek hagyjuk abba, és ő csak folytatja tovább, mintha nem is érdekelné, amit mondok, aztán amikor kihőbörögte magát, akkor elkezd számítógépezni, és elvárja, hogy viselkedjek úgy, mintha mi sem történt volna.

Persze lehet, hogy nem jól látom, éppen ez a bajom, hogy fogalmam sincs melyikünk a hülye. Mert én érzek, hiszek valamit, nyilván ő ugyanennyire hiszi a maga igazát. Én meg már egyáltalán nem tudom, hogy akkor most tényleg neki van igaza és én teljesen meghülyültem, vagy sem.

2011. szept. 9. 12:09
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Abban tényleg van ám valami, hogy a pasik immunisak lesznek egy idő után a sírásra, hisztire. :) Nálunk is így van. Eleinte a férjem jött, bújt, ha elsírtam magam, most sajna megint kicsit rosszabb passzban vagyunk, de most már nem igazán jön oda. Én is azt javaslom, hogy ha olyanja van, hogy nem akar beszélni, akkor mondd el neki, hogy rendben, most hagyjuk, de holnap beszéljünk róla. És akkor végülis mindkettőtök "kívánsága" teljesül. Kell egy határidőt szabni, mert homokba dugott fejjel nem lehet csinálni. Viszont azt úgy gondolom, ha fáradt, sokat dolgozott valaki és még a felesége is "nyaggatja" azzal, hogy beszéljenek erről-arról a problémáról, az bizony nagyon idegesítő lehet! A pasik pedig ilyenek.
2011. szept. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is közös vállalkozásunk van, ami fontos, azt ne csináld külön, ahogy gondolod, de ami nem annyira az, azt nyugodtan. Ezt neked kell megtanulni érezni. Előző voltam.
2011. szept. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
46%

javaslat:

próbálgass technikákat

pl ha szeretnél virágot kapni (csak egy példa)

a) először sírj, hiányold, sajnáltasd magad, hogy nem kapsz soha (önsajnálat - amivel most élsz)

b) büszkélkedj azzal, hogy bezzeg a kolleganőd kap(hibáztatás)

c) kérd (konkrét érzelemmentes manipuláció)

d) vegyél magadnak az asztalra, áradozz, mennyire szereted a virágokat (magabiztosan tenni azért, hogy meglegyen amit akarsz, függetlenül tőle)


szerinted melyik jön be leghamarabb?

2011. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, és igazad is van, viszont abszolút nem releváns amit írsz. Semmi ilyesmiről nincs szó nálunk.
2011. szept. 9. 12:33
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

veszekedés ellen javaslatok:

- maradj egyfolytában közönyös

- kérdezz vissza hogy érti ezt azt - lehet nem rosszindulatú lenne, csak rosszul fejezte ki magát

- légy banális, mondj egy oda nem illő közmondást (májusi eső aranyat ér) ezzel megzavarod és tereld el a témát

- jellemezd őt, látom most ideges vagy, lehet el kellene halasztani erről a megbeszélést

- egy szavakkal nyugtázz (aha, értem)

- ha fel karod venni a kesztyűt: hát ha ezt nem mondod, hülyén halok meg, vagy köszönet a szellemes, építő javaslatért, már hiányzott)


ezek tuti, hogy lecsillapítják.

2011. szept. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

12:36 ot arra értettem, ha feleslegesen veszekszik


amúgy sokat segít még ha papírra pontokban felírsz kérdéseket és javaslatokat egyaránt, hogy töltse ki, neki hogy tetszene, szerinte mi a jó megoldás.

2011. szept. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

és tapasztald meg a NYUGTÁZÁS varázsát

bármit mond azzal kezd, igen, értem hogy így látod, vagy köszönöm, hogy rávilágítottál és ezután hozd fel a saját véleményed!


hihetetlen mikre képes ez az egyetlen dolog!

2011. szept. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Javaslat: Dr Csernus Nő és Férfi című könyvei, érdemes elolvasni sokmindenben nagyon igaza van......... + Ha gond van beszéljétek meg és változtassatok. Ha nem lehet változtatni és az akarat sincs meg valamelyik félben a változtatásra, akkor hagyjátok békén egymást külön külön boldogan élni. Lépni kell mert rövid az élet arra hogy elvesztegessük.
2011. szept. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!